Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120


Не можам да го поврзам телефонот со лаптопот преку Bluetooth. Решение за проблемов?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678


Не можам да го поврзам телефонот со лаптопот преку Bluetooth. Решение за проблемов?
Гледам дека преку PC Suite пробуваш да се поврзеш, зошто ?? За блутут конекција, за префрлање на фајлови не ти треба PC Suite. Само направи телефонот и PC-то да бидат paired и готово. После клик на фајлот на десно копче и send to / bluetooth и кликни на телефонот во новиот прозорец што ке ти се отвори и веднаш ке почне трансферот. Многу едноставно. :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Имам проблем со мемориската картичка на мобилниот. Картичката е MICRO SD од 4 GB, а проблемот е следниот:
Ја форматирав и сега телефонот не ја пронаоѓа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем со мемориската картичка на мобилниот. Картичката е MICRO SD од 4 GB, а проблемот е следниот:
Ја форматирав и сега телефонот не ја пронаоѓа?
Побарај на гугл како треба да ти е форматирана картицата за твојот мобилен (NTFS, FAT32, allocation unit size...)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
slushnav deka mozhe da se prikluchi telefonot na internet preku USB.... nekoj da pomogne ili nekoj tutorial?Koristam LG GT540
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Незнам дали ова е за тука, ама земав USB модем за мобилен интернет на компјутер од т-мобајл HUAWEI Е 352 денеска, предходно имав постар модел и си работеше супер и на двата виндовска xp и 7, сега проблемот е што овој новиот модем работи на XP a не работи на win 7, значи го препознава се инсталира ама кога стискам да се поврзе вика уредот не е пронајден или е недостапен, а покажува мрежа, се работи за понова верзија на модем од оној што го имав предходно па ако може некој да ми каже некој совет што да направам за да го препознае вин 7 би бил многу благодарен, од првин мислев дека е дефект но работи на xp....(n)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
51
Поени од реакции
4
slushnav deka mozhe da se prikluchi telefonot na internet preku USB.... nekoj da pomogne ili nekoj tutorial?Koristam LG GT540
Da moze, ama samo da go priklucis kompjuterot na internet od telefonot. Treba da imas staveno custom rom zatoa sto oficijalnite ne ja podrzuvaat taa opcija na 2.3.7 ima wifi tethering i preku usb Pozdrav
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
имам андроид уред х10 не се полни,не е до полначот пробав со неколку ама јок не ја бива...чаре? и пари за сервис се разбира колку би ме чинело,од Битола сум ако имате некој одма одам фала!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
имам андроид уред х10 не се полни,не е до полначот пробав со неколку ама јок не ја бива...чаре? и пари за сервис се разбира колку би ме чинело,од Битола сум ако имате некој одма одам фала!
Конектор за полнење треба да смениш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom