Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
27 мај 2013
Мислења
2.040
Поени од реакции
2.701
Здраво дечки , би сакал да ве замолам за предлог а воедно и совет околу купување на нов мобилен.
2 год. користам веќе Самсунг С6, некако ми здодеа па сакам малце поголем телефон (5.7' па нагоре) со буџет до 400еу за половен или нов.

Опции кои ги разгледував беа:
- Iphone 6 plus половен (скептичен сум малце поради промена андроид>иос)
- Samsung Note 5 половен (исти како С6 само поголем )
- Huawei Honor 8 Pro , опција која најмногу ми се допаѓа , проблем ми е што ќе треба да го порачам од алиекспрес (добредојден е предлог од каде би можел да го купам освен алиекспрес)


Фала однапред


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
s7 edge zemi si
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Здраво дечки , би сакал да ве замолам за предлог а воедно и совет околу купување на нов мобилен.
2 год. користам веќе Самсунг С6, некако ми здодеа па сакам малце поголем телефон (5.7' па нагоре) со буџет до 400еу за половен или нов.

Опции кои ги разгледував беа:
- Iphone 6 plus половен (скептичен сум малце поради промена андроид>иос)
- Samsung Note 5 половен (исти како С6 само поголем )
- Huawei Honor 8 Pro , опција која најмногу ми се допаѓа , проблем ми е што ќе треба да го порачам од алиекспрес (добредојден е предлог од каде би можел да го купам освен алиекспрес)


Фала однапред


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
И јас би ти препорачал да одиш на с7 еџ ... од 6еџ на 7еџ јас сум осетил разлика најмногу во батерија
 
Член од
26 август 2008
Мислења
131
Поени од реакции
23
Мислам дека и нема многу голема разлика S6 -> S7 ЕDGE и апгрејд, а и плус причина што не го гледам S7 EDGE е дека претходните телефони ми се S4, NOTE 3 , NOTE 4 па S6 па сакам да сменам на некој друг иначе сум презадоволен од сите Самсунг телефони кои ги користев.
Последниве денови гледам некои од кинезите до тој буџет, Honor 8 Pro ми фати најмногу око на дизајн и спецификации.

Honor 8 Pro би можел да го најдам некаде освен Алиекспрес?


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.893
Поени од реакции
17.182
Мислам дека и нема многу голема разлика S6 -> S7 ЕDGE и апгрејд, а и плус причина што не го гледам S7 EDGE е дека претходните телефони ми се S4, NOTE 3 , NOTE 4 па S6 па сакам да сменам на некој друг иначе сум презадоволен од сите Самсунг телефони кои ги користев.
Последниве денови гледам некои од кинезите до тој буџет, Honor 8 Pro ми фати најмногу око на дизајн и спецификации.

Honor 8 Pro би можел да го најдам некаде освен Алиекспрес?


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
S6 edge до S7 edge е голем апгрејд, а за желбата да смениш тоа е друга дискусија.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
250
Поени од реакции
134
Здраво
Имам Blackview E7 , кои ми прави проблем при полнењето не сака воопшто да полни. Бев во 3-4 мобиљари и ми рекоа дека замена на конекор(широка верзија ??! не знам што значи) од тој тип се наоѓале мн тешко. Па би сакал да прашам дали некој можеби знае сервис кој би го заменил овој конектор за полнење! Благодарам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Здраво
Имам Blackview E7 , кои ми прави проблем при полнењето не сака воопшто да полни. Бев во 3-4 мобиљари и ми рекоа дека замена на конекор(широка верзија ??! не знам што значи) од тој тип се наоѓале мн тешко. Па би сакал да прашам дали некој можеби знае сервис кој би го заменил овој конектор за полнење! Благодарам
Треба да се отвори и да се спореди сигурно е ист со некој друг
Зошто специјално за тој модел нема инфо
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
697
Што значи loop и за што е потребата?? на мобилен имам loop апликација
Тоа ти е "Cloud Storage" на кој можеш да си ги префрлаш твоите слики и видеа од твојот мобилен уред и да ти останат зачувани и достапни за гледање во секој момент.
Имаш простор и капацитет за Upload во зависност од тарифниот модел кој го користиш.
Со помош на оваа апликација, истите тие слики и видеа можеш да ги гледаш и на телевизор кај тебе дома или кај некои од твоите пријатели доколку имаат MAX TV се разбира.
Тоа е таа намена. Колку фино, толку и бескорисно до некаде....
Се зависи од потребата на корисникот....:D

Како е покажан LG v20 ? фала однапред.
Се зависи од тоа кои ти се потребите и очекувањата од еден телефон....
Телефонот е прилично океј за таа пара.

Конкретно за V20 недостатоци и најчести проблеми...преслаба батерија, проблеми со bootloop како и сите LG телефони, грд интерфон со лош квалитет на звук, сенка на екранот (обично при загревање), слаби апгрејди на Андроид, лагира по одредено време на користење.

Ако сакаш камера и ако си за сликање во Auto Mode со задна камера...да знаеш дека нема да добиеш некоја којзнае каква јака фотографија. Во Manual Mode се добиваат појаките слики.
Што се однесува до предната камера....ништо посебно....особено навечер каде што знае да се појави шум.
Ако до сега си користел некој Samsung телефон, камерата ќе ти биде чудна и ќе ти делува ко да сликаш со некој поевтин кинески телефон.

Инаку....Samsung Galaxy S7 за таа пара....ако ме слушаш мене ;):D

Здраво
Имам Blackview E7 , кои ми прави проблем при полнењето не сака воопшто да полни. Бев во 3-4 мобиљари и ми рекоа дека замена на конекор(широка верзија ??! не знам што значи) од тој тип се наоѓале мн тешко. Па би сакал да прашам дали некој можеби знае сервис кој би го заменил овој конектор за полнење! Благодарам
Тешко се наоѓаат делови за такви типови на телефони, а и тешко се нафаќа некој за да ги работи.:unsure:
Инаку треба да се отвори и да се види. Прашај во Алфа Мобил....
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.562
Поени од реакции
415
Здраво
Имам Blackview E7 , кои ми прави проблем при полнењето не сака воопшто да полни. Бев во 3-4 мобиљари и ми рекоа дека замена на конекор(широка верзија ??! не знам што значи) од тој тип се наоѓале мн тешко. Па би сакал да прашам дали некој можеби знае сервис кој би го заменил овој конектор за полнење! Благодарам
Однеси го во Анхоч, нивниот овластен сервис се вика Асса електроникс, ама таму нема да го примаат ако не ти е купен од Анхоч.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.124
Поени од реакции
1.218
Imam nexus 6 i mi se zaeba konektorot za polnenje, naracav novi od aliexpres pa kaj i da e treba da stignat. Me interesira koj servis moze najdobro da go sredi toa, se javiv vo nekolku servisi nikoj ne se nafaka da go sredi. Ako nekoj znae koj moze da mi pomogne neka pise. Tnx
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Imam nexus 6 i mi se zaeba konektorot za polnenje, naracav novi od aliexpres pa kaj i da e treba da stignat. Me interesira koj servis moze najdobro da go sredi toa, se javiv vo nekolku servisi nikoj ne se nafaka da go sredi. Ako nekoj znae koj moze da mi pomogne neka pise. Tnx
Скршен е конекторот или?
Дека може и да не е до конектор ... ома чипови на плоча
Како и да е може да се смени, контакт на ПП ќе ти дадам инфо
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.168
Поени од реакции
13.858
https://www.amc.com.mk/UMI-SUPER-4G-Gold-55-HDOcta-Core4GB32GBCAM-R13M-F5MflashAndroid-60

или

https://www.amc.com.mk/BLACKVIEW-S8-Black-4G-57FHDMTK6750V-15GHz-Octa-Core-4GB64GB-Android-70
Дали има некој искуство со овие телефони, и препорака, каков телефон да земам до 10 000 денари
што ќе ти е ова ѓубре, земи Шаоми ако сакаш саглам кинески телефон
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
https://www.amc.com.mk/UMI-SUPER-4G-Gold-55-HDOcta-Core4GB32GBCAM-R13M-F5MflashAndroid-60

или

https://www.amc.com.mk/BLACKVIEW-S8-Black-4G-57FHDMTK6750V-15GHz-Octa-Core-4GB64GB-Android-70
Дали има некој искуство со овие телефони, и препорака, каков телефон да земам до 10 000 денари
umi ставаат доста добри компоненти по ептен прифатливи цени. а и колку што видов добра репутација имаат телефоните
најмногу ми се допадна квалитетот на сликата. конкретно го разгледував umidigi s2 моделот кој во кина е околу 10к денари, ама тука не верувам да е толку

blackview заобиколи
 
На врв Bottom