Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Аман бе луѓе, со самото купување ги терате малите бизнисменчиња шти шиткаат копии постојано да не гушат и да продаваат таква роба. Па ако веќе даваш 5000/6000 за нешто што е правено во некоја шупа или подрум дај ги тие пари за послаб телефон ама барем марка. И што сеа ако имате копија фраери сте кога ќе го извадите на маса телефонот и сите викаат ВАУ?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Луѓе ај малу помош, сакам да земем телефон и се мислим помеѓу Nokia Lumia 630 и Samsung Galaxy Core Plus. Свите што ги прашав до сеа ми рекоа за Самсунгот, ама мене појќе ми прае мерак Нокиата, нема андроид виндоус е и затоа сакам да сменим да пробам како е ама незнам колку е добро тоа...



 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
секој втор има самсунг и што е најглупо сите телефони имаат идентичен облик и дизајн ... јас би одбрал НОКИА
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246
нокиата на излег ти е ... уфф:drk: сите смартфони нокии се многу добри на изглед ако си избереш и соодветна боја
за перфоманси подобар е нокијата, ама сепак мене мног не ми се допагја што е WinOS не ми се допагја и изгледот(хоумскринот ми е некако .. хм коцки само ) и нема подршка многу за апликации
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Луѓе ај малу помош, сакам да земем телефон и се мислим помеѓу Nokia Lumia 630 и Samsung Galaxy Core Plus. Свите што ги прашав до сеа ми рекоа за Самсунгот, ама мене појќе ми прае мерак Нокиата, нема андроид виндоус е и затоа сакам да сменим да пробам како е ама незнам колку е добро тоа...



Nokiata зошто самсунгот е гревен
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Луѓе ПОМОШ!!!

Имам Андроид телефон и по грешка ја избришав апликацијата Google Play services, ја барав повторно да ја симнам на Play Store, ама неможам да ја најдам.


За што е апликацијата што ја избришав? Дали со тоа што ја избришав може да настане некој проблем кај телефонот и апликациите во него? Чаре?


:)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Луѓе ПОМОШ!!!

Имам Андроид телефон и по грешка ја избришав апликацијата Google Play services, ја барав повторно да ја симнам на Play Store, ама неможам да ја најдам.


За што е апликацијата што ја избришав? Дали со тоа што ја избришав може да настане некој проблем кај телефонот и апликациите во него? Чаре?


:)
Што тел имаш рутиран ли ти е?

Sent from my SM-N9005
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
Дечки што работат со телефони викаат дека М2 е потценето телефонче. :)
Јас би играл на М2-ката.


п.с. Не се исти, дефинитивно М2-ката е боље на спецификации, во доста сегменти, башка е и понов модел.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ај да си прашам тука, се надевам ке помогне некој.
Вчера си земав ново телефонче, си се логирав со стариот акаунт од претходниот телефон, си симнав вибер и кога го пишувам мојот број, нели го бара виберот да го внесеш бројчето како и името на државата, после внесувањето на бројот ми јавува како бројот не ми е валиден ... Чаре некое ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Ај да си прашам тука, се надевам ке помогне некој.
Вчера си земав ново телефонче, си се логирав со стариот акаунт од претходниот телефон, си симнав вибер и кога го пишувам мојот број, нели го бара виберот да го внесеш бројчето како и името на државата, после внесувањето на бројот ми јавува како бројот не ми е валиден ... Чаре некое ?
Како го напиша бројот?
Давам примери:
+389070...
389070...
+38970...
38970...
070...
70...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom