Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 април 2013
Мислења
124
Поени од реакции
25
Во ледиком има само стакло 1490 ден а екран 2700 ден
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.733
Поени од реакции
1.657
Вака стаклото на телефонот е пукнат а тачот работи инаку samsung j3 2016 под гаранција е ако го однесам во сетек таму е и купен дали важи гаранцијата за пукнато стакло и дали може само стакло да се промени без екран и тач?
Во сетек не ... само ќе ти ја поништат гаранцијата
Стакло само 1500 да се смени
 
Член од
30 април 2013
Мислења
124
Поени од реакции
25
Да ми препорачате мобилара каде менуваат стакло само пошто во мобиларите велат мора со се екран само за да земат повеќе пари
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.601
Поени од реакции
4.383
Да ми препорачате мобилара каде менуваат стакло само пошто во мобиларите велат мора со се екран само за да земат повеќе пари
Vidi na youtube za obidi koi menuvaat samo staklo.....ne e za mašala.
T.e. takvite videa se postavuvaat kolku da se vidi deka toj obid na krajot ne e uspešen
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
434
Поени од реакции
115

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.733
Поени од реакции
1.657
А на хуавеј П9?

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
Само комплет[DOUBLEPOST=1559836266][/DOUBLEPOST]
Да ми препорачате мобилара каде менуваат стакло само пошто во мобиларите велат мора со се екран само за да земат повеќе пари
Кој модел ?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.148
По грешка ги избришав сите слики од Mi A1 немам вклучено бекап на него па како да најдам и да ги вратам?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
ете скоро месец кај што го имам Samsung A7 2018, чекам да ми стигни од нет маска, стакло, стакло за камера, и кожна футрола, ама нешто ме мачи, значи камерата предна вади катастрофа, споредено со таблетот lenovo со 2MP камера што го имам, иста слика вадат, не можи 2 и 24 мегапиксели исто да вадат. Во домашна средина со вештачко осветлување заматено и бледо вади, кочи како на слабите камери, а надвор на сончева светлина ептен бледо скоро бело. Пред да купам го гледав во VIP, Telekom, Neptun. Секаде стакло вадеше предна камера, а на мојот катастрофа. Дали овие од нептун дупат работа, некоја копија имаат.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.174
Поени од реакции
6.457
ете скоро месец кај што го имам Samsung A7 2018, чекам да ми стигни од нет маска, стакло, стакло за камера, и кожна футрола, ама нешто ме мачи, значи камерата предна вади катастрофа, споредено со таблетот lenovo со 2MP камера што го имам, иста слика вадат, не можи 2 и 24 мегапиксели исто да вадат. Во домашна средина со вештачко осветлување заматено и бледо вади, кочи како на слабите камери, а надвор на сончева светлина ептен бледо скоро бело. Пред да купам го гледав во VIP, Telekom, Neptun. Секаде стакло вадеше предна камера, а на мојот катастрофа. Дали овие од нептун дупат работа, некоја копија имаат.
Не бе другар таква среќ си имал камерата не е исправна ама оди рекламирај мора да ти ја сменат

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.601
Поени од реакции
4.383
На тестовите многу ме разочара камерата новиот Самсунг А50. Иако има тројна камера....во споредба со некои постари телефони вади полоши слики.
дали е до неусогласеност на заедничката работа на трите камери.....или е нешто друго, незнам , но малку е чудно најнов телефон да вади полоши слики.

ПС. ако се гледаат сликите на самиот телефон, делуваат екстра поради супер екранот
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
315
Поени од реакции
97
Половен оригинал "бел" имаш ли на лагер или само нови и која е цената?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
има оргинал, со нова батерија и рамка ПП


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 април 2013
Мислења
124
Поени од реакции
25
Имам samsung j5 2016 падна на плочки пукна екран а во мегамобил ми кажаа и матичната плоча прегорела. Не им врував и го однесов на проверка во ај бутик му кажаа дека се е во ред со матичната плоча само нов екран да се смени. Постои ли можност ако падне на плочки да прегори матичната плоча и екранот да се скрши и која мобилара лаже што мислите? Мене не ми се верува и екран да пукне и плоча да прегори, бидејќи имам samsung j3 2016 од 9 ти кат падна и жив остана освен предно стакло, а нне па на плочки да падне и се да се расипе.
 
На врв Bottom