Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Quattro

Vorsprung durch Technik
Член од
9 јуни 2012
Мислења
80
Поени од реакции
32
Појма немам околу два месеци го имам досега е добар освен тоа мало бело кругче на дисплејот кое се познава само на бела позадина на друга боја на дисплеј и да сакаш не може да го приметиш.
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
dali e tocno ova 'data usage' na telefonov? imam alcatel one touch i pred saat vreme proveriv mi vika 8GB infarkt kje me strefese, sega vlagam mi vika neso nad 100MB a za istiot vremwnski period se raboti (mesec juni), ne mozam da proveram na net smetka posto fakturite ne se prateni. HELP i kolku otprilika kje mi stigne plus ako imam prekoracwno 5GB vo mkd ne vo roaming?
ii se izvinuvam za latinicata ama nemam kirilicna tastatura kje instal u najbrzo vreme.
se nadevam kje ima nekoj da mi odgovori brzo, fala :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
dali e tocno ova 'data usage' na telefonov? imam alcatel one touch i pred saat vreme proveriv mi vika 8GB infarkt kje me strefese, sega vlagam mi vika neso nad 100MB a za istiot vremwnski period se raboti (mesec juni), ne mozam da proveram na net smetka posto fakturite ne se prateni. HELP i kolku otprilika kje mi stigne plus ako imam prekoracwno 5GB vo mkd ne vo roaming?
ii se izvinuvam za latinicata ama nemam kirilicna tastatura kje instal u najbrzo vreme.
se nadevam kje ima nekoj da mi odgovori brzo, fala :)
Влези таму и прати тука screenshot.
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Влези таму и прати тука screenshot.
:'([DOUBLEPOST=1404251071][/DOUBLEPOST]ќе се јавев у оне да прашам ама страв ми е од одговорот :( не седев нњшто претерано на нетов, не симнував филмови и сл :/[DOUBLEPOST=1404251665][/DOUBLEPOST]а пред некој ден ми се појави црвена линија warning 60МВ.. се логирав на тоа сајтптза потрошен интермет сообраќај на оне и ми вели за денес први јули 0.00мв а ова data usage вика гига и нешто :/ да не мери ова и вајрлесот?
 

Attachments

Последно уредено:

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
:'([DOUBLEPOST=1404251071][/DOUBLEPOST]ќе се јавев у оне да прашам ама страв ми е од одговорот :( не седев нњшто претерано на нетов, не симнував филмови и сл :/[DOUBLEPOST=1404251665][/DOUBLEPOST]а пред некој ден ми се појави црвена линија warning 60МВ.. се логирав на тоа сајтптза потрошен интермет сообраќај на оне и ми вели за денес први јули 0.00мв а ова data usage вика гига и нешто :/ да не мери ова и вајрлесот?
Според сликиве, си пуштал HD клипови на јутуб, си закачил и прегледал премногу слики на инстаграм и истово си го правел преку хром. Или си заборавил некој процес во позадина што цеди нет.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ми треа совет, солиден андроид телефон до 10к денари?
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Според сликиве, си пуштал HD клипови на јутуб, си закачил и прегледал премногу слики пна инстаграм и истово си го правел преку хром. Или си заборавил некој процес во позадина што цеди нет.
yt автоматски ги пушта во HD? мн бе ова некако 8 гига :О а не можам да дознаам додека не бидат готови фактурите тек наредна недела, до тогаш ќе се мрднам од страв..
какви се тие процеси во позадина може да ми подобјасниш? и колку ќе ми наплатат за плус 3-4гб?
фала :)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Sto mislite da go zamenam mojot Iphone 4s so Samsung Galaxy Mega.. dali vredi :) ?
 
B

BooBojan

Гостин
Некој од овде дали имал искуство со Мобеликс мобиларата?


И дали ЛГ Г2 ќе можам да го користам на 3Г или 4Г мрежа овде ?
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Sto mislite da go zamenam mojot Iphone 4s so Samsung Galaxy Mega.. dali vredi :) ?
Ако е глава за глава, без доплата вреди. Огромен е, и е просечен телефон повеќе накај таблет. :)

Некој од овде дали имал искуство со Мобеликс мобиларата?


И дали ЛГ Г2 ќе можам да го користам на 3Г или 4Г мрежа овде ?
Има да, неколку телефони, последен С5 земен пред месец и нешто. До сега никаков проблем со ниту еден од нив. Ќе можеш да користиш на 3G, за 4G не сум сигурен, мислам дека уште го воведуваат.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Ова се кинези ... батали
Многу ефтини, пишува Корејски, гледам на јутуб пто имаат ставано скоро и да нема разлика во изгледот...е сега како би функционирал и каков е квалитетот тоа е дискутабилно.


Има некој друг искуство со вакви работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom