Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Стриктно нов или може и половен под гаранција?
Нов, ќе го земам во склоп на обнова на пост-пејд договор.[DOUBLEPOST=1416671790][/DOUBLEPOST]
Стриктно нов или може и половен под гаранција?
Нов, ќе го земам во склоп на обнова на пост-пејд договор.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Каде можам да најдам нов LG Nexus 5 со можност за купување на рати? Гледам во Нептун и Анхоч го нема.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
нтс оне мини ....не можам да наидам тестатура на македонски
 
H

HoT IcE

Гостин
Каков е овој Quart QT450 смартфон што го нудат од АМЦ промотивно, добар е?
Инаку, дали ќе има некои специјални понуди за Нова Година или Божиќ од операториве, сакам да обновам договор и да си земам некој смартфон па ме интересира дали ќе има попусти и слично.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Каков е овој Quart QT450 смартфон што го нудат од АМЦ промотивно, добар е?
Инаку, дали ќе има некои специјални понуди за Нова Година или Божиќ од операториве, сакам да обновам договор и да си земам некој смартфон па ме интересира дали ќе има попусти и слично.
Од вип ќе има дефинитивно некоја понуда во декември/јануари за постпејд, само не знам што ќе биде вклучено во понудата. За другите оператори не знам.
 
H

HoT IcE

Гостин
А кога ќе се деси тоа фузирање на ВИП и ОНЕ, ќе се деси брзо сеа или не? Пошо ги гледам понудите на и на двата оператора и особено ми се допаѓаат тие од ОНЕ, па не ми е јасно како ќе иде таа фузија помеѓу нив и дали ќе ги има истите понуди од ОНЕ.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.036
А кога ќе се деси тоа фузирање на ВИП и ОНЕ, ќе се деси брзо сеа или не? Пошо ги гледам понудите на и на двата оператора и особено ми се допаѓаат тие од ОНЕ, па не ми е јасно како ќе иде таа фузија помеѓу нив и дали ќе ги има истите понуди од ОНЕ.
Можно е и да не се деси спојувањето, заради тоа што ќе доминираат на пазарот и ќе прават екстра профити.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo decki gledam da zemam Nokia Lumia 630 nekade od makedonija i slucajno naidov na edna stranahttp://www.handy.mk/mk/p/nokia/lumia-630-dual-sim i me interesira dali nekoj ima iskustvo t.e dali nekoj ima kupeno od ovde bidejki nepoznata e kaj nas.. :S?
Можеби за тебе е непозната ... хенди има многу салони низ мк, а распространета е во бугарија и во србија
како не си сретнал хенди салон незнам ...
http://www.handy.mk/mk/shops
за цената е супер, плус ти е дуал сим, си даваат и година гаранција

ЕДИТ: Ценава 99.9% им е грешна, ај баш прашај
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Кој е подобар HTC Desire 510 или HTC Desire 310, искуства, совети, препораки до 12 000 - 13 000 ден?:)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6

Kajgana Shop

На врв Bottom