Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Најдов ром и го ставив на картица ама не го наога за да го инсталирам преку рикавери??? кажвај нешто оти нервите ке прснат!!!
Ти веројатно си нашол кастом ром ... за тоа ти треба и cwm рекавери
ти најди сток ром во exe формат е ... го ставаш во бут/рекавери и кликаш да се инсталира
ај земи со овој пробај ... ЛИНК
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Momци да даде некој предлог каде може да се најде футрола за Ipad 4!Да е поевтина!Немам намера да давам по 1000,а камоли по 5500 денари како во дуна!Повеќе ми е битно да е некоја компатибилна т,е да има отвор за задна камера.Дали видел некој некаде и по која цена.[DOUBLEPOST=1399718160][/DOUBLEPOST]Momци да даде некој предлог каде може да се најде футрола за Ipad 4!Да е поевтина!Немам намера да давам по 1000,а камоли по 5500 денари како во дуна!Повеќе ми е битно да е некоја компатибилна т,е да има отвор за задна камера.Дали видел некој некаде и по која цена.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Го загубив тоа каде што се става сим картичката на Ајфон 3гс, и сега каде можам да најдам такви ?!
 
B

BooBojan

Гостин
Ајде совети, секој е добредојден.
Сакам да земам мобилен телефон.
Гледам дека у АМЦ ги има Нокиа Х за 8000 денара. Првиот андроид на Нокиа. Демек требаше да бидат ефтини андроид телефони. Некој дали има било какво искуство со телефонов дали вреди за парите. Сретнав некаде демек малце батерија држел. Тоа ми е некако, прв пик пред се заради тоа што сакам да го имам Нексус 6ката и овој да го користам додека излезе Нексусот во продажба.

Е сега.Втората варијанта ми е интересна. Да си земам од Т-Мобиле со Селект промо 650. Ако земам телефон на оваа претплата ќе земам нешто меѓу најдобрите на пазарот, или Нексус 5 или ХТЦ Оне. Ама колку се доплаќа и колку е изводливо, бидејќи ако и за двата се доплаќа над 10К и не е толку добар дил со оглед на тоа дека во Мобилекс ги има за отприлика 20К.

Дилемата ми е ептен голема, и ме боле глава од неа веќе три-четири денови.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ајде совети, секој е добредојден.
Сакам да земам мобилен телефон.
Гледам дека у АМЦ ги има Нокиа Х за 8000 денара. Првиот андроид на Нокиа. Демек требаше да бидат ефтини андроид телефони. Некој дали има било какво искуство со телефонов дали вреди за парите. Сретнав некаде демек малце батерија држел. Тоа ми е некако, прв пик пред се заради тоа што сакам да го имам Нексус 6ката и овој да го користам додека излезе Нексусот во продажба.

Е сега.Втората варијанта ми е интересна. Да си земам од Т-Мобиле со Селект промо 650. Ако земам телефон на оваа претплата ќе земам нешто меѓу најдобрите на пазарот, или Нексус 5 или ХТЦ Оне. Ама колку се доплаќа и колку е изводливо, бидејќи ако и за двата се доплаќа над 10К и не е толку добар дил со оглед на тоа дека во Мобилекс ги има за отприлика 20К.

Дилемата ми е ептен голема, и ме боле глава од неа веќе три-четири денови.
боље земи нокиа 520, овој има ептен утепан андроид, ја не би го земал
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Што е разликата помеѓу Galaxy S 4 (кинески) и оргинал? На нет гледам само минорни разлики дека има, може ли на кинескиот да му се стави киткат? Работи ли AppStore? Вреди ли да се купи кинескиот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што е разликата помеѓу Galaxy S 4 (кинески) и оргинал? На нет гледам само минорни разлики дека има, може ли на кинескиот да му се стави киткат? Работи ли AppStore? Вреди ли да се купи кинескиот?
Хаха што има разлика? уште прашуваш ... во СЕ има разлика
единствено слично е што кога ќе ги гледаш оддалеку наликуваат еден на друг (нормално зошто е чајниз шити копија)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Хаха што има разлика? уште прашуваш ... во СЕ има разлика
единствено слично е што кога ќе ги гледаш оддалеку наликуваат еден на друг (нормално зошто е чајниз шити копија)
Многу лесно може некој да зачука фејк како да е оргинал, кинезиве побудалеа ни на царина не ги препознаваат па по огласи се шиткаат "имам оргинален и имам фејк" по "грешка" може да ти го даде фејкот како оргинал. :confused:
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Momци да даде некој предлог каде може да се најде футрола за Ipad 4!Да е поевтина!Немам намера да давам по 1000,а камоли по 5500 денари како во дуна!Повеќе ми е битно да е некоја компатибилна т,е да има отвор за задна камера.Дали видел некој некаде и по која цена.[DOUBLEPOST=1399718160][/DOUBLEPOST]Momци да даде некој предлог каде може да се најде футрола за Ipad 4!Да е поевтина!Немам намера да давам по 1000,а камоли по 5500 денари како во дуна!Повеќе ми е битно да е некоја компатибилна т,е да има отвор за задна камера.Дали видел некој некаде и по која цена.
Imam nekoi od 600-1200d.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Многу лесно може некој да зачука фејк како да е оргинал, кинезиве побудалеа ни на царина не ги препознаваат па по огласи се шиткаат "имам оргинален и имам фејк" по "грешка" може да ти го даде фејкот како оргинал. :confused:
Може некого да излажат ама не секого
јас ги "намирисувам" одма дали по тежина, излед, ситници, па натака екран, звук ...

има полоши и подобри копии ама не би користел и не сум ни користел за мене никогаш
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Имам nexus 4 и неможам да го поврзам со лап топ преку usb т.е ми излегува порака дека драјверот не е успешно инсталиран...во my device гледам дека имам MTP device driver и кога притискам update driver ми покажува дека веќе ми е инсталиран драјверот, а кај што стои nexus 4 има знак извичник ?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom