Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
3 јануари 2008
Мислења
87
Поени од реакции
159
Дали некој знае како можам да ја променам бојата на темата на андроид 5.0 лолипоп на галакси с5..
Сакам да е црно менито наместо сегашното !!
Од вакво !!

во вакво !!

Ви благодарам !!
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Само рутирање или кастм ром
и кастм теми за мењање вакви тракатанци кај Samsung.

Без Рут неможеш ништо да мењаш.

Можно со некој lаuncher како MIUI што менува аве вклучувајќи го и изгледот на менито,
али фабричките бои кај самсунг без рут неможе да се сменат,бар јас колку што знам.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
На што можи да се базира потрошени 750 Мб на апликации,кога ауто апдејтот ми е блокиран,тоа го правам само рачно кога сакам јас,.Имам спуштано навигатор ама дома на wi fi, а не преку мобилната мрежа?

дали е можно без моја дозвола да се правени промени во апликациите,или......

Тој сообраќај го искористила некоја апликација која си ја избришал. Најверојатно е SnapChat или некоја слична, тие користат по толку многу сообраќај.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.965
Поени од реакции
14.714
Ништо слично сум немал.А и тие како ФБ и слични ги немам(немам ФБ профил).Ова ми е прв пат да видам дека ми трошен интернет повеќе него што мислам дека сум потрошил
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Можно е weather багната апликација да напука трансфер а исто може и mail атачменти,
Youtube забораен у мултитаскинг може беља да напраи,
Исто и viber,whatsapp слики и слично да напукаат трансфер.
Доколку е андроид,се е можно.

А можно е и операторот да ти има удрено "рекетче"

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Како што имам имам пишано го сјебав таблетот тачот му е целосно распукан и не работи, но на екранот не му е ништо па сега ми дојде нешто на памет па дали е возможно, дали ќе работат да му ставам таститура и глувче заедно, сега да поврзам таститура или глувче посебно работат али заедно кога ќе бидат дали ќе работат, фабрички што е кабелот во кутијата има излезен само еден порт за УСБ па претпоставувам се продава со две излезни, друго нешто што ме интересира али ова не верувам да е возможно, дали ќе бива да се извади тачот и да работи само екранот.
Инаку за поправка ми бараат повеќе пари од целиот таблет, a и чудно ми е како тачот не работи на братучетми е буквално цел распукан и фалат некои делови па пак си работи убаво, исто и на брат ми телефонот.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Како што имам имам пишано го сјебав таблетот тачот му е целосно распукан и не работи, но на екранот не му е ништо па сега ми дојде нешто на памет па дали е возможно, дали ќе работат да му ставам таститура и глувче заедно, сега да поврзам таститура или глувче посебно работат али заедно кога ќе бидат дали ќе работат, фабрички што е кабелот во кутијата има излезен само еден порт за УСБ па претпоставувам се продава со две излезни, друго нешто што ме интересира али ова не верувам да е возможно, дали ќе бива да се извади тачот и да работи само екранот.
Инаку за поправка ми бараат повеќе пари од целиот таблет, a и чудно ми е како тачот не работи на братучетми е буквално цел распукан и фалат некои делови па пак си работи убаво, исто и на брат ми телефонот.
Се продаваат со три/четери усб порти, на таков адаптер на ноте3 имам поврзано тастатура, маус и усб стик и си работеа истовремено
ако сакаш таков адаптер пиши на ПП ќе ти дадам слика и цена
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Едно прашање имам, се токмам да зимам телефонка, на врвот на листава ми е Galaxy A7 заедно со S5, некој да има искуство со еден од овие модели нека сподели со мене, е сеа проблемов е што гледам на Ледиком, телефониве се далеку по ефтини од вип, тмоб ... дали во ледиком се оргинали има прават некој мучки, пошто не ми е реално еве стрикно за Samsug Alpha на вип да е 33.000 а во ледиком 22.000.. исто некој да има искуство со телефони купени од таму.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Пуњач за HTC Desire 610 може ли да се најде оригинал и која цена?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
^
Само рутирање или кастм ром
и кастм теми за мењање вакви тракатанци кај Samsung.

Без Рут неможеш ништо да мењаш.

Можно со некој lаuncher како MIUI што менува аве вклучувајќи го и изгледот на менито,
али фабричките бои кај самсунг без рут неможе да се сменат,бар јас колку што знам.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
во врска со рутирањето... дали ее губи гаранцијата на телефонот ако си го рутирам или јок?

телефонот ми е купен од мобеликс
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Zdravo decki. Koristam iphone 6 plus i denovie mi se pojavi nekoe kocenje na erkan samo koga koristam instagram. Koga gledam sliki se slucuva na sekunda ili dve da zakoci ili da mrda slikata i potoa se smiruva. Znaci samo na instagram go imam toa zabelezano . Probav da go instaliram povtorno no pak e isto. Nekoja idea sto moze da e?
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Потребна ми е помош форумџии..
Имам Acer Iconia B1-A71 таблет шо до пред некое време не можеше да се отклучи bootloader и да се рутира оно ово, но сеа може и јас наравно го рутнав. Па земав да отклучам bootloader и cwm recovery да му стаам со флеш преку flashtool и отиде у курац таблетов.. На бут прво се покажуваше Acer логото па се гасеше и се полнеше на полњач, а сеа нишо мртов е скроз.. Ако знае нешо повеќе и може да направи некоја магија нека кажува.
Незнам што ѓавол ме тераше на ова само ама тоа е.. Усрав работа :(
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
некој да не има искуство со LG G3 ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
што те интересире конкретно? јас го користам г3ката
Па ме интересира конкретно се пошто планирам да го земам. Ме интересира телото каква е пластиката, батерија како се однесува со толкав екран, андроид како функционира со лижавчето, дали лагира, колку е респонзивен и добар тачот, камерата каква, дали прегрева етц. Не планирам да го користам за игри воопшто, најповеќе за зборење меил и веб а од предходно искуство научив дека пред да купам било каков хардвер треба да му ги испитам маните и недостатоците кои ги има пред да го набавам.
Искрено се мислам помеѓу LG G3 и S варијантата па би сакал да слушнам мислење од луѓе кои веќе го имаат телефонот :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom