Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
4 февруари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Незнам само кој ќе го намести тој најефтиниот од 20 e ЛЦД не е ниту олед ниту амолед како оргиналниот
ко прво е предебел и неможе да го залепиш а да не штрчи и свети од страна
второ сликата боите и осветлувањето е катастрофално лошо
најблиску до оргиналниот амолед е олед, за ј5 2015 има на лагер таков
минимална разлика е ... потемни се боите минимално, ако сака некој ќе му пратам споредбена слика на ПП
те молам во ПП прати ми споредбена слика
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Ако ти е само за Фејсбук, Месинџер, Вибер, зимај го, пошто само и за толку ќе го бива. Батеријата е со слаб капацитет, ама па со оглед на тоа што и процесорот има слаб капацитет ваљда нема да ја цица многу. Камерите на Алкател по традиција се лоши, не очекувај добри слики. Мој предлог ти е Huawei Y6 2017, многу подобар избор а не би требало да има некоја голема разлика во цена.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Доколку се решиш за xiaomi да земаш, немој тоа да го правиш во анхоч или сетек и остали во никој случај ... http://www.hi.com.mk/ се официјални застапници за нив, и најдобро е од таму да си земеш. (доаѓа како мала реклама за нив а во прашање е само многу лошо искуство со анхоч, ништо повеќе.)
Инаку и јас сум корисник на Xiaomi (redmi 3x), одлична камера и батерија, и далеку подобри перформанси од останатите во негова класа за кои го плаќаме само името i сеуште се „држи“ дури и со некои од новиве играчки од ниска - средна класа ...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ако ти е само за Фејсбук, Месинџер, Вибер, зимај го, пошто само и за толку ќе го бива. Батеријата е со слаб капацитет, ама па со оглед на тоа што и процесорот има слаб капацитет ваљда нема да ја цица многу. Камерите на Алкател по традиција се лоши, не очекувај добри слики. Мој предлог ти е Huawei Y6 2017, многу подобар избор а не би требало да има некоја голема разлика во цена.
гледаj xiaomi 5A, нема смрт батеријата
telefonot e za mojot roditel koj koristi viber,youtube i chrome pa zatoa baram nekoj telefon soliden od vip za prodolzuvanje dogovor na pretplata mobile S i doplata od 3000-3500 den :)

ili vakvo nesto
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Lenovo/2196192/VIBE+C/wHJmfp5aRq4m
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Дали се прај за евтини пари? Само стаклото горе е сол, телефонот си функционира нормално.
20180319_144140.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Ете изумив да напишам, нексус 5ка е.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
види онлајн нарачај па ќе ти го сменат само тука, поефтино ќе те фати, По дваесетина долари ти се на алиекспрес
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.747
Да...на Алиекспрес заедно со потребниот алат оди околу 21-23 долари
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
види онлајн нарачај па ќе ти го сменат само тука, поефтино ќе те фати, По дваесетина долари ти се на алиекспрес
25 evra od ali i sam da si go smenam. Telefonot cel 4-5000 e :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom