Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Па тоа сметам дека е нормално.
Кај нас немаше update за андроид верзијата на самсунгот, ама кога отидов Холандија на нивна мрежа, наеднаш се појави update за android pie.
Така да, не верувам во различна изработка.
Пример пишува обавезно дека самсунгот има радио ама само за us version. Нагласено е.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па од каде увезуваат мобилариве тогаш?
Никој се нема пожалено од мобиларите.
Некако не ми е логично. Као имаат посебен погон за сиромашни земји производителите?
Има посебен погон епл за сиромашни земји?
Ако има такво, како тогаш мобеликс и ледиком влечкаат телефони најнови за рекордно кратко време?
Нема логика
Мобеликс и Ледиком од исто место носат телефони, од Косово.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Здраво дечки, прееска ми падна телефонот, екранот не се скрши, но се појавуе само црно, а кога стискам работи тачот и се вклучуе вибрација, титкаат копчиња и сл. Дали е можно да отиден скроз екранот или е само измрдано нешто? Исто така, дали мислите дека ќе ми ја прифатат гаранцијата у Сетек, нема никакви гребнатинки, значи нема траги од паѓање?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво дечки, прееска ми падна телефонот, екранот не се скрши, но се појавуе само црно, а кога стискам работи тачот и се вклучуе вибрација, титкаат копчиња и сл. Дали е можно да отиден скроз екранот или е само измрдано нешто? Исто така, дали мислите дека ќе ми ја прифатат гаранцијата у Сетек, нема никакви гребнатинки, значи нема траги од паѓање?
Скршен е екранот. Гаранција за екран никаде не признаваат. Ако е Самсунг или Хуавеи, отиде платата.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
dali e tocno deka kaj nas vo makedonija telefonite se treta klasa nameneti za siromasni zemji, deka sosema podobar e standardot i kvalitetot na tie za US pazar

na ebay gledam samsung telefonite samo kinezi gi prodavat, izgleda ete neptun od kaj nabavuva
Kласика МК глупости и митови, телефоните се идентични како и сите други.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Сакам да го продолжам годоворот со вип и да земам телефон од онлајн понудата.
Претплата М

Што препорачувате? https://www.vip.mk/uredi/telefoni
Мислам дека на цената имам и 1000 ден попуст како стар корисник.

Honor 8a ми е бесплатен, Huawei Y6 2018 2000ден, HTC Desire 12 за 0 денари.


Совет?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Сакам да го продолжам годоворот со вип и да земам телефон од онлајн понудата.
Претплата М

Што препорачувате? https://www.vip.mk/uredi/telefoni
Мислам дека на цената имам и 1000 ден попуст како стар корисник.

Honor 8a ми е бесплатен, Huawei Y6 2018 2000ден, HTC Desire 12 за 0 денари.


Совет?
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9509&idPhone2=9620&idPhone3=9487
На перформанси Хонорот најдобар, но нема fingerprint. Ако не ти е тоа проблем, би ти го препорачал тој телефон. Y6 би ми била втора опција.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Дечки абе имам S8+ и ме заебава звукот за време на повик. Значи ја го слушам супер ама другиот што зборам со него ме слуша како да зборам од далеку и испрекинато. Ми прави проблем зошто не можам да се разберам, од 5 збора луѓе 2 ќе слушнат и треба да нагаѓаат што зборам. Некогаш и уопште не ме слушаат.

Е сеа знае ли некој што е дефектот и колку пари одприлика ќе биде. Значи не е оштетен од вода и не е паѓан, затоа не знам што може да биде. Телефонот ми е топ и долго време го имам, на сервис не ми се иде зошто ако ми кажат 100 евра сервис, а ја го купив телефонот нов од салон, ќе ми искочи ко кола да купувам.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Дечки абе имам S8+ и ме заебава звукот за време на повик. Значи ја го слушам супер ама другиот што зборам со него ме слуша како да зборам од далеку и испрекинато. Ми прави проблем зошто не можам да се разберам, од 5 збора луѓе 2 ќе слушнат и треба да нагаѓаат што зборам. Некогаш и уопште не ме слушаат.

Е сеа знае ли некој што е дефектот и колку пари одприлика ќе биде. Значи не е оштетен од вода и не е паѓан, затоа не знам што може да биде. Телефонот ми е топ и долго време го имам, на сервис не ми се иде зошто ако ми кажат 100 евра сервис, а ја го купив телефонот нов од салон, ќе ми искочи ко кола да купувам.
Отворот од Микрофонот најверојатно ти е запушен. Земи со тенка игла прочепкај го и издувај го. Не можеш да го оштетиш без гајле

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Отворот од Микрофонот најверојатно ти е запушен. Земи со тенка игла прочепкај го и издувај го. Не можеш да го оштетиш без гајле

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Стварно бе бил запушен, земав го исчистив со игла сеа топ се слуша. Фала многу.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Стварно бе бил запушен, земав го исчистив со игла сеа топ се слуша. Фала многу.
Тоа е најчест проблем за кој во сервис не ти бегаат 20 евра минимум, за флегшип и многу повеќе

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Би сакал да кажам дека зедов скап телефон од Ледиком - нема разлика, телефонот е ист, фабрички незаклучен, идентичен како и купен од официјално место.
Дечките се супер. Реално сум задоволен.
Едино не ми го ставија убаво screen protector - от со тоа УВ ламбата (телефон со закривен екран) и не признаваа рекламации ден после ставањето.
Морав да платам наново 700 денари за ставање нов на друго место.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Сакам да го продолжам годоворот со вип и да земам телефон од онлајн понудата.
Претплата М

Што препорачувате? https://www.vip.mk/uredi/telefoni
Мислам дека на цената имам и 1000 ден попуст како стар корисник.

Honor 8a ми е бесплатен, Huawei Y6 2018 2000ден, HTC Desire 12 за 0 денари.


Совет?
Tatko mi nekni si go skrsi mob i mu bese itno vo italija vleze u supermarket i go kupi y6 2018 za 90 evra

Dali vredi da se zabodes na pretplata za nesto sto ne se smeta ni budget phone?

Moj predlog dodaj use nekoja para zemi nesto entry level
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Препорачајте ми добар сервис во Скопје? Ми треба за промена на батерија за Самсунг С6.
Фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom