Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Колку пари е circle case за LG G3 по мобилариве знае некој?
Оргинал тешко дека ќе најдеш, а и да има ќе биде отроф скапа
ако сакаш копија што работи прозорчето, црна, бела или розе ... пиши на ПП
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Што телефони се овие репликите на самсунг гледам по огласи се евтини и пишуваат дека се многу слични со оригиналот и дека може да се спуштаат и работат апликации
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Имаш реплики и реплики.
Мој совет ти е: боље купи си добар кинез како:lenovo,xiaomi,huawei,tcl,meiz отколку да фрлиш пари на реплика за која нема резервни делови и за која ќе нема фирмвер доколку го брикнеш.

Ако ти се расипе "репликата" ,
иде директ у канта,нема поправање.
Ефтините реплики до 100.евра работат очајно,
Тие што се од 200.евра се солидни,али за 200.евра имаш половен ајфон и сгс4 .

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Дали со апдејт на софтвер, направен преку компјутер со програм од официјалната страна наменет за тоа се поништува гаранцијата? Иначе се работи за алкател идол 2s.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Не се поништува гаранцијата.

Дури и да го рутираш,
можеш пред да го носиш у сервис да го вратиш на фабрички фирмвер и автоматски си одрутиран и ти важи гаранција и се останато.

Кај Самсунг на поновиве уреди е само зезнато што при рутирање се активира knox-знаменце и у сервис одма знаат дека си рутирал.
Кај htc исто со бутлоадерот.

Кај другиве фирми немаш гајле,можеш да праиш што сакаш и не губиш гаранција.

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Се решив да купувам кинески телефон, уште не знам точно кој модел, меѓу неколку се двоумам, и сите тие се околу 200 американски долари. Мислам дека за таа цена вредат ите како, туку прашањето ми беше: нели не се плаќа царина за внес на мобилни телефони, се плаќа само ддв-то во Македонија при пристигнувањето на телефонот? Исто така се прашувам дали е можно да го подигнам како фирма, и да не платам ддв? Инаку 18% ддв иде баш некои 1800 денари, не дека е многу, ама не е ни малце, посебно како што планираме неколку другари да порачуваме, ќе платиме 100 евра само ддв.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
имам 10 гига интернет од "one" кој го користам на мојот смартфон.Ме интересира дали можам да го користам истиот преку 3г усб стик на лаптопот?
Знам дека можам преку тетеринг и хот спот,само ме интересира кога би го немал телефонот дали можам да го користам 3г интернетот преку усб стик на лаптоп?
однапред фала
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Уште не израдуван го ебав таблетот, пајажина е направен тачот, па сега прашање ми е
Дали тач и екран одат заедно или може посебно се смени, бидејќи мислам отиден е само тачот бидејќи екранот си работи.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Уште не израдуван го ебав таблетот, пајажина е направен тачот, па сега прашање ми е
Дали тач и екран одат заедно или може посебно се смени, бидејќи мислам отиден е само тачот бидејќи екранот си работи.
а таблетот е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom