Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема гајле. Направи се што беше наведено?
Да, да, единствено не ги апдејтирав сите галакси апликации (office пакетот и сл), другите се ап ту дејт и сеа е океј.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Да прашам за еден совет, после подолго време некористење на телефонот
утрово ставив android 5.0 lollipop, кога го вклучив тачот не работи, само задниот тач понекогаш малку фаќа.
прво помислив нешто да не е до верзијата па ставив и 4.4.2 оргиналната верзија, ама тачот пак не си работи

ме интересира дали ако се смени само тачот телефонот ќе работи ($10-15 на ebay), не го користев долго време стоеше во фиока, така да незнам да се е оштетил од пад (има паѓано пред тоа)
гледав некој видеа па менуваа и ЛЦД екранот, а тоа е доста скапо (ebay $65) и не исплатливо за телефон кој на времето е купен за 120 долари.
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Kako se dvizat ceni kupi prodaj na staro so dokumenti iphone8+ i iphone 10. da znam kolku se dvizat cenite da znam kolku da si spremam :D
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Dali se dobri so baterija za rabota mi treba aplikacii sve da otvara i najbitno so baterija kako se nekoj sto koristi ili da predlozhi nesto bolje
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Деќки, има ли некоја апликација за радио (на андроид) што ќе фаќа само со слушалки, да не бара data?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Деќки, има ли некоја апликација за радио (на андроид) што ќе фаќа само со слушалки, да не бара data?
Нема веќе такво со слушалки како антена таквите смартфони имаше кај старите нокии и сони ериксони , а сега со слушалки по дифолт се слуша штом ќе приклучиш и без разлика дали е преку апликација или во самиот телефон. И сега се е дигитализирано преку дата.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Нема веќе такво со слушалки како антена таквите смартфони имаше кај старите нокии и сони ериксони , а сега со слушалки по дифолт се слуша штом ќе приклучиш и без разлика дали е преку апликација или во самиот телефон. И сега се е дигитализирано преку дата.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
јас на xiaomi redmi note 4 имам апликација за радио која бара само слушалки и бара фреквенции како нормално радио
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Купив телефон од вип пред 2 дена, зедов и ново бројче. Инсталирав вибер и ми покажа дека бројов има вибер со име и со слика на контактот.Дури има и група со 5-6 контакти. Му се има на некого ова случено и шо е причинава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom