Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
2 iphoni 3g 8giga,edniot e so izgorena matichna drugiot so padnat software moze zamena za ispraven i phone so moja doplata


Ме интересира колку е поправка на ајфон 3г значи ми продаваат 2 ајфона 3г едниот со изгорена матична другиот со паднат софтвер
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
2 iphoni 3g 8giga,edniot e so izgorena matichna drugiot so padnat software moze zamena za ispraven i phone so moja doplata


Ме интересира колку е поправка на ајфон 3г значи ми продаваат 2 ајфона 3г едниот со изгорена матична другиот со паднат софтвер
E da be padnat softver
So nema da procitas ... ne im veruvaj na takvi sitni gnidi
I da ako kupuvas iPhone i sakas da go koristis togas min 3gs, 3g sluzi samo za alo alo

Dvata rasipani ne vredat ni 25 eu
Ne se lazi ic, a ako tolku sakas 3g odi okolu 2500-3000 ako e so smeneta maska
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Multi-languages-Lenovo-P770-MTK6577-Dual-Core-4-5-Android-4-1-IPS-Mobile/833659720.html
дали има некој порачувано телефон од оваа страна, гледам има и фри шипинг за македонија за некои телефони.
--- надополнето: 11 август 2013 во 15:29 ---
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Multi-languages-Lenovo-P770-MTK6577-Dual-Core-4-5-Android-4-1-IPS-Mobile/833659720.html
дали има некој порачувано телефон од оваа страна, гледам има и фри шипинг за македонија за некои телефони.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Ne znam, sto mu se desi na mobov, alcatel 995 , go polnev , stanuvam crn ekran, vikam da ne se isklucil ama nisto, ne se vlucuva , nema nikakva reakcija, mozno e baterijata da e crknata? i od kade da kupam baterija za ovoj telefon?
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Здраво.Вака имам самсунг галакси с адванс i9070
му направив упдејт на ЈБ и сега нешто ме зафркава Touch Wiz
Ми кажува дека привремено не работи и кога ќе стиснам Close ili Ok се укочува цел телефон и морам да ја извадам батеријата па да го уклучам и дури тогаш работи добро

да не знае некој како можам да го решам овој проблем
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Ne znam, sto mu se desi na mobov, alcatel 995 , go polnev , stanuvam crn ekran, vikam da ne se isklucil ama nisto, ne se vlucuva , nema nikakva reakcija, mozno e baterijata da e crknata? i od kade da kupam baterija za ovoj telefon?
оди во сервис да ти ја шокираат батеријата.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Здраво имам едно прашање имам HTC desire X и имав ставено сема за откључување меѓутоа погрешен еповеќе пати сега ми бара корисничко име а сум го заборавил како да го отклуцам ве молам за помош оти ми е потребен поззз
--- надополнето: 13 август 2013 во 19:55 ---
Здраво имам едно прашање имам HTC desire X и имав ставено сема за откључување меѓутоа погрешен еповеќе пати сега ми бара корисничко име а сум го заборавил како да го отклуцам ве молам за помош оти ми е потребен поззз
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Здраво.Вака имам самсунг галакси с адванс i9070
му направив упдејт на ЈБ и сега нешто ме зафркава Touch Wiz
Ми кажува дека привремено не работи и кога ќе стиснам Close ili Ok се укочува цел телефон и морам да ја извадам батеријата па да го уклучам и дури тогаш работи добро

да не знае некој како можам да го решам овој проблем
provaj instaliraj nova launcher, nema da imas touch wiz ali problemot bi trebalo da se resi. Ili probaj napravi factory reset
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво имам едно прашање имам HTC desire X и имав ставено сема за откључување меѓутоа погрешен еповеќе пати сега ми бара корисничко име а сум го заборавил како да го отклуцам ве молам за помош оти ми е потребен поззз
--- надополнето: 13 август 2013 во 19:55 ---
Здраво имам едно прашање имам HTC desire X и имав ставено сема за откључување меѓутоа погрешен еповеќе пати сега ми бара корисничко име а сум го заборавил како да го отклуцам ве молам за помош оти ми е потребен поззз
Пробај на исклучен волуме минус + пауер копчето, треба да ти се појави бел екран со текст, оди на фактори дата ресет ... само ќе избрише се
ако не проаѓа барај на гугл хард ресет
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Пробај на исклучен волуме минус + пауер копчето, треба да ти се појави бел екран со текст, оди на фактори дата ресет ... само ќе избрише се
ако не проаѓа барај на гугл хард ресет
Фала x10 завршив работа господ здравје да ти даде Ч)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Користам интернет ов вип операторприпејд на андроид 2.3.6. Има ли некоја апликација која ќе направи да примам податоци? Горе во нотификација, пишува дека праќа податоци, ама не прима. Има ли некој начин да се направи да прима?
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
prvo izvinete za fontot od tel sum pusten. Znaci daleku sum od doma i od komp dosada e mn imam JAVA tel i nemozam nitu YTda slusam nitu mislenja na forumi da postiram. Iam nekoja nova verzija na opera mini, a tel mi Nokia C2-01... Resenie nekoe?
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
колку иде од прилика iphone 4с бел 16 гб , работи со x-sim ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom