Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
2.001
Ме интересира дали ќе може некако да го поврзам телефонот со фејсбук за да им додели слики од фб на луѓето во именик?

фејсбук кога ке упалиш оди во сетингс и имаше таму за синхронизација побарај
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.854
Дечки, ми украдоа телефон на ВИП роденденска тарифа и сакам да ја задржам истата тарифа, само со нов телефон. Телефонот изгледа ќе биде HTC Desire X. Е сега, незнам колку ќе ме фати со цената и како иде се тоа. Која тарифа да ја гледам?

http://www.vip.mk/telefoni/gsm-advisor/htc/625/desire-x#ad-image-0

И што ќе речете за телефонов? Што андроид има?
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
18
Поени од реакции
13
фејсбук кога ке упалиш оди во сетингс и имаше таму за синхронизација побарај

На тој начин ги синхронизира моите слики...

Имам инсталирано фејсбук апликација, меѓутоа во именик кога одам. кај сметката за мојот фејсбук меил не ми дава да кликнам синхронизирај сега.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.053
Поени од реакции
1.860
Дечки, ми украдоа телефон на ВИП роденденска тарифа и сакам да ја задржам истата тарифа, само со нов телефон. Телефонот изгледа ќе биде HTC Desire X. Е сега, незнам колку ќе ме фати со цената и како иде се тоа. Која тарифа да ја гледам?

http://www.vip.mk/telefoni/gsm-advisor/htc/625/desire-x#ad-image-0

И што ќе речете за телефонов? Што андроид има?
Е добро де тарифата си е тарифа никој неможе да ти ја украде
само нека ја блокираат сим картичката што била во телефонот и нека ти дадат нова сим картичка

Desire X ти е солидно телефонче, има 4.1.1 андроид со сенсе интерфејс
ако сакаш половен бел можам да ти понудам
а за цени прашај во вип според старата твоја тарифа како оди
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.024
Поени од реакции
12.052
Еден другар има водафон смарт 2 со андроид 2.3.7 ама многу му кочи телефонот. Има чаре ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.016
M'pop.
--- надополнето: 22 ноември 2013 во 20:05 ---
Еден другар има водафон смарт 2 со андроид 2.3.7 ама многу му кочи телефонот. Има чаре ?
Толку му е силата.
Ако е пренатрупан тел со апликации нека ги избриши тие што не му се потребни.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
M'pop.
--- надополнето: 22 ноември 2013 во 20:05 ---


Толку му е силата.
Ако е пренатрупан тел со апликации нека ги избриши тие што не му се потребни.
браат гледав на youtube овај Samsung young ми изгледа мн мн побрз од алкателот,алкателот ко мн да кочи ... затоа прашвам за совет ги имаш работено или по карактеристиките?


и јас се затрчав прво по Alcatelot M`pop затоа што има појаки карактеристики, ама пак од др страна мн мн ко да кочи , имам другарче што има Samsung Young и е презадоволен го имам работено ич не кочи, сега се двоумам, нз што да правам !! затоа барам некој што има користено Alcatel M`Pop да сподели мислење ! позз
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.456
LG Optimus L7 II, S. galaxy core или sony xperia m?

Кој од овие би ми го препорачале?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.016
браат гледав на youtube овај Samsung young ми изгледа мн мн побрз од алкателот,алкателот ко мн да кочи ... затоа прашвам за совет ги имаш работено или по карактеристиките?


и јас се затрчав прво по Alcatelot M`pop затоа што има појаки карактеристики, ама пак од др страна мн мн ко да кочи , имам другарче што има Samsung Young и е презадоволен го имам работено ич не кочи, сега се двоумам, нз што да правам !! затоа барам некој што има користено Alcatel M`Pop да сподели мислење ! позз
Го имам работено,и плус двајца мој другари го имаат.Задоволни се.Имам играно и игри и мошне добро се играат,нема лаг.Пример Темпл ран 2.
Како сакаш,види пробај ги па одлучи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom