Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 14 декември 2005.

 1. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
  carl zeiss magic. i starite 950xl i den denes rastur praat so se tice fotografii
  --- Споено дупло мислење, 11 јули 2019 ---
  Enivej da vidime so ke kaze rn7pro + gcam. 48mp od sony rastur ke prai
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  4.232
  Dali tie procesori podrzivaat 48 mp senzor?
  Ne sum siguren...
   
 3. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.906
  Допаѓања:
  15.371
  Нема поена од тој телефон, затоа што за иста цена се зима Mi8. Премногу падна у цена и ги направи сите други увозни телефони небитни.
   
 5. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
  pa da, ama cenata ke paga. meizu note 9 so isti spec kako rn7pro samo so e so 48mp samsung kamera se prodava za 140e.
  kaj xiaomi igrata e prvo da gi iscistat zalihite na sd660 vo rn7, posle ke udrat na rn7pro
  Ako rn7pro so gcam ispadne podobar fotkac u odnos na mi8 pa na nekoj so mu se slikite prioritet nema da filozofira i pre ke go zeme ova nego mi8 i da se slicni vo cenata.
   
  Последно уредено: 11 јули 2019
 6. Македонеро

  Македонеро Домаќин

  Член од:
  15 декември 2008
  Мислења:
  2.986
  Допаѓања:
  1.179
  Што се однесува до rn7pro,ќе се продава само на азиски пазар.Едино на нет можеш да го нарачаш али само кинеска верзија али не и глобална верзија.
   
 7. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  7.461
  Фан на Нокиа одамна сум, зошто е утка во целост?
   
 8. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.906
  Допаѓања:
  15.371
  Му треба премногу време за процесирање на сликите дури и преку ден, и се слика само во raw, мора да ги обработуваш сликите за да се употребиливи, ако не ти смета тоа телефонот слика феноменални фотки (преку ден)

  Исто така видео, и low light е доста слаб.
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 9. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
  A nekoj u mk go ima li testirano k20pro so sd855 i imx586? Dali se uklucuva b20 bandot so flesuenje xiaomieu ili pixel experience?
   
 10. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.906
  Допаѓања:
  15.371
  Mi9 е подобар.
   
 11. Македонеро

  Македонеро Домаќин

  Член од:
  15 декември 2008
  Мислења:
  2.986
  Допаѓања:
  1.179
  А mi mix 3 од рецензии на youtube што имам гледано како да има подобра камера и од mi9 и од k20 pro.Што викаш?
   
 12. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.906
  Допаѓања:
  15.371
  Да, подобра камера со GCAМ.

  On, еве кога веќе сме на темава - уште една споредба не можев да ги најдам сликите претходно, ништо fancy ама ќе приметите колкава разлика има кога сцената е потемна т.е. нема директен извор на светлина во леќата како на претходната слика - идентичен зум на 2 те слики.

  Pixel 2 XL, hdr enhanced night mode,

  P2.jpg

  S10 plus Night mode,

  S10 plus.jpg
   

Сподели преку: