Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Aпдејтиран ми е фејсбукот. Да одам во setings на facebook ли? Неможам да влезам таму, само што ќе го отворам facebook ми дава conection lost, tap to retry
значи отвори сетингс и во јазици на телефонот смени го на англиски

после изгаси ја апп фб од процеси или ресетирај го телефонот и ќе ти работи
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Што се дешава со телефониве после декодирање?
И со претходниот беше исто, и со овој новиов. Дур ми беа на Т-Мобајл нетот беше се во ред, никад не ми снемал, 3џи цело време.
Таман го декодирав (и со претходниот беше исто) почна нетот да заебава, на моменти да снемува и мрежа, во рок од 5 секунди да се менува де на 3џи де на Еџ, стабилност никаква.

Бтв на истото место претходно (на кревет легнат) цело време имав 3џи, сеа цело време се менува. Или пак работам на нет од телефонот, си има нет, се е во ред, ама таман ќе направам Internet Sharing/Tethering и одма се пребацува на Еџ.

Чаре некое?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што се дешава со телефониве после декодирање?
И со претходниот беше исто, и со овој новиов. Дур ми беа на Т-Мобајл нетот беше се во ред, никад не ми снемал, 3џи цело време.
Таман го декодирав (и со претходниот беше исто) почна нетот да заебава, на моменти да снемува и мрежа, во рок од 5 секунди да се менува де на 3џи де на Еџ, стабилност никаква.

Бтв на истото место претходно (на кревет легнат) цело време имав 3џи, сеа цело време се менува. Или пак работам на нет од телефонот, си има нет, се е во ред, ама таман ќе направам Internet Sharing/Tethering и одма се пребацува на Еџ.

Чаре некое?
Што телефон и дали е повторно со т-мобиле сим или со вип/оне го користиш после декодирањето[DOUBLEPOST=1395787334][/DOUBLEPOST]
Што се дешава со телефониве после декодирање?
И со претходниот беше исто, и со овој новиов. Дур ми беа на Т-Мобајл нетот беше се во ред, никад не ми снемал, 3џи цело време.
Таман го декодирав (и со претходниот беше исто) почна нетот да заебава, на моменти да снемува и мрежа, во рок од 5 секунди да се менува де на 3џи де на Еџ, стабилност никаква.

Бтв на истото место претходно (на кревет легнат) цело време имав 3џи, сеа цело време се менува. Или пак работам на нет од телефонот, си има нет, се е во ред, ама таман ќе направам Internet Sharing/Tethering и одма се пребацува на Еџ.

Чаре некое?
Што телефон и дали е повторно со т-мобиле сим или со вип/оне го користиш после декодирањето
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Ме интересира дали има некое програмче на андроид што го менува гласот или акцентот при зборување.Имаше порано едно за симбијан,па страшно ме интересира дали има и сега нешто вакво.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Што телефон и дали е повторно со т-мобиле сим или со вип/оне го користиш после декодирањето[DOUBLEPOST=1395787334][/DOUBLEPOST]
Што телефон и дали е повторно со т-мобиле сим или со вип/оне го користиш после декодирањето
Samsung Ativ S.
Сеа го користам со картичка на Оне. Ама сум пробувал со друг телефон, купен од Оне на истото место, има постабилен сигнал.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung Ativ S.
Сеа го користам со картичка на Оне. Ама сум пробувал со друг телефон, купен од Оне на истото место, има постабилен сигнал.
99.9% не е до декодирањето, едноставно послаб сигнал фаќа на друга мрежа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се дешава со телефониве после декодирање?
И со претходниот беше исто, и со овој новиов. Дур ми беа на Т-Мобајл нетот беше се во ред, никад не ми снемал, 3џи цело време.
Таман го декодирав (и со претходниот беше исто) почна нетот да заебава, на моменти да снемува и мрежа, во рок од 5 секунди да се менува де на 3џи де на Еџ, стабилност никаква.

Бтв на истото место претходно (на кревет легнат) цело време имав 3џи, сеа цело време се менува. Или пак работам на нет од телефонот, си има нет, се е во ред, ама таман ќе направам Internet Sharing/Tethering и одма се пребацува на Еџ.

Чаре некое?
катастрофа е 3г на Уан
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Колку чини одкодирање на HTC Desire 300, кодиран на VIP ?!
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Како да ја исклучам секретарката на мобилниот?
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Zdravo.Edno prasanje za tie sto znaat.tel.HTC sensation bese kodiran na VIP.posle dekodiranje na tel.3g-to poveke ne raboti,odnosno raboti samo na gsm mreza.nekoj mi spomna deka so dekodiranjeto mi go izgorele 3g-to.Dali e mozno toa?Dali moze da se sluci takvo nesto?ima li nekoe resenie?inace probano I so karticki Od dr.operatori,ne raboti 3g.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Препорака за телефон до 10000ден. на претплата Select Promo L - од ONE

Дали има нешто подобро од Sony Xperia SP или подобри поволности за телефон и претплата од друг оператор до таа цена?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom