Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Имам HTC sensation xe но имам проблем телефонот почна да ми се гаси .. ќе го упалам и после 1мин се гаси и се така... дали некој знае што му е проблемот каде може да се поправи и колку чини поправката ? и исто така со кој iPhone може да се замени :)
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
По можност некој телефон од постарите генерации, поради тоа што Ноте 3 е вселенски брод за корисникот :):)
Ја мислам дека имаш и нови по едноставни побарај си сеа имаш избор голем. барај некој од бизнис класата ги има основните работи што ти требаат стварно на телефон помали екрани и батеријата им држи подплго.

Најако ми е кога некој што не се замара со моб и нема потреба од јак моб ке купи најнова мода ајфон или самсунг и после се му смета многу му бил сложен да се тргнело ова да се тргнело она :)


Сеа таткоми зема самсунг с5 и само ми досага се нешто му смета и се нешто му правам. Моментот кога телефонот е попаметен од тебе :) :) му прави фори :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Имам HTC sensation xe но имам проблем телефонот почна да ми се гаси .. ќе го упалам и после 1мин се гаси и се така... дали некој знае што му е проблемот каде може да се поправи и колку чини поправката ? и исто така со кој iPhone може да се замени :)
Батеријата ја провери?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.403
Поени од реакции
423
па ја неам проверено и мислам дека не е до батеријата и на полнач кога е се гаси.. мислам дека е нешто софтверски
Ако е отидена батеријата (а најверојатно е) ни на полнач нема да ти работи. Бутира до крај, или ти се рестартира без да се вклучи комплетно?
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Моторола Г кај нас има?или новиов втора генерација
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Ако е отидена батеријата (а најверојатно е) ни на полнач нема да ти работи. Бутира до крај, или ти се рестартира без да се вклучи комплетно?
амм бев денес до мобилара и рекоа дека не е до батеријата туку до нешто друго али не се исплатело да се поправа...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.713
Поени од реакции
2.802
амм бев денес до мобилара и рекоа дека не е до батеријата туку до нешто друго али не се исплатело да се поправа...
А дали си сменил ROM ? А ако е да врати го на Сток андроид па види дали ќе се случи повторно за тоа што ви се случи ?
Инаку и на мене ме заебаваше со HTC Desire HD (ДХД) и го вратив на сток и си работи нормално .
 
Член од
26 септември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Поздрав,

Сакам да знам колку би требало та трае батериава со нормално користење, и дали е нормално да се топли телефонот после играње 30 или 45 мин. Се работи за Нокиа Лумиа 820 апдејтиран на последна верзија, и зошто Skype (со камера) троши батерија многу?

Благодарам!
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
сакам да прашам дали ќе падне цената на iphone 5s и колку би можела да падне? во план сум да земам нов ама дали е попаметно да почекам некое време ? колку време :vozbud:
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
сакам да прашам дали ќе падне цената на iphone 5s и колку би можела да падне? во план сум да земам нов ама дали е попаметно да почекам некое време ? колку време :vozbud:
Ajде тие што се со способности како баба Ванѓа да предвидат како и што ќе биде.
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Па вие што продавате мн добро знаете , како и секогаш. Вие знаете како било со 4ката, со петката итн.
Ама способностите тука на форумот, ги користите само за тоа Вам што ви одговара.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Па вие што продавате мн добро знаете , како и секогаш. Вие знаете како било со 4ката, со петката итн.
Ама способностите тука на форумот, ги користите само за тоа Вам што ви одговара.
Добро еве искрено, јас мислам дека iPhone 5S ќе падне до 50е. Кога? За неколку години (5-10г не поише). Мој предлог да чекаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom