Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво,
Ве молам може ли да направите споредба помеѓу SAMSUNG GALAXY NOTE 3 и SONY XPERIA Z1 и кој според Вас е подобар?
Поздрав :)
[DOUBLEPOST=1398713094][/DOUBLEPOST]Здраво,
Ве молам може ли да направите споредба помеѓу SAMSUNG GALAXY NOTE 3 и SONY XPERIA Z1 и кој според Вас е подобар?
Поздрав :)
Note 3 дефинитивно ... и да сакаш да го продадеш држи многу повеќе цена од било кој сони
да не збориме за поддршка, популарност итн
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ми се појавува стално 3г интернетот во левиот горен агол, т.е. E, H, H+, дали значи тоа дека цело време ми е уклучено 3г-то или само кога отварам апликации и интернет?
Исто така и коа ќе го доближам тел до звучници крчат, исто како кога ѕвони...

Иначе е Лумиа 520, пишав и во темата за Windows Phone, али никој не ми одговори.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми се појавува стално 3г интернетот во левиот горен агол, т.е. E, H, H+, дали значи тоа дека цело време ми е уклучено 3г-то или само кога отварам апликации и интернет?
Исто така и коа ќе го доближам тел до звучници крчат, исто како кога ѕвони...

Иначе е Лумиа 520, пишав и во темата за Windows Phone, али никој не ми одговори.
нон-стоп е ... и си троши нет за позадинските апликации што си бараат нет
ако несакаш стави во мрежа таму само EDGE ... ќе ти трае повеќе батерија
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Сакам да земам нов телефон па се двоумам од каде да го купам.Ледиком,Мобил Шоп или Мобеликс?
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Има некој искуство со Smartphone 5" LDK N920e? Се работи за кинески телефон кој според рецензии читам дека е доста солиден само што не е брендиран и нема подршка за него. Android 4.2 Belly, Quad Core, 1 GB RAM.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сакам да земам нов телефон па се двоумам од каде да го купам.Ледиком,Мобил Шоп или Мобеликс?
јас имам најдобро и најмногу искуство со мобеликс
што телефон ќе земаш ?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Телефонот почна многу брзо дс ми се празни, 15% преку ноќ ми отидоа а ништо не сум правила на него, а нов ми е тел. Зошто така?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дечки помош, SOny Xperia M или Htc desire 300?

И колку би чинело менување на пукнат екран (ама тачот си работи) на Htc desire најобичниот?
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Sony xperia J скршен екран ,колку чини замена ?

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дечки помош, SOny Xperia M или Htc desire 300?

И колку би чинело менување на пукнат екран (ама тачот си работи) на Htc desire најобичниот?
Место Xperia M, Samsung galaxy trend plus. Мислење кој е подобар HTC или Samsung??
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Да ве прашам дали е можно т.е дали имат начин пример праќаш порака на одреден број и на тоа добиваш информација т.е повратна автоматска порака, најчесто се користи за спортски дојави за тие што имаат користено. Дали може да се направи тоа кај обичен корисник од T-Mobile, ОNE итн? Се надевам дека ме сфативте...
Не, тие се специјални броеви. Иди на веб страната на т-мобиле има некаде таму. Пишува и објаснување колку проценти од парите одат за нив колку за тебе, какви дејности можеш да вршиш и сл...мислам дека ти земаат повеке од 60%.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Дали може да ми препорачате некој добар сервис за HTC desire?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom