Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Можеби не е за тука ова што го пишувам, ама незнам каде да прашам...
Има ли некое програмче , нешто како movie maker , бидејќи сакам од мојот телефон HTC HD да ги спојам клиповите во еден филм... Ако знае некој од каде да симнам таков програм нека ми пише или овде или во ПП... Фала многу...(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можеби не е за тука ова што го пишувам, ама незнам каде да прашам...
Има ли некое програмче , нешто како movie maker , бидејќи сакам од мојот телефон HTC HD да ги спојам клиповите во еден филм... Ако знае некој од каде да симнам таков програм нека ми пише или овде или во ПП... Фала многу...(y)
Важно е само да се напише во повеќе теми. :pos::pos: Иначе имав и јас едно програмче со коешто правев такви филмови но од поодамна беше тоа го имам заборавено. Ако ми текне ќе ти пишам.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Имам Nokia 5800 Express Music и не можам да го конектирам со компјутерот. Значи усб приклучот е исправен, мемориската картичка нова, на телефонот ми пишува USB connected in mass storage, но на компјутерот не ми дава никаков приказ. Решение?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Имам Nokia 5800 Express Music и не можам да го конектирам со компјутерот. Значи усб приклучот е исправен, мемориската картичка нова, на телефонот ми пишува USB connected in mass storage, но на компјутерот не ми дава никаков приказ. Решение?
За почеток пробај да го конектираш на друг компјутер,да знаеш дали е до компјутерот или до телефонот.Го имав истиот проблем на Нокиа Е71 се испостави дека не сака да се конектира на ХР и не се потрудив да најдам решение.

Р.Ѕ.Побарај да не случајно се потребни некакви драјвери.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам Nokia 5800 Express Music и не можам да го конектирам со компјутерот. Значи усб приклучот е исправен, мемориската картичка нова, на телефонот ми пишува USB connected in mass storage, но на компјутерот не ми дава никаков приказ. Решение?
1. Пробај кко што ти рекоа на друг компјутер да го поврзеш. Можеби УСБ портот на твојот компјутер да не го чита.
2. Ако немаш софтвер, симни си. Nokia PC Suite
3. Ако не сака ни на друг компјутер провери со друг УСБ кабел.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Еден другар најде Iphone 4s пројдоа више 2 месеци, ја чуваше батеријата извадена да се забрае малце пошто сигурно е ќе го бараат, е сеа дали може некако да се среди да не го лоцираат? да се смени софтвер, или нешто друго?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еден другар најде Iphone 4s пројдоа више 2 месеци, ја чуваше батеријата извадена да се забрае малце пошто сигурно е ќе го бараат, е сеа дали може некако да се среди да не го лоцираат? да се смени софтвер, или нешто друго?
Во најбрз можен рок нека го продаде.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Еден другар најде Iphone 4s пројдоа више 2 месеци, ја чуваше батеријата извадена да се забрае малце пошто сигурно е ќе го бараат, е сеа дали може некако да се среди да не го лоцираат? да се смени софтвер, или нешто друго?
Нека го продаде во странство, кај нас верувам дека секој месец ќе го пријавува тој што го изгубил (ако ми е дојдено до него) ако има ќеш нема да се замара
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Здраво зошто Motorola V3i не ја чита мемориската од 2gb ? Постои можност да се направи некако да ја чита ? Со абдејт некој или сл. Или ќе морам да барам 512 или 1gb ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво зошто Motorola V3i не ја чита мемориската од 2gb ? Постои можност да се направи некако да ја чита ? Со абдејт некој или сл. Или ќе морам да барам 512 или 1gb ?
512 Mb Maximum чита тој телефон.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еден другар најде Iphone 4s пројдоа више 2 месеци, ја чуваше батеријата извадена да се забрае малце пошто сигурно е ќе го бараат, е сеа дали може некако да се среди да не го лоцираат? да се смени софтвер, или нешто друго?
Во новите 4С имаат некој чип, за доколку се загуби или украде телефонот, лесно да го најдат преку тој чип.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
512 Mb Maximum чита тој телефон.
Другарче ти билдаш мислења или така ми се чини ? Јас напишав и знам дека до 512 поддржува и на gsmarena пишува дека толку поддржува туку барам решение дали може 2gb да поддржи.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Во новите 4С имаат некој чип, за доколку се загуби или украде телефонот, лесно да го најдат преку тој чип.
Не, не е чип. Тоа е скриена апликација во соработка со GPS-от на самиот Iphone , инаку во Европа украдените телефони се бараат и по IMEI бројот т.е. кога ке се регистрира/логира на било која мобилна мрежа.
http://www.guardian.co.uk/technology/2011/apr/20/iphone-tracking-prompts-privacy-fears
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 00:40 ---
Moже ли да се декодира T-Mobile Move Balance - Huawei U8600
Може, ама не бесплатно. Има на интернет сајтови баш за тоа, со unlock кодови (околу 17-18 $). Ако не посети некоја подобра мобилара, би требало го средат. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom