Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Како да го терам така кога не работи/не фаќа тачот, инаку екранот ми стои добар.
Ааам дека од телефон не приметив, прашај кај што го купи дали имаат сервис да ти сменат
мада не верувам, земи друг јбг
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Ми треба помош околу Lg g2.видов дека има апдејт 4.4.4 за него али кога правам проверка за апгрејт ми вика дека 4.2.2 е последна.телефонот е земен у т мобиле знае некој како може да го надградам?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
имам алкател 995 и 3 дена по ред ми се дешаваат чудни ствари, насабајле увек го наоѓам со празна батерија исклучен и не се пали додека не го ставиш на полнач, а вечерта сум го оставил со скоро полна батерија што ми е нелогично да се гаси.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
можеби не е соодветно место,ама да прашам што значи ако 3g usb modem нема опција за sd card?И дали доколку е кодиран може да се декодира и колку би ме чинело?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
зависи што усб модем е. најчесто може да се декодира преку код од ибеј или некоја рачна процедура.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Никаква. Служи за складирање на податоци од интернет директно на мемориската во стикот.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
имам алкател 995 и 3 дена по ред ми се дешаваат чудни ствари, насабајле увек го наоѓам со празна батерија исклучен и не се пали додека не го ставиш на полнач, а вечерта сум го оставил со скоро полна батерија што ми е нелогично да се гаси.
Имаш симнувано некој апликации? на пример за флип ковер ако имаш автоматкси да ти се заклуцува одклуцува или некој такви слични чуда?
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Здраво сакам да прашам дали на леново 536 му се гребе екранот
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
На секој телефон му се гребе екранот.

Ако прашуваш за заштитен слој од типот Corning Gorilla Glass,
тој телефон сигурно нема таков заштитен слој,
така да,
полесно ќе се гребе од на пример:samsung galaxy s3.

Ќе си залепиш скрин протектор или уште подобро глас/стаклен скрин протектор и исто ко да имаш cornin gorila glass протекција,дури и подобро според мене.

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Jas veke imam skrin sto ide plus so nego dopnitelen pa mislev taka bez nego da go koristam ali sepak mislam deka ne bi se grebel
 

Kajgana Shop

На врв Bottom