Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Најверојатно е до картичката ... пробај форматирај ја со fat или fat32 на пц
Пробав и така и така. Не знам.... на другите телефони кај што ја користев картичката не правеше проблем...
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
6
:wink:Абе луѓе се префрлив на претплата од минатиот месец, и бидна што бидна сега за овој месец во Саботата проверувам на интернет страницата на T-Mobile сметката ми беше 250 ден, а јас сум на Flex Start 400, се во ред тоа и гледам има бесплатни разговори кон сите T-Mobile корисници за време на викендите за 120 денари. Ја активирав оваа услуга и ми стигна порака дека е успешно активирана и се тоа. И зборував што зборував потоа вечерта ја проверувам сметката и гледам 361 ден:nesvest:, ги проверувам повиците сите ми се наплатени а само со Т-Mobile зборував. Си помислив да не ми е наплатена во таа цена и услугата, меѓутоа ако беше наплатена значи ќе имав 250 ден сметка нормалната што ми беше и 120 ден за услугата = 370. :toe:Не ми е јасно оваа работа како е ова наплаќањето ај ве молам ако може некој нешто нека објасни за да не заглавам ептен.:salut:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Пробав и така и така. Не знам.... на другите телефони кај што ја користев картичката не правеше проблем...
Епа тогаш нова картица

:wink:Абе луѓе се префрлив на претплата од минатиот месец, и бидна што бидна сега за овој месец во Саботата проверувам на интернет страницата на T-Mobile сметката ми беше 250 ден, а јас сум на Flex Start 400, се во ред тоа и гледам има бесплатни разговори кон сите T-Mobile корисници за време на викендите за 120 денари. Ја активирав оваа услуга и ми стигна порака дека е успешно активирана и се тоа. И зборував што зборував потоа вечерта ја проверувам сметката и гледам 361 ден:nesvest:, ги проверувам повиците сите ми се наплатени а само со Т-Mobile зборував. Си помислив да не ми е наплатена во таа цена и услугата, меѓутоа ако беше наплатена значи ќе имав 250 ден сметка нормалната што ми беше и 120 ден за услугата = 370. :toe:Не ми е јасно оваа работа како е ова наплаќањето ај ве молам ако може некој нешто нека објасни за да не заглавам ептен.:salut:
Утре отиди им во т-мобиле и кажи им за проблемот некогаш праат утки
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
6
Епа сеа вака бев денеска во T-Mobile и проверија и они за случајно да не сум направил некоја грешка јас и рекоа дека се е Ок :wink:, инаку повоците ке си биле пресметувани во нормалната сметка се до крајот на месецот кога ке се формулира фактурата и тогаш тие се одбивале. Ако е така е супер меѓутоа ако излезе нешто обратно е тогаш ќе биде :nerv::ija:.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе ај ми треба помош ако знае некој. Си земав сони ериксон c510 и сакам пасвордон за рестрикција за повици да си го подесам ама не е 0000 или 1234 па да не има некој појма како е. А гледам од т-мобајл некој софтвер инсталирале и таму што прашувам ми викаат пасвор пиши 0000#, а во пасворд смее само 4 да се внесат. Дали има некој појма што да праам да ми каже.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пасвордот за рестрикции на повици е поврзан со сим картичката не со телефонот, ако не е 0000 тогаш ти е сменет. :)
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pomos

moze li nekoj da mi pomogne kade da najdam igri so senzor za sony ericsson w705 i aplikacii osetlivi t.s na senzor fala:vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дали се ова треба да го содржи еден нокиа 5800 фул пак

 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шо се внесуваше на нокиите да се види кога е прозиведен? :)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Имам Самсунг Д900и, и од вчера имам проблемче. Дисплејов не ми светит, а се друго е во ред. Можна е поправка, т.е. дали се исплаќат или да го фрлам низ тераса?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам Самсунг Д900и, и од вчера имам проблемче. Дисплејов не ми светит, а се друго е во ред. Можна е поправка, т.е. дали се исплаќат или да го фрлам низ тераса?
сервис :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom