Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
што мислите за избор помеѓу лг г3 или хтц м8 ?
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не се разбирам многу со мобилниов интернет, имам Samsung Galaxy S5 кој нели подржува 4G... а јас на мојава тарифа имам само 500 МБ интернет, сум слушнал некаде дека 4G троши повеќе интернет, дали е тоа точно? Дали вреди да сменам картичка за 4G?
Дали ќе гледаш видео од 300 мегабајти со 4мб во секунда давнлоуд или со 30мб секунда во давнлоуд, ти секако ќе потрошиш 300 мегабајти :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.403
Поени од реакции
423
Интернетот (сообраќајот) е тој. Само може побргу да се потроши.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.973
Поени од реакции
3.458
Дали ќе гледаш видео од 300 мегабајти со 4мб во секунда давнлоуд или со 30мб секунда во давнлоуд, ти секако ќе потрошиш 300 мегабајти :)
Идентично размислував, што е единственото логично размислување на оваа тема иако некој упорно ме убедуваше во спротивното. Како и да е, фала во секој случај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.441
кажете некоја мобиларница за да си земам батерија за хтц :)
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
110
Поени од реакции
47
Имам Xperia P година ипол. Батеријата многу брзо ми се троши, посебно при вклучен нет. Ако ми е 80% за една минута до 40% паѓа, а знае и да е на 30% и одма да ми се исклучи телефонот. И кога ќе го вклучам, почнува од 2% па ако угасам нет и го оставам, се накачува постепено до 50-60% без да го полнам... Дали со фактори ресет на мобилниов ќе се реши проблемот или сепак треба нова батерија? 1500ден ми бараат за нова во мобилара...
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.394
Вака, имам Xperia Z2, и пробав да ја искористам старата SD картица ама ми вика дека ми треба high speed SD card за да можам да користам Save to SD при HD снимање. Пошто сум малце технолошки зарѓан, каде да најдам high speed картица и шо пари би била?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.564
Поени од реакции
415
Вака, имам Xperia Z2, и пробав да ја искористам старата SD картица ама ми вика дека ми треба high speed SD card за да можам да користам Save to SD при HD снимање. Пошто сум малце технолошки зарѓан, каде да најдам high speed картица и шо пари би била?
Ќе си земеш Cl10 кaртичкa
 
Член од
20 мај 2012
Мислења
43
Поени од реакции
10
kako da napravam screenshot na alcatel idol 2 mini s?ako znae nekoj neka mi kaze zaso ne e na standardniot nacin kako kaj samsung ili ostali...
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
47
Поени од реакции
27
некој искуство со Alcatel Pop C3 го гледав за 4000 ден па ме интересира како работи претежно за интернет ми треба
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Ајде да ми препорачате некој телефон за постара особа 50+ години, да има основни функции телефонот и по можност да има поголем екран, т.е да се гледаа поголеми букви, бројки итн.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.990
Поени од реакции
1.823
Ајде да ми препорачате некој телефон за постара особа 50+ години, да има основни функции телефонот и по можност да има поголем екран, т.е да се гледаа поголеми букви, бројки итн.
Note 3 :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.990
Поени од реакции
1.823
По можност некој телефон од постарите генерации, поради тоа што Ноте 3 е вселенски брод за корисникот :):)
Знам се шалев ... некоја нокиа во тој случај, оние со големине бројки ми се за 70+ некако :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom