Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

C

CA$H

Гостин
Каде во Скопје би можела да најдам pre activated SIM card, т.е. само да ја купам картичката, без регистрации, давање имиња, матични броеви и такви чуда?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Каде во Скопје би можела да најдам pre activated SIM card, т.е. само да ја купам картичката, без регистрации, давање имиња, матични броеви и такви чуда?
Неможеш
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.971
Поени од реакции
14.722
Дали има шанса да се вратат слики од СД картичка на која и е направен формат? Незнам на кој начин е форматирана(мобилен или преку компј......од близок другар е).

Пробав со програмите(фала на Земунда)-CardRecovery i EaseUS data Recovery(овој ми го препорача другар-сервисен на мобилни)...но и овие програми не пронаоѓаат ништо
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Почна телефонот споро да ми полни. Станува збор за телефон Samsung J5 2016.
Дали тоа е до батеријата или нешто е друго во прашање. Неколку пати го имам полнето и со други полначи во ситуации кога не сум бил дома а не го носам со мене полначотг.

Доаѓам дома во 14 часот го ставам на полначот и еве го 21 часот и неколку минути наполнет е до 60%
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Дали има шанса да се вратат слики од СД картичка на која и е направен формат? Незнам на кој начин е форматирана(мобилен или преку компј......од близок другар е).

Пробав со програмите(фала на Земунда)-CardRecovery i EaseUS data Recovery(овој ми го препорача другар-сервисен на мобилни)...но и овие програми не пронаоѓаат ништо
Имаше на плејстор едно disk digger, само мислам треба да ти е рутиран телефонот да ти работат овие програми инаку нема да може.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Почна телефонот споро да ми полни. Станува збор за телефон Samsung J5 2016.
Дали тоа е до батеријата или нешто е друго во прашање. Неколку пати го имам полнето и со други полначи во ситуации кога не сум бил дома а не го носам со мене полначотг.

Доаѓам дома во 14 часот го ставам на полначот и еве го 21 часот и неколку минути наполнет е до 60%
Обично е до конекторот на тел.
Ако се одлучиш да го правиш пиши ПП
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.971
Поени од реакции
14.722
Имаше на плејстор едно disk digger, само мислам треба да ти е рутиран телефонот да ти работат овие програми инаку нема да може.
А програм за ПС? Имам неколку спуштено, но ниеден не пронаоѓа никакви фајлови на картичката(освен новите после форматирањето)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.650
Поени од реакции
34.921
А програм за ПС? Имам неколку спуштено, но ниеден не пронаоѓа никакви фајлови на картичката(освен новите после форматирањето)
Не пробувај со многу софтвери пред да си сигурен дека е добар софтверот и дека знаеш што правиш, не знам за картичките ама на хард диск ако презапишиш нешто или ако си играш така со различни софтвери може комотно да се поздравиш со податоците.
Јас лани на мојот хард диск ги враќав со ова, го имав симнато во склоп со Hiren's Boot, еве ти и видео туторијал како функционира и за сд картичка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.971
Поени од реакции
14.722
Ne...isklucivo ja skeniram SD kartickata. Ovie sto gi imam programi se po sovet od drugari koi poveke ja poznavaat ovaa problematika

Samo ovaa programa ne ja isprobav....bidejki ne sum rabotel vo DOS. Nema interfejs ovaa programa. Probav no nemožam so strelkite da se pridvizam kako što pišuva vo upatstvoto....

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ne...isklucivo ja skeniram SD kartickata. Ovie sto gi imam programi se po sovet od drugari koi poveke ja poznavaat ovaa problematika

Samo ovaa programa ne ja isprobav....bidejki ne sum rabotel vo DOS. Nema interfejs ovaa programa. Probav no nemožam so strelkite da se pridvizam kako što pišuva vo upatstvoto....

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
ако се препишани претходните податоци, ако е пак наполнета картичката не ни може да најди нешто.
сепак пробај со некоја од програмите на stellar, data recovery или photo recovery.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.971
Поени од реакции
14.722
Kako sto mi kaza drugarot...napravil Format po greška so mobilniot(Samsung A5 2017)...znači ne ,,delete,, tuku ,,format,,
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Lenovo z6 pro gi ima negde kaj nas, ili ako go poracam moze da se instalira global rom? Neznam kako se so romovi ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom