Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Некро вака едно прашање.... Паднат тел. Самсунг д520, и сега не чита ни една сим картичка. Што би можело да му биде, и дали е за кај тебе?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Зошто коче звонам понекогаш тој звукот *beep* е проследен со неподносливо крцкање (како камчиња да паѓаат)? Ова се случува еднаш на 10 пати ама не се поднесува! До мобилниот не е, кај и да ја ставам картичката така прави!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро вака едно прашање.... Паднат тел. Самсунг д520, и сега не чита ни една сим картичка. Што би можело да му биде, и дали е за кај тебе?
Најверојатно читачот за сим картичка или капсите, ама неможам пред врме да зборам, можно е да има и напукнување на плоча.

бај д веј, зошто не би бил за мене, до пред 4-5 месеци бев мастер за сименс и бенг-сименс во Македонија, последниве година се ориентирам на самсунг и моторола :)
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Moze edno prasanje?
Sakam da kazam deka ne se razbiram vo telefonive ama svedov se na dva telefona Nokia N73 ili Sony Erikson K800i cenite se tuka nekade telefonive ovde ne se skapi pa daj kazete mi sto bi bil podobriot izbor spored vas?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
се разбира нокиата, не само поради 3.2 мегапикселната камера со карл зејс или поради брендот или симбианот, туку и пред се затоа што повеќе држи цена. :) секој од тие два телефони си има свои предности, можеби сониериксонот изгледа поубаво но сепак јас кога би бил на твое место би ја одбрал нокиата.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Најверојатно читачот за сим картичка или капсите, ама неможам пред врме да зборам, можно е да има и напукнување на плоча.

бај д веј, зошто не би бил за мене, до пред 4-5 месеци бев мастер за сименс и бенг-сименс во Македонија, последниве година се ориентирам на самсунг и моторола :)
Ако си бил мастер за сименс ја имам дома 2 сименса расипани едниот е mc60 а другиот m65...И двата едно време само прекинаа да се уклучуваат па им бутав парички под маската па така работеа ама сега ни така не работат...некој ми кажа дека е до процесорите...ако се за кај тебе кажи колку би ме коштало поправка одделно за двата...бтв пробав со нови батерии ама не е до тоа...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
MC60та е 400 денари, се прави во рок од 20 минути, кај М65 не е до процесорот. Има шанси и да не се направи, кога ќе го уклучиш понекогаш титка како да е празна батеријата така?
додека мц60та прави бззз :) или само свети 8 секунди.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
HELP !

Каде може да најдам оргинал маска за NOKIA N73 и каде се наоѓа АлфаКопи ( порано беше до католичка ама сега мислам е преместена ).


поздрав :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
HELP !

Каде може да најдам оргинал маска за NOKIA N73 и каде се наоѓа АлфаКопи ( порано беше до католичка ама сега мислам е преместена ).


поздрав :)
сега е малце погоре мислам, кога одиш накај алумина во едно како куќа. Нема шанси да промашиш.
Ако ти одговара цената што ќе ти ја понудат - земи ја од кај нив, кај мене ти е 1400 денари без тастатура, само црна маска имам моментално оди комплет со срединца и имам брендирани на т-мобиле, оранж и тим на луна роса.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
MC60та е 400 денари, се прави во рок од 20 минути, кај М65 не е до процесорот. Има шанси и да не се направи, кога ќе го уклучиш понекогаш титка како да е празна батеријата така?
додека мц60та прави бззз :) или само свети 8 секунди.
За М65....само екранот се палеше и одма се гасеше...само бело....2-3 секунди....и после уопште не се палеше...За мц60 слични беа симптомите како за М60....чаре?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
помини кај мене на работа, сименсот МЦ60 90% ќе биде направен, тие 10% се ако не испадне сосема некој трет дефект во стил на полнење, мрежа ама тоа како + дефект. за М65та ти реков... треба да се експериментира малце, до сега не сум направил ниту еден асално т.е. никој не направил ниту еден асално... во тоа е проблемот што сеуште точно не е констатирано до што е, софтвер не е, процесор не е, епром не е... :)
ама некад на среќа знаеме да ги оживееме и да работат извесно време...,
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Имам Нокиа 6680 со 1 гига и скоро е пуна има 50 мб слободни. Многу е спора за да отворам галери треба да поминат 15 сек. Слики има многу и ги ставив сите у фолдери да ги средим така уште појќе успоруе. Како да се убрза работањево?

Некро типс енд трикс ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom