Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.723
Поени од реакции
3.299
Да. На Самсунг се намалува, но повторно е на првата позиција без оглед на сe,
Но затоа на второ место е Apple кој значително ја зголеми својата продажба по 2013, а на 3-то Huawei кој е единствен ете да кажам „достоен“ конкурент од Кина од аспект на продажба.
Штета што Nokia одбра Windows пред Android па заостана позади, инаку мислам дека ќе немаше место ни за Huawei во топ 3 со оглед на квалитетот кој Nokia го пласираше порано....
Инаку до 2020, Xiaomi нема да го стигне ни Oppo по продажба, а камо ли пак Huawei :pos:
Не би рекол дека Епл е на второ место:
https://www.theverge.com/2017/9/6/16259810/huawei-apple-global-smartphone-sales[DOUBLEPOST=1518401517][/DOUBLEPOST]
Samsung J5 puknat displej( stakloto ne e puknato)
mi baraat 4000den za promena
na ebay go najdov lcd i staklo za 20$
Dali e tesko sam da go smenam ili moze da ima drugi problemi?
Само немој во iButik да го менуваш како што и јас го сменив на мојот. Ќе му направат дупли проблем на телефонот. Подобро плати плус 500/1.000 денари и асално нека ти го сменат на друго место.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
478
Поени од реакции
141
Може совет сакам да земам нов телефон и имам дилема помеѓу
HUAWEI P9 lite и Xiaomi Mi A1 или некој друг препорачајте само да е добар и приближно таа цена 12-13000
дефинитивно Xiaomi Mi A1
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
697
Точно така. Huawei земаа жесток замав и опасно им тргна. Го надминаа Apple по продажба во Q3 од 2017год.
Но на крајот не беше доволно....се случи доминација на Apple...и повторно ја заземаа втората позиција :D

 
Член од
7 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Nokia 6 или Samsung Galaxy J5 2017?
Mozda malku povise kasnam so mojata preporaka. Nokia 6 ja imam i sega za sega e super. Ali ima edna za mene golema maana,a toa e sto nema vgradeno ili softverski osposobena led indikacija za poraki,propusteni povisi itn...Za mene toa e golem minus bidejki kako i da gledas,mora non stop da go palis ekranot za da vidis dali imas notifikacii...Demek odluka bilo toa na Nokia(bez nekoe podetalno objasnuvanje). A procitav negde deka kineskata verzija si ima led indikator...
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.121
Поени од реакции
463
Што значи loop и за што е потребата?? на мобилен имам loop апликација
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.723
Поени од реакции
3.299
На Galaxy S8 позадините сами се менуваат. Ставив моја, што ја симнав од интернет, и после некое време се губи и доаѓаат тие што се од Самсунг. Во опциите на Themes & Wallpapers (фабричките од телефонот) нема да се селектира опција за да не се прави слајдшоу.

Како би ги прекинал да се менуваат позадините?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
131
Поени од реакции
23
Здраво дечки , би сакал да ве замолам за предлог а воедно и совет околу купување на нов мобилен.
2 год. користам веќе Самсунг С6, некако ми здодеа па сакам малце поголем телефон (5.7' па нагоре) со буџет до 400еу за половен или нов.

Опции кои ги разгледував беа:
- Iphone 6 plus половен (скептичен сум малце поради промена андроид>иос)
- Samsung Note 5 половен (исти како С6 само поголем )
- Huawei Honor 8 Pro , опција која најмногу ми се допаѓа , проблем ми е што ќе треба да го порачам од алиекспрес (добредојден е предлог од каде би можел да го купам освен алиекспрес)


Фала однапред


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.893
Поени од реакции
17.182
Здраво дечки , би сакал да ве замолам за предлог а воедно и совет околу купување на нов мобилен.
2 год. користам веќе Самсунг С6, некако ми здодеа па сакам малце поголем телефон (5.7' па нагоре) со буџет до 400еу за половен или нов.

Опции кои ги разгледував беа:
- Iphone 6 plus половен (скептичен сум малце поради промена андроид>иос)
- Samsung Note 5 половен (исти како С6 само поголем )
- Huawei Honor 8 Pro , опција која најмногу ми се допаѓа , проблем ми е што ќе треба да го порачам од алиекспрес (добредојден е предлог од каде би можел да го купам освен алиекспрес)


Фала однапред


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ако си имал S6, онда Note 5 не е огромен апгрејд - нема да ти биде интересен, така да Honor 8 Pro, иако не го сакам софтверот нивни би бил правилен избор.
 
На врв Bottom