Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Купив телефон од вип пред 2 дена, зедов и ново бројче. Инсталирав вибер и ми покажа дека бројов има вибер со име и со слика на контактот.Дури има и група со 5-6 контакти. Му се има на некого ова случено и шо е причинава?
Таква е опцијата на Вибер на сите е така и исклучи го групата оти ако порака на едно лице од групата и тоа групата ако имаш 5-6 и на нив истовреме ќе праќаш


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Таква е опцијата на Вибер на сите е така и исклучи го групата оти ако порака на едно лице од групата и тоа групата ако имаш 5-6 и на нив истовреме ќе праќаш


Sent from my iPad using Tapatalk
Првпат инсталирам вибер на бројов. И ми кажува дека има вибер. Бројов е претходно користен од некоја Бети?!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Купив телефон од вип пред 2 дена, зедов и ново бројче. Инсталирав вибер и ми покажа дека бројов има вибер со име и со слика на контактот.Дури има и група со 5-6 контакти. Му се има на некого ова случено и шо е причинава?
Ти го свариле гравот. Оди назад врати им ја.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Првпат инсталирам вибер на бројов. И ми кажува дека има вибер. Бројов е претходно користен од некоја Бети?!
Е па во тој случај направи целосен хард ресет во првобитен фабрички поставен и после логирај се на твојот акаунт gmail и инсталирај Вибер , но првин на твојот телефонски контакти направи си бекап ама со твојот акаунт и пробај пак со Вибер


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Купив телефон од вип пред 2 дена, зедов и ново бројче. Инсталирав вибер и ми покажа дека бројов има вибер со име и со слика на контактот.Дури има и група со 5-6 контакти. Му се има на некого ова случено и шо е причинава?
Кога ќе откажеш број од некој оператор, после некој период он го враќа бројот на пазарот и може да го даде на друга личност. Веројатно претходниот сопственик не го променил бројот и си продолжил да го користи затоа ти го дава така
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Е па во тој случај направи целосен хард ресет во првобитен фабрички поставен и после логирај се на твојот акаунт gmail и инсталирај Вибер , но првин на твојот телефонски контакти направи си бекап ама со твојот акаунт и пробај пак со Вибер


Sent from my iPad using Tapatalk[/QU

Решението ми е да му ја фрлам картичкава и да ми се дај нов број НЕКОРИСТЕН, а прашањето ми беше дали бројов е користен пошто ко шо кажав првпат инсталирам вибер и не знам како работи.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ако тој број ти се допаѓа и зошто да го смениш за нов некористен сим картичка кога има решение и за ова . Како реков првин направи си бекап на вашиот именик тел.број и во самиот телефон тоа иконата контакти има таму подесувања (setting) и најди за сим картичка и направи му формат (clean contact) на сим картичката или така нешто секој телефон се различни подесувања . Да користиш Вибер е лесна како песна првин направи како што ви кажав све тоа и после за Вибер ќе решиме.

Патем поважна работа исклучи го ПИНот на сим картичка и види дали имаш шифра пин на сим картичка за секој случај.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Пред да правиш било што од ова што го предлагa @Pane-G да расчистиме нешто имаш нов телефон и број земено така?

Ако е ново има добиено нова сим картичка, никој оператор не му дава користена. Сигурно нема контакти на неа и пинот му е тој што го пишува на картичката џабе ќе проверува тоа. Он има проблем што бројот е уште активен на вибер и таму е член на некој групи за тоа се жали, треба да се регистрираш на вибер со бројот од ново.

Иако ова ми личи како да си земал половен телефон не само нов број
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
мислење за самсунг А8 2018 година ...вреди за тие пари 30к или што би препорачале нешто до таа сума ?!
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152

Мислења за huawei y6 2017?
Треба да обновувам договор и овој ми привлече доста внимание. Прилично е евтин , а има се што ми треба па и повеќе. Се мислев меѓу овој и самсунг ј3 2016 и 2017ка али во салон ми го испофалија хуавеито и нагло се премислив.
Секој совет е добредојден.:D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
J3 2016 ima slab procesor, i ne e opcija za razmisluvanje.....2017 ima podobar, no sepak 4 jadren.
Odi na 8 jadren kako j5 2017 ili nešto slično
 

Kajgana Shop

На врв Bottom