Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
carl zeiss magic. i starite 950xl i den denes rastur praat so se tice fotografii[DOUBLEPOST=1562870710][/DOUBLEPOST]Enivej da vidime so ke kaze rn7pro + gcam. 48mp od sony rastur ke prai
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
carl zeiss magic. i starite 950xl i den denes rastur praat so se tice fotografii[DOUBLEPOST=1562870710][/DOUBLEPOST]Enivej da vidime so ke kaze rn7pro + gcam. 48mp od sony rastur ke prai
Нема поена од тој телефон, затоа што за иста цена се зима Mi8. Премногу падна у цена и ги направи сите други увозни телефони небитни.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Нема поена од тој телефон, затоа што за иста цена се зима Mi8. Премногу падна у цена и ги направи сите други увозни телефони небитни.
pa da, ama cenata ke paga. meizu note 9 so isti spec kako rn7pro samo so e so 48mp samsung kamera se prodava za 140e.
kaj xiaomi igrata e prvo da gi iscistat zalihite na sd660 vo rn7, posle ke udrat na rn7pro
Ako rn7pro so gcam ispadne podobar fotkac u odnos na mi8 pa na nekoj so mu se slikite prioritet nema da filozofira i pre ke go zeme ova nego mi8 i da se slicni vo cenata.
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
pa da, ama cenata ke paga. meizu note 9 so isti spec kako rn7pro samo so e so 48mp samsung kamera se prodava za 140e.
kaj xiaomi igrata e prvo da gi iscistat zalihite na sd660 vo rn7, posle ke udrat na rn7pro
Ako rn7pro so gcam ispadne podobar fotkac u odnos na mi8 pa na nekoj so mu se slikite prioritet nema da filozofira i pre ke go zeme ova nego mi8 i da se slicni vo cenata.
Што се однесува до rn7pro,ќе се продава само на азиски пазар.Едино на нет можеш да го нарачаш али само кинеска верзија али не и глобална верзија.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.949
Не споредувам само на телефон, него дома на голем монитор ги гледам сликите од сите 3 телефони.

Да се поправам само, Nokia 9 е подобра и од iPhone XS и од Pixel преку ден. Ама како целост телефонот е утка.
Фан на Нокиа одамна сум, зошто е утка во целост?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Фан на Нокиа одамна сум, зошто е утка во целост?
Му треба премногу време за процесирање на сликите дури и преку ден, и се слика само во raw, мора да ги обработуваш сликите за да се употребиливи, ако не ти смета тоа телефонот слика феноменални фотки (преку ден)

Исто така видео, и low light е доста слаб.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Му треба премногу време за процесирање на сликите дури и преку ден, и се слика само во raw, мора да ги обработуваш сликите за да се употребиливи, ако не ти смета тоа телефонот слика феноменални фотки (преку ден)

Исто така видео, и low light е доста слаб.
A nekoj u mk go ima li testirano k20pro so sd855 i imx586? Dali se uklucuva b20 bandot so flesuenje xiaomieu ili pixel experience?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
А mi mix 3 од рецензии на youtube што имам гледано како да има подобра камера и од mi9 и од k20 pro.Што викаш?
Да, подобра камера со GCAМ.

On, еве кога веќе сме на темава - уште една споредба не можев да ги најдам сликите претходно, ништо fancy ама ќе приметите колкава разлика има кога сцената е потемна т.е. нема директен извор на светлина во леќата како на претходната слика - идентичен зум на 2 те слики.

Pixel 2 XL, hdr enhanced night mode,

P2.jpg

S10 plus Night mode,

S10 plus.jpg
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Zdravo sakav da ve prasam imam huawei p10 i iskaca no service znaci nema signal go restartiram sepak ne raboti da ve prasam dali nekoj e informiran
 
S

ski

Гостин
@Psyside што би препорачал од ми мах 3,ми цц9 и редми ноте 7(гм1)?
Приоритет е батерија и квалитет на екран.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
@Psyside што би препорачал од ми мах 3,ми цц9 и редми ноте 7(гм1)?
Приоритет е батерија и квалитет на екран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom