Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Ке ми помогне ли некој ?
Имам Samsung GT-S3100 како да ги избришам тие цени и валути на повик што ги имам ставено ов Call costs, да биде се на 0 како и што беше ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ке ми помогне ли некој ?
Имам Samsung GT-S3100 како да ги избришам тие цени и валути на повик што ги имам ставено ов Call costs, да биде се на 0 како и што беше ?
Барај во повици или сетингс Call costs и слично ... или симни упатство и читај
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Барај во повици или сетингс Call costs и слично ... или симни упатство и читај
Барав нема ништо... ај ако можеш да најдеш нешто и прати ми некој код или било што што ке може да срадам. фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Барав нема ништо... ај ако можеш да најдеш нешто и прати ми некој код или било што што ке може да срадам. фала
Ја може да ти кажам за епром ресет шифра ... *2767*3855# се брише се од телефонска меморија и се враќа на фабрички подесувања ... а за точно симни ти викам упатство и барам мора да има
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Шо пари е Xperia X10?

 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
сакам да си продолжам договорот со т-мобиле и да си земам телефон во флекс медиум тарифата за 600 ден месечно, но никако да најдам телефон кој би чинел до 4000 ден во таа тарифа а да фаќа бежичен интернет.

единствено блекбери болд фаќа бежичен интернет ама не сум сигурен дали со неговото купување мора да се активира и тоа за блекбери и-маил или блекбери бизнис што е или само 600 ден ќе си плаќам?

помош некој? предлог за телефон со ви фи до 4000 ден во флекс медиум тарифата?
Imas NOKIA 5630 XPRESS MUSIC 3450den
T-MOBILE PULSE 2990 den

Dvava modeli ti se skroz razlicni i bazirani na razlicen koncpet koj sakas odberi si so moja zabeleska deka T-mobile pulse ima malku poslaba baterija taka da pri mnogu cackanje na telefonot moze i den da ne ti trae
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Se naoga li nekoj po forumovso ima BlackBerry 8520 ???
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Ако знае некој, колку е реална цена за менување на флет кабел за Samsung U700
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Луѓе ме интересираат 2 работи.

1. Цена за слушалки за нокиа 8800

2. Кога ќе се уклучам на јутјуб преку мобилен (СЕ г900) и ќе пуштам клип ми го пали мидеа вјуерот и ми вика плејбек феилд. Чаре?!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Луѓе ме интересираат 2 работи.

1. Цена за слушалки за нокиа 8800

2. Кога ќе се уклучам на јутјуб преку мобилен (СЕ г900) и ќе пуштам клип ми го пали мидеа вјуерот и ми вика плејбек феилд. Чаре?!
8800 нема компатибилни слушалки зао 6300/1209 и другите нокии ако џекот е ист, оригиналните за овој телефон не се стерео туку моно слушалка со микрофонче само :) 900 денари е кај мене.

за сониерисконот - инсталирај флеш подршка :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Вчера си земав LG GD510 му ставив мемориска картичка што ја имам веќе користено. Претходно ја форматирав и префрлив пак ствари. Телефонов ја регистрира дека ја има, ама кога ќе кликнам да ми ја отвори ми вика Format External Memory. Неколку пати отидов на формат и џабе. Ја форматирав уште еднаш и на ПЦ и празна ја ставив и пак ми го јавува истото...
До телефонот е? Катичката? :S
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Вчера си земав LG GD510 му ставив мемориска картичка што ја имам веќе користено. Претходно ја форматирав и префрлив пак ствари. Телефонов ја регистрира дека ја има, ама кога ќе кликнам да ми ја отвори ми вика Format External Memory. Неколку пати отидов на формат и џабе. Ја форматирав уште еднаш и на ПЦ и празна ја ставив и пак ми го јавува истото...
До телефонот е? Катичката? :S
Најверојатно е до картичката ... пробај форматирај ја со fat или fat32 на пц
 

Kajgana Shop

На врв Bottom