Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Луѓе има 4-5 дена, GPS само ми се приклучува, јас го гасам и во сетингс наместено ми е да биди исклучен. По некој сат пак ке се активира, најмногу ми се случува при разговори, после секој разговор мора да биди уклучен. Што можи да биди? и како да го решам овај проблем, дека премн ме нервира
Пробај прво со factory reset, види дали ќе се среди.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Луѓе има 4-5 дена, GPS само ми се приклучува, јас го гасам и во сетингс наместено ми е да биди исклучен. По некој сат пак ке се активира, најмногу ми се случува при разговори, после секој разговор мора да биди уклучен. Што можи да биди? и како да го решам овај проблем, дека премн ме нервира
"Нормален" проблем кај тие што се на Vip.One
Не е проблемот до телефонот/уредот/фирмверот-андроид.

Очигледно имаат некој "баг" у конкцијата/мрежата или сакаат да ги следат корисниците.

Пријави го проблемот во контакт центар, можно е да престане проблемот откако ќе пријавиш.

Знам дека кај доста андроид корисници со различни уреди од различни брендови се случуваше ова и после одредено време проблемот го снемуваше сам од себе.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
"Нормален" проблем кај тие што се на Vip.One
Не е проблемот до телефонот/уредот/фирмверот-андроид.

Очигледно имаат некој "баг" у конкцијата/мрежата или сакаат да ги следат корисниците.

Пријави го проблемот во контакт центар, можно е да престане проблемот откако ќе пријавиш.

Знам дека кај доста андроид корисници со различни уреди од различни брендови се случуваше ова и после одредено време проблемот го снемуваше сам од себе.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ѓубрина бе. Се јавувам во контакт центар ми вели немаме моментално информации, најверојатно до уредот тие. Убаво му кажувам последниве 4-5 дена ми се случува ова, рестартирав цел телефон пак исто е, пак ми повторува до уредот тие најверојатно, ние немаме информации мрежни во врска со тој проблем.
Губрина бре, неспособни
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Ѓубрина бе. Се јавувам во контакт центар ми вели немаме моментално информации, најверојатно до уредот тие. Убаво му кажувам последниве 4-5 дена ми се случува ова, рестартирав цел телефон пак исто е, пак ми повторува до уредот тие најверојатно, ние немаме информации мрежни во врска со тој проблем.
Губрина бре, неспособни
Дефинитивно е до вип. На тројца другари со различни телефони, земени од вип истото им се случува.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.188
Поени од реакции
15.237
Луѓе има 4-5 дена, GPS само ми се приклучува, јас го гасам и во сетингс наместено ми е да биди исклучен. По некој сат пак ке се активира, најмногу ми се случува при разговори, после секој разговор мора да биди уклучен. Што можи да биди? и како да го решам овај проблем, дека премн ме нервира
Дека си ``комуњар`` те следат овие од кај Сашо :vozbud:



се шалам, немој да сваќаш озбилно
 
Член од
8 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
20
Дефинитивно е до вип. На тројца другари со различни телефони, земени од вип истото им се случува.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
+1
мене ова од поодамна почна да ми се случува, отприлика одма после спојувањето оне-вип.
при секој повик гпс се активира и не се гаси, изгледа некој сака да шпионира.
може на вип ова одамна им се случува, а сега после спојувањето и нас од оне вака ќе ни прават
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Дека си ``комуњар`` те следат овие од кај Сашо :vozbud:



се шалам, немој да сваќаш озбилно
Дада сакат живи да не фатат кај шо зимаме пари од сорос. :D :D :D[DOUBLEPOST=1468109611][/DOUBLEPOST]
+1
мене ова од поодамна почна да ми се случува, отприлика одма после спојувањето оне-вип.
при секој повик гпс се активира и не се гаси, изгледа некој сака да шпионира.
може на вип ова одамна им се случува, а сега после спојувањето и нас од оне вака ќе ни прават
Мене поручекта ме изнервира та полуписмената од контакт центар шо е, 3 минути ме убедуваше до уредот било, немало регистрирани проблеми во мрежата. се чудам како не ја отерав у три лепе.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Сигурно One.vip/Vip.One
имаат некоја финта која преку Sim Tool-китот
има permission да го пали/гаси GPS-от

Ова сигурно ретко кој од вработените е свесен дека постои и дека се случува.

Некое мое просто размислување од некоја моја логика :)
Можно е ова да го прават за да се следат уредите и да се има увид на кои базни станици/репетитори се закачуваат,
Мада мислам дека имаат увид во оваа статистика преку IMSI и ICCID бројот на сим картицата.

А може е и стварно баг

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.302
Поени од реакции
7.393
Дали знае некој дали се исти конекторите за Motorola moto g2 xt1064 и Motorola moto g2 xt1068, мојот е xt1068?Нарачав конектори преку нет, ама не запазив на тој елемент и брзо ми треба мислење за да ја откажам нарачката со време.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ептен имам желба за LG G4, ама во вип, т мобиле цената му е превисока. Го погледнав и во Мобеликс и ИБутик и од таму можам да си го дозволам. Ако некој има искуство со мобиларите или телефонот, би го замолил да го сподели.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Иди купи си го од iButik
и ич не се секирај.

Одлична мобилара,одлични цени, одлична услуга-support, одлични момци-девојки.

1. Год гаранција.
Итн итн итн

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ептен имам желба за LG G4, ама во вип, т мобиле цената му е превисока. Го погледнав и во Мобеликс и ИБутик и од таму можам да си го дозволам. Ако некој има искуство со мобиларите или телефонот, би го замолил да го сподели.
Одбери си друг телефон ... на Г4 им рика процесорот
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.188
Поени од реакции
15.237
Ако споредиме во персоналните компјутери какви има ладилници на процесорите, неминовно можи да се заклучи дека најголем проблем на денешниве премиум телефони е ладењето на процесорот.

Не ми се верува дека нешто што со тешка мака се лади во големо куќиште, лесно ќе се лади во 7-8 мм оклоп и тоа без ``промаја`` од надвор.

малку им беа 8 сега еве ставаат и 10 јадра во еден чипсет, јаки графики, големи игри....а ладење????
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ако споредиме во персоналните компјутери какви има ладилници на процесорите, неминовно можи да се заклучи дека најголем проблем на денешниве премиум телефони е ладењето на процесорот.

Не ми се верува дека нешто што со тешка мака се лади во големо куќиште, лесно ќе се лади во 7-8 мм оклоп и тоа без ``промаја`` од надвор.

малку им беа 8 сега еве ставаат и 10 јадра во еден чипсет, јаки графики, големи игри....а ладење????
Имаат досегашниве термални лепенки, бакарни фолии и плус рамката што е метална служи како ладење ... не е исто како пц, ова е мал чип процесорот нема споредба
си имаат ладење, језда ако ги запнеш си греат сите појакиве телефони
ајфонот пример скоро и да не го осетиш ама самсунзите си се греалки

прееска баш упалив S6 Edge гол значи плоча батерија и екран ... само што запали да го пробам до патерн па загреа ... секако не беше средишната метална рамка и не беше залепена плочата ништо за да допира ... сакам да кажам дека си греат доста ама имаат некакво ладење
 
I

INFECTED

Гостин
Имам таблет galaxy Tab s и сега се мислам до колку гб мемориска може да крепи и каде да најдам оригинал картичка?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom