Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

C

cige

Гостин
Имам Sony Xperia M2. Ми се расипа слотот за СИМ картичката. Го однесов на сервис да ми го средат. Од кога си го земав од сервис не ми ѕвонеше телефонот, туку ми стасуваа пораки дека имам пропуштени повици, тоа беше првата недела. Еве сега една недела и јас кога ѕвонам, повиците се неуспешни. Што би можело да биде проблемот?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.058
Како на Самсунг Галакси Ј3 да светат доле копчињата, т.е. Back menu и др. Копче. Не е дефект, само што е купен од Вип.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
може некој совет за телефонот ми истекува договорот во вип и сакам да го обновам па ме интересире што мислите за овој телефон http://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Samsung/2267054/Galaxy+J7+2016/wHJmfp5aRq4m или некој ако има предлог за друг телефон до истата сума на пари.
Не е воопшто лош телефон ,но јас би земал овој --
http://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Samsung/2190638/Galaxy+A3+2016/wHJmfp5aRq4m
Но се è работа по вкус ама А3 е полична и убавко туку оди во ВИП и фати на рака и ќе пресудиш.

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Како на Самсунг Галакси Ј3 да светат доле копчињата, т.е. Back menu и др. Копче. Не е дефект, само што е купен од Вип.
Телефонот Samsung J3(2016) воопшто нема backlit capacitive buttons,
Така да,
неможе да светат коа нема диоди/хардвер.


The Samsung Galaxy J3 comes with 5 inch HD Super ... The capacitive keys are also not backlit.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Има ли некаква можност да го направам брз телефонот?
Апликација некоја или било што бидејќи телефонот ми е многу бавен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Има ли некаква можност да го направам брз телефонот?
Апликација некоја или било што бидејќи телефонот ми е многу бавен.
Има, си купуваш појак :)
Направи хард ресет и одново се стави
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Sony Aqua M4 ili Lg K10 кој е подобар мобилен и дали знаете некој што користи еден од овие два мобилни дали се задоволни или нее....
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Го има некој купено Alcatel Idol 4? Според видеата што ги изгледав ми делува дека Alcatel се оправиле, + фактот дека ги купи Nokia пред некое време, прави да имам повеќе доверба во Alcatel како бренд. Даваат и VR headset со телефонот (сега прочитав дека ова е само на 4S-от), немам слушнато дека некој до сега го има направено тоа, а исто и JBL слушалки, што не е малку, а цената му е одлична. Ако го има некој земено нека сподели како е задоволен од телефонот :)
 
Последно уредено:
А

Атлантист

Гостин
Ме интересира за GPS, дали ќе имам GPS и без интернет, пример кај овој модел? Ми треба за HERE и слични програми, затоа што ако е A-GPS мора да сум приклучен на интернет.

Односно дали вака треба да стои?

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_550-7612.php
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Дали можеби некој се занимава со лемење,поправање на плочи,или доколку знаете некој пишете ми порака,се работи за Iphone 6s
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Колку време отприлика се чека во Мобико за поправка?Во VIP ми кажаа дека најверојатно е зезнат оперативниот систем.И дали ми следува друг телефон за користење во меѓувреме? Имам гаранција иначе
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
nexus 5....мислам дека после еден апгрејд на Андроидот, предната камера ми ја снема, никако неможам ни да ја ре-инсталирам, го нема дугмето за предна камера...

што би можело да биде?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
nexus 5....мислам дека после еден апгрејд на Андроидот, предната камера ми ја снема, никако неможам ни да ја ре-инсталирам, го нема дугмето за предна камера...

што би можело да биде?
Веројатно е софтверски баг, земи флешувај пониска верзија[DOUBLEPOST=1476298439][/DOUBLEPOST]
Колку време отприлика се чека во Мобико за поправка?Во VIP ми кажаа дека најверојатно е зезнат оперативниот систем.И дали ми следува друг телефон за користење во меѓувреме? Имам гаранција иначе
Зависи некогаш брзо, некогаш 2-3-4 недели
чим е софтверски би требало недела дена да го решат
дали даваат тешко ама инсистирај да ти дадат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom