Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Samsung galaxy s4 mini во Оне е 20 000, во Мобеликс е 14150. Која е разликата и во што е финтата? Има некој искуство со Мобеликс?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Samsung galaxy s4 mini во Оне е 20 000, во Мобеликс е 14150. Која е разликата и во што е финтата? Има некој искуство со Мобеликс?
Разликата е во 5850 денари :D Нема финти, во оператот се поскапи телефоните, иначе ок си се мобеликс

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung galaxy s4 mini во Оне е 20 000, во Мобеликс е 14150. Која е разликата и во што е финтата? Има некој искуство со Мобеликс?
Ту бре, кога го продавав никој не сакаше ... за 11.000 го продадов со 2 години гаранција нов некористен[DOUBLEPOST=1420230042][/DOUBLEPOST]
Go kupuvam preku t-mobile Play comfort tarifa izleguva 4200 den. Za slicna cena imam G2mini, desire 610...
Se izvinuvam za latinica
Лапај си Т3, солиден е и подобро тој отколку другиве 2
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дечки ај помош брзо кој може, на мајка ми и стигнално некоја порака на телефонот дека има вирус на телефонот(LG, не ми текнува кој модел точно, андроид е битно), и демек вирусот наскоро ќе ги оштети вашите податоци, сим картичка бла бла, и се ова го пишува на македонски, иако менито си е на англиски.

И има демек како да го оправите вашиот телефон, и ми бара да пратам порака на некој си број таму со содржинаа ТАП, и доле пишува дека се плаќа 60 денари.

Ми личи ова на скам искрено мене, ако не е како да го оправам?

ЕДИТ: Страната е androidantivirus.mobi
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки ај помош брзо кој може, на мајка ми и стигнално некоја порака на телефонот дека има вирус на телефонот(LG, не ми текнува кој модел точно, андроид е битно), и демек вирусот наскоро ќе ги оштети вашите податоци, сим картичка бла бла, и се ова го пишува на македонски, иако менито си е на англиски.

И има демек како да го оправите вашиот телефон, и ми бара да пратам порака на некој си број таму со содржинаа ТАП, и доле пишува дека се плаќа 60 денари.

Ми личи ова на скам искрено мене, ако не е како да го оправам?

ЕДИТ: Страната е androidantivirus.mobi
Тоа се спамови, глупости ... игнорирајте ги, нема врска тоа
се појавуваат како банери кај некои апп, игри итн
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Тоа се спамови, глупости ... игнорирајте ги, нема врска тоа
се појавуваат како банери кај некои апп, игри итн
Да, и јас сега го приметив дека доле на апликацијата е во вид на банер, баш ко што викаш ти.
Thanks anyway :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
2
Здраво, мојот стар телефон беше HTC а сега имам SONY па ме интересира дали има начин SMS пораките некако да ги префрлам на новиов и кој би бил начинот за истото?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Здраво, мојот стар телефон беше HTC а сега имам SONY па ме интересира дали има начин SMS пораките некако да ги префрлам на новиов и кој би бил начинот за истото?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore инсталирај ја и направи бекап па преку блутут префрли го бекапот и од таму направи рестор

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
а како можат да се префрлат смс од постар телефон (не андроид) на андроид?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
има ли некој напраено kitkat update на idol 2 или idol 2s. Ми вика дека ми е up to date али е 4.3 пробав и преку тоа програмчето што го дава на супорт на самата страна исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom