Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
792
Поени од реакции
523
Дајте бе негде овие апликацииве од плеј стор шо се со пари да можам бесплатно да ги тргам---блек маркет алфа некој си шо знам .
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.053
Поени од реакции
1.860
:) Кај да го тргнам блекмаркет

Најбрзо и наједноставно преку броусер од телефон, пиши на гугл blackmart alpha download и вториот линк или подоле некој симни го директно на фоун и инсталирај го
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.220
Поени од реакции
3.987
Имам Алкател ОТ Идол и имам еден проблем со телефонот коа сум на wi-fi, на пример кога ќе се најавам на фејзбук и кога враќам/лизгам надолу ми сецка, кочи ко будало и ме нервира, не беше од секогаш вака, се сомневам дека ќе е до тој абдејтот што го направив на системот, шо велите?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Имам HTC Desire X и не можам да примам преку Bluetooth, требало некаква SD картичка да сум имала, помош ако може околу ова, треба ли нешто да се инсталира или....?
--- надополнето: 21 ноември 2013 во 15:54 ---
Имам HTC Desire X и не можам да примам преку Bluetooth, требало некаква SD картичка да сум имала, помош ако може околу ова, треба ли нешто да се инсталира или....?
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
2.001
Имам HTC Desire X и не можам да примам преку Bluetooth, требало некаква SD картичка да сум имала, помош ако може околу ова, треба ли нешто да се инсталира или....?
--- надополнето: 21 ноември 2013 во 15:54 ---
Имам HTC Desire X и не можам да примам преку Bluetooth, требало некаква SD картичка да сум имала, помош ако може околу ова, треба ли нешто да се инсталира или....?

стај една сд картичка од 4 гига барем 250 денари мислам дека се
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
18
Поени од реакции
13
Ме интересира дали ќе може некако да го поврзам телефонот со фејсбук за да им додели слики од фб на луѓето во именик?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.053
Поени од реакции
1.860
Ме интересира дали ќе може некако да го поврзам телефонот со фејсбук за да им додели слики од фб на луѓето во именик?
Кој телефон?
обично андроидиве на најавување на фб апп ти дава дали да ти ги синхронизира телефоните со фб и ќе ти ги појави во именик со слика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom