Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Izvinete za latinica od mobilen sum. Ako moze nekoj da mi dade sovet za prenosliv polnac ili power bank. Baterijata na mob za koj mi treba e so kapacitet od 2330mah. Mob e sony xperia Z.
E sega imase za
540den 1200mah
1500den 10400mah
1400den 3000mah
1400den 5000mah-samo ovoj imase marka i e lenovo. Mozr nekoj da mi pomogne koj da go zemam,na sto da vnimavam ili nekoj dr sovet? Utre treba veke da go zemam,taka da bi bila mn blagodarna za brzi odgovori :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А бе дечки, телефонов ми се гасеше при секое јавување. На сред разговор се комираше. После тоа не се ни уклучуваше. Го однесов на сервис, смениле матична и екран.
И сеа све е у ред, освен коа праам муабет на телефон - автоматски се гаси екранот, не можам да спуштам, нема екран. Ама штом го насочам на сонце - се појавува екранот. Така кога сум надвор има екран, а коа сум дома нема. Дали е возможно ова? :lolzz:
Ме мрзи пак да го носам на сервис.
Ова за екранот дур збориш е мислам сензор и така прави кај сите телефони, дур ти е телефонот на уво се гаси екранот, а после кога ќе го тргнеш се пали екранот за да спуштиш или било што да направиш. Нека ме поправи некој ако грешам.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ова за екранот дур збориш е мислам сензор и така прави кај сите телефони, дур ти е телефонот на уво се гаси екранот, а после кога ќе го тргнеш се пали екранот за да спуштиш или било што да направиш. Нека ме поправи некој ако грешам.
Така и си беше тоа. :D Ама сеа работата е што и да го тргнам од уво, не се уклучува. Дур не ми спушти тој од другата страна, екранот не се појавува. :toe: И на пример да ми ѕвони втора линија само ми титка, ама екранот не се појавува, за да кренам. Цело време зависам од тој од „другата страна“, ако тој не ми спушти, ја па ич па. :D Не можам ни да титкам. Колку пати директива само батеријата сум ја вадела... :nesumjas:
Единствено чаре ми е ако сум дома, да искочам на прозор и да го насочам кон сонцето. :ROFLMAO:
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Izvinete za latinica od mobilen sum. Ako moze nekoj da mi dade sovet za prenosliv polnac ili power bank. Baterijata na mob za koj mi treba e so kapacitet od 2330mah. Mob e sony xperia Z.
E sega imase za
540den 1200mah
1500den 10400mah
1400den 3000mah
1400den 5000mah-samo ovoj imase marka i e lenovo. Mozr nekoj da mi pomogne koj da go zemam,na sto da vnimavam ili nekoj dr sovet? Utre treba veke da go zemam,taka da bi bila mn blagodarna za brzi odgovori :)
Да ти продадам Xiaomi 10400 мах, користен не повеќе од 10 пати?

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.272
Поени од реакции
1.131
Изгледа некој сензор не е во ред. Појака светлина кога ќе осети само тогаш се осветлува екранот? @shumecha.tableta
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Така и си беше тоа. :D Ама сеа работата е што и да го тргнам од уво, не се уклучува. Дур не ми спушти тој од другата страна, екранот не се појавува. :toe: И на пример да ми ѕвони втора линија само ми титка, ама екранот не се појавува, за да кренам. Цело време зависам од тој од „другата страна“, ако тој не ми спушти, ја па ич па. :D Не можам ни да титкам. Колку пати директива само батеријата сум ја вадела... :nesumjas:
Единствено чаре ми е ако сум дома, да искочам на прозор и да го насочам кон сонцето.
Имаш некој дефект со лајт/проксимити сензорот. Немора да се дефект, можеби само да не се наместени (изместени) добро.
Ке мора до сервис,ако не за друго барем само за дијагностика..

Sent from my G7 using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
знам дека во овие 750 страни се има поставено прашањево 100пати ама не планирам сите да ги читам.
Од ледиком сакам да земам телефон, некој совети , искуства позитивни негативни ?
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
знам дека во овие 750 страни се има поставено прашањево 100пати ама не планирам сите да ги читам.
Од ледиком сакам да земам телефон, некој совети , искуства позитивни негативни ?
Земај слободно. Озбилни момци.

Sent from my G7 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
знам дека во овие 750 страни се има поставено прашањево 100пати ама не планирам сите да ги читам.
Од ледиком сакам да земам телефон, некој совети , искуства позитивни негативни ?
Позитивно се :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
знам дека во овие 750 страни се има поставено прашањево 100пати ама не планирам сите да ги читам.
Од ледиком сакам да земам телефон, некој совети , искуства позитивни негативни ?
Па и не е лошо да гледаш и за Мобеликс тие се подобри според мене .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Мобилниов не ги отвара сликиве од камерава, вика "File type not supported.", дали нешто му иам делитнато којзнае, решение?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom