Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Да ве прашам гледам во Телеком спуштиле цена на Sony Z3 Compact , овој модел е произведен 2014 значи до сега 2 години стари. Ако го купам нов од Телеком ќе работи се океј или ќе кочи бидејќи е веќе 2години стар. За спецификации Quad 2.5 . 2gb ram . 20mpx camera , процесор snapdragon 801 ?
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Да ве прашам гледам во Телеком спуштиле цена на Sony Z3 Compact , овој модел е произведен 2014 значи до сега 2 години стари. Ако го купам нов од Телеком ќе работи се океј или ќе кочи бидејќи е веќе 2години стар. За спецификации Quad 2.5 . 2gb ram . 20mpx camera , процесор snapdragon 801 ?
Ќе си работи исто како пред 2.години.
(доста солиден уред)

Има само еден проблем што не е поврзан со уредот,
Го ПРЕ-плаќаш пошто е од телеком, плус добиваш кодиран/sim locked уред.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Дали рутирање би го решило проблемов?
Има чаре за ова?

Значи нема позадински процеси, нема мобилен интернет, wi-fi, нема апликации кои би ја цеделе батеријата.
Blackview A8,а истиов проблем го има и на други телефони.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Здраво, имам бонус од ВИП што ми следува 9.000 ден.(од цена за посебни понуди) и ми треба да земам телефон до таа цена без доплата и да го продадам веднаш, е сега го гледам Samsung J3 2016, цената е таа што ми одговара. На Пазар3 и Реклама5 цената му е горе-долу истата (околу 9.000).
Ме интересира ваше мислење дали вреди овај deal или предложете друг телефон за кој би можел да изведам слично нешто.
Фала однапред
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, имам бонус од ВИП што ми следува 9.000 ден.(од цена за посебни понуди) и ми треба да земам телефон до таа цена без доплата и да го продадам веднаш, е сега го гледам Samsung J3 2016, цената е таа што ми одговара. На Пазар3 и Реклама5 цената му е горе-долу истата (околу 9.000).
Ме интересира ваше мислење дали вреди овај deal или предложете друг телефон за кој би можел да изведам слично нешто.
Фала однапред
Најдобро би го продал, само што го немаат на лагер во вип
 
Член од
18 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo

SI kupiv huawei honor 7 i pri postavuvanjeto na sim kartickata se osteti card slot-ot

Predlog nekoj podobar servis??

Fala
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Ми покажува дека мобилниов е скроз полн и немам меморија за ништо а немам многу слики во него,песни па ич.Мемориската ми е скоро празна а кога пробувам да префрлам некоја апликација од меморијата на телефонот во мемориска картичка ми покажува дека и таму нема простор.Порано имав многу повеќе слики и чуда а не ми се дешаваше вака,сега наеднаш не знам што му бидна.Чаре некое? Да го носам на сервис?
П.С. имам LG K8
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Ми трбеа micro sim, мојата е голема сим картичка стандардна. Дали може да се сецне по мобилариве и која мобилара во карпош1,2,3,4 или центар би ми завршила работа?

Благодарам
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Ми трбеа micro sim, мојата е голема сим картичка стандардна. Дали може да се сецне по мобилариве и која мобилара во карпош1,2,3,4 или центар би ми завршила работа?

Благодарам
ако си у вип , иди у сити мол ке ти ја сменат .
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Имам HTC M8S, и пред некое време, апликациите почнаа да замрзнуваат и да јавуваат not responding, воглавно Facebook, Instagram а понекогаш и самиот Sense Home. Не се случува секогаш, но некогаш апликациите се неупотребливи и по неколку минути, за потоа пак се да се врати во нормала. Пробав cache cleanup, не помага. Сакав да го исчистам и dalvik cache, но не можам да влезам во recovery mode, односно, влегувам во recovery mode, се појавува траголник со црвен извичник, по што треба да кликнам power+volumeup, но ништо не се случува, и не можам да го прикажам менито во recovery mode за да одберам чистење на dalvik cache.

Некои сугестии (за да не правам factory reset)?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
zdravo

SI kupiv huawei honor 7 i pri postavuvanjeto na sim kartickata se osteti card slot-ot

Predlog nekoj podobar servis??

Fala
Ako ti e pod garancija trk do promoplus sproti ramstor mall. Ke ti go smenat u tek na denot.? Baska tie se officialni serviseri na huawei vo makedonia.? Imav takvo iskustvo so p7 i mi go sredia za saat vreme..[DOUBLEPOST=1475059527][/DOUBLEPOST]
zdravo

SI kupiv huawei honor 7 i pri postavuvanjeto na sim kartickata se osteti card slot-ot

Predlog nekoj podobar servis??

Fala
Ako ti e pod garancija trk do promoplus sproti ramstor mall. Ke ti go smenat u tek na denot.? Baska tie se officialni serviseri na huawei vo makedonia.? Imav takvo iskustvo so p7 i mi go sredia za saat vreme..
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имам мало проблемче со ЛГ Г4, се дешава некогаш да ми се блокира екранов и тачот да не работи. Ќе го заклучам телефонот и ќе го отклучам и после се си е океј. Телефонов уште ми е под гаранција, е сеа да го носам да видат шо му е или ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ве молам пишете ми што би препорачале да земам, Nexus 5x или Huawei P9 Lite. Huawei-то ми испаѓа некои си 40 евра поефтино :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
На самсунг галакси Ј5 околу 30 слики ми ги снема од галерија. Не се несакајќи избришани. Другите слики си се на место.... Чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom