Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Нема никој никаков коментар?
Ако веќе бираш од тие бирај самсунг. Хуавеи се тешка превара, секогаш гледаат од нешто да скратат. Мемориите обично им се расипуваат.
Со камерите освен што ќе напишат некоја неверојатна резолуција, што нема врска со реалноста, квалитетот на сликаат е под просек.
Самсунг бар кај камерите се постојани и си држат квалитет.
а хуавеи може и да нема повеќе право да користат андроид, не знам до каде е ситуацијата сега, така да надградби на софтверот може и да нема.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ако веќе бираш од тие бирај самсунг. Хуавеи се тешка превара, секогаш гледаат од нешто да скратат. Мемориите обично им се расипуваат.
Со камерите освен што ќе напишат некоја неверојатна резолуција, што нема врска со реалноста, квалитетот на сликаат е под просек.
Самсунг бар кај камерите се постојани и си држат квалитет.
а хуавеи може и да нема повеќе право да користат андроид, не знам до каде е ситуацијата сега, така да надградби на софтверот може и да нема.
Моментално користам Хуавеј П10 лајт, веќе 2 години немам замерка никаква од камера до батерија.
Самсунг не сум користел затоа сакав некое мислење како се покажал А50.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Моментално користам Хуавеј П10 лајт, веќе 2 години немам замерка никаква од камера до батерија.
Самсунг не сум користел затоа сакав некое мислење како се покажал А50.
Веќе два пати пишував за А50 во врска со камерата. Нешто имаат сјебано во софтверот(така ми изгледа), пошто со три задни камери вадат полоши слики него на постарите телефони со една камера. вероватно тоаќе го средат со софтверски апдејт

Еве на ниска советленост какви слики вади во однос на стар Ј5 2017.....во однос на с класата да не рпавиме муабет



 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Веќе два пати пишував за А50 во врска со камерата. Нешто имаат сјебано во софтверот(така ми изгледа), пошто со три задни камери вадат полоши слики него на постарите телефони со една камера. вероватно тоаќе го средат со софтверски апдејт

Еве на ниска советленост какви слики вади во однос на стар Ј5 2017.....во однос на с класата да не рпавиме муабет



а со друга апликација да пробаш, можеби многу ги компресира сликите фабричката
а и така како што е пак подобри се сликите отколку на п30 лите, бар колку што видов на тестови
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
проблем е што со камерата се вратија неколку чекори назад...наместо напред. но ќе се повторам дека мислам дека е софтверски проблемот со синхронизација на трите камери, кои би се отклониле со апдејт
 
Член од
28 април 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da ve prasam za mislenje sto da kupam novi
Samsung galaxy a50
Huawei p30 lite
Samsung galaxy j6 plus
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Zdravo sakam da ve prasam za mislenje sto da kupam novi
Samsung galaxy a50
Huawei p30 lite
Samsung galaxy j6 plus
Galaxy A60. Меѓу P30 light и A50, бираш помеѓу,

Брзина, камера, изработка = P30 light

Софтвер, екран - поголем како и амолед, подобар блутут, батерија, горила глас, GPS, за нијанса подобар звучник, и пониска цена = A50.

Јас не би земал ни еден ни друг, ама ако мора A50 е како целокупен продукт подобар.

Веќе два пати пишував за А50 во врска со камерата. Нешто имаат сјебано во софтверот(така ми изгледа), пошто со три задни камери вадат полоши слики него на постарите телефони со една камера. вероватно тоаќе го средат со софтверски апдејт

Еве на ниска советленост какви слики вади во однос на стар Ј5 2017.....во однос на с класата да не рпавиме муабет
Сликите за споредба не се меродавни, A50 доби апдејти со night mode, и осетно подобро процесирање на камерата.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Veće pišav deka čekam nekoj da odgovori dali so apdejtot se smenilo nešto kaj A50...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.589
Поени од реакции
38.734
П30 го прави салата секој самсунг у поглед на камера, сликите на самсунг делуваат никакви кога ќе ги споредиш, ко некој филтер да има упалено, а на п30 се скроз природни боите и реални.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom