Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Иам нокиа Е50 (јес и ноу ....) и Копчето за палење ми е мртво (да не речам го нема ) .... Некој начин да го уклучам телефонот на оваков или онаков начин ? (пошо нема шанси да даам тон пари за телефон постар од мене :D и со најлош систем на свет ...)

ИТНО и однапред благодарен ако има нешо ... :D
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Имам Sony Ericsson Xperia x10 , и кога ке ја ставам мемориската картица на PC не ми ги дава фајловите , ми дава некој фајлови и некоја си инсталација за SE . Што може да биде проблемот ?
А пред тоа се беше во ред , до дента кога ми најде вирус , го избришав и од тогаш ми се случува ова , а иначе картицата си работи ок на телефонот ..
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Иам нокиа Е50 (јес и ноу ....) и Копчето за палење ми е мртво (да не речам го нема ) .... Некој начин да го уклучам телефонот на оваков или онаков начин ? (пошо нема шанси да даам тон пари за телефон постар од мене :D и со најлош систем на свет ...)

ИТНО и однапред благодарен ако има нешо ... :D
Ако не ти се даваат 500 денари, тогаш фрли го во канта.

--- надополнето ---

Имам Sony Ericsson Xperia x10 , и кога ке ја ставам мемориската картица на PC не ми ги дава фајловите , ми дава некој фајлови и некоја си инсталација за SE . Што може да биде проблемот ?
А пред тоа се беше во ред , до дента кога ми најде вирус , го избришав и од тогаш ми се случува ова , а иначе картицата си работи ок на телефонот ..
А картичката на кард ридер и на виндоусот show hidden files?

--- надополнето ---

Иам проблем со garmin gps, значи се ми е инсталирано според tutorial, али ми вика gps not found..
Ако имал некој сличен проблем или па знае шо е проблемот би му бил многу благодарен доколку би се потрудил да напише што-као у три/четири реда. :)
На што телефон?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имаш некаде згрешено во инсталацијата, исформатирај го телефонот, исформатирај ја картичката и повторно од почеток. Користи Garmin наменет за symb. v9.4 :D
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21


--- надополнето ---



А картичката на кард ридер и на виндоусот show hidden files?

--- надополнето ---

картицата е ставам директно ви PC имам приклучок , но пробав и со адаптер како флеш што е и исто е не ги дава , а за ова show hidden files не знам немам ништо сменето , се си е исто како и ко е отвараше
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како се проверува состојба на сметка/кредит на Prepaid број од T-Mobile?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Како се проверува состојба на сметка/кредит на Prepaid број од T-Mobile?
Најави се за пораки на т-мобиле сајтот и ќе ти ја покаже, или јави се/прати порака и ќе ти дојде повратна илиии отиди во т-мобиле и прашај ги тетките (неписмени) :)
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
дали некој имал лично искуство со ipod touch 4g? и дали вреди да се дадат 250е за истиот
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали има начин да се отркие Private Number со некоја апликација програмче шифра од кога е завршен повикот или пред да почне додека звони?
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
Дали има начин да се отркие Private Number со некоја апликација програмче шифра од кога е завршен повикот или пред да почне додека звони?
Нема програм за тоа , едино ако си на пост пејд да отидеш да отидеш во салонот на тој оператор и да побараш да ти го дадат бројот , а за тоа мислам се плаќа околу 200-300 денари ако не се лажам
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Колку пари од прилика е маска за Nokia 5310 XpressMusic


Благодариме :back:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.191
Поени од реакции
21.336
Здраво имам еден проблем со покажувајнето на бројот ко ќе се јавит некој на фиксен.

Пред некој ден наместив Интернет од Т-хоме сосе фиксен. Не ги поврзав каблите поред упатството туку имам дома 2 излеза за телефон. Во едниот го ставив рутерот а на другиот е ставен телефонот. Пробав и да го поврзам телефонот поред упатството, имаше мал напредок во смисла што покажуваше дека се јавува некој ама ко со скриен број иако на мобилниот од кој се јавував не беше активиран скриен број. На телефон проверив опцијата е пуштена, CLIP мислам се викаше и во Телеком ми кажаа дека е пуштена. Што може да биде проблемот? Дали не су го поврзил телефонот како што треба или пак дали е нешто до кабелот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom