Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Да точно, како што пиша Torte, немој да земаш Х10, не го бива и многу заебанции има со него. Ѕирни некој друг, на пр. Galaxy S, Desire S итн. па и на старо да е ама гледај да е сочуван. :)
Во ред!Епа дај препорачајте ми некој вие.Да биде до 10000 денари нов.Може и од оглас но да биде под гаранција.Овие галакси претпоставувам дека се многу скапи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Не најдов посоодветно место да прашам па тука ќе прашам :) Ќе може ли да ми кажете нешто повеќе за ZTE Racer II.Некој од искуство да каже нешто затоа што го гледам на VIP има солидни перформанси а е поприлично ефтин.Фала ви однапред!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Во ред!Епа дај препорачајте ми некој вие.Да биде до 10000 денари нов.Може и од оглас но да биде под гаранција.Овие галакси претпоставувам дека се многу скапи.
Oд прилика за тие пари може да земеш нов Galaxy Ace, послаб малку од Galaxy S ама Ок телефон. Исто во игра може да влезе и Htc Wildfire S или пак "малку" постариот Desire. Друга варијанта ти е да начекаш нешто на старо ама сочувано тука на форумов во темата "Пазарете се тука" или пак на Pazar3. Разгледај малку па кажи. :)

Eве ти споредба меѓу Galaxy Ace и Wildfire S :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=3777

A еве ти и Desire да го видиш со спецификација :
http://www.gsmarena.com/htc_desire-3077.php
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Добро тоа за Алкателот до некаде во право си. Јас му реков доколку е добро сочуван, без гребаници и сл. би одел таа цена. Ете нека види на пазар3 колку ги продаваат. А за таа цена што ми ја кажа за Нокиа батерија нема врска. Остај ги Нокиа или операториве што дигаат такви цени, демек само кај нив се оригинални. Има оригинални и поефтини и по другиве приватни мобилари.
Ееее ја незнам какви се тие што пишува нокиа а уствари се истите батерии кинески, направени да личат на оргиналните а нема везе, добри копии се ама НЕ се оргинални, оргинал баш оргинал во радио нет сегашниот овластен увозник за нокиа и цените се толку
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Oд прилика за тие пари може да земеш нов Galaxy Ace, послаб малку од Galaxy S ама Ок телефон. Исто во игра може да влезе и Htc Wildfire S или пак "малку" постариот Desire. Друга варијанта ти е да начекаш нешто на старо ама сочувано тука на форумов во темата "Пазарете се тука" или пак на Pazar3. Разгледај малку па кажи. :)

Eве ти споредба меѓу Galaxy Ace и Wildfire S :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=3777

A еве ти и Desire да го видиш со спецификација :
http://www.gsmarena.com/htc_desire-3077.php

Најверојатно ќе се одлучам за HTC Wildfire S.Инаку денес видов кај еден другар нокиа Н97.Знам дека е стар модел,но доколку има некој да продава со гаранција и таков телефон би дошол во игра.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Најверојатно ќе се одлучам за HTC Wildfire S.Инаку денес видов кај еден другар нокиа Н97.Знам дека е стар модел,но доколку има некој да продава со гаранција и таков телефон би дошол во игра.
Абе не се зебаај, кој уште купува нокиа? нокиа беше порано сега е ужас, и во квалитет и во софтвер
земи си вајлд ес или галакси аце мада јас сум повеќе за вајлд ес
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Абе не се зебаај, кој уште купува нокиа? нокиа беше порано сега е ужас, и во квалитет и во софтвер
земи си вајлд ес или галакси аце мада јас сум повеќе за вајлд ес

па добро тоа реков ако најдам некоја половна со гаранција.Инаку во спротивно Htc-то останува број 1 опција за земање.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
па добро тоа реков ако најдам некоја половна со гаранција.Инаку во спротивно Htc-то останува број 1 опција за земање.
Батали Nokia, освен ако не гледаш WP7 телефон, тоа е друго. Инаку не се мисли, земи го Wildfire S ако ти се допаѓа, одличен телефон за тие пари.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Батали Nokia, освен ако не гледаш WP7 телефон, тоа е друго. Инаку не се мисли, земи го Wildfire S ако ти се допаѓа, одличен телефон за тие пари.
Па го гледав предмалку.13000 денари е,па малку ми го надминува сегашниов буџет.Така да најверојатно ќе пробам да го најдам преку луѓе на оглас или на почеток на март ќе го купам за 13000 денари.Во секој случај фала ти за помошта и информациите.
 
H

HoT IcE

Гостин
Дечки, пред некој ден земав Sony Ericsson Zylo, се одлично работи, но темите од стариот Сони Ериксон не ми работат. Порано имав Sony Ericsson C510 и имам 2 одлични теми, во кои сум заљубен, и иста резолуција е екранот 240x32, но темите од 510 на Зило, нејќат да работат.
Што треба да им направам, има ли некој програм за да ги апдејтирам за да работат, прочитав нешто 4.9 верзија но не разбрав.

Фала однапред.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Побарај ги овде,би требало да ги има,ако не ги најдеш пиши ПП или овде ќе ги побараме мора да ги има на нет :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Побарај ги овде,би требало да ги има,ако не ги најдеш пиши ПП или овде ќе ги побараме мора да ги има на нет :)
Ги барав друже скоро по сите страни на Гугл каде најдов за Зило теми.
Но темиве се од Ериксон оргинал, знаеш, следуваат со телефон, на стариот ги имав, на овој нејќат, а иста резулицја е екранот.
Бтв, станува збор за темите Black Classy(со црвени коцки) и Isch.

Бтв, ги симнав за W705, не знам дали ќе работат, откако ќе ги пробам ќе ви пишам, сега телефонот ми е на полнење.
Но ако имате некој програм/начин да ги апдејтувам старите на 4.9, уште подобро.
--- надополнето: 12 февруари 2012 во 00:19 ---
Ги барав друже скоро по сите страни на Гугл каде најдов за Зило теми.
Но темиве се од Ериксон оргинал, знаеш, следуваат со телефон, на стариот ги имав, на овој нејќат, а иста резулицја е екранот.
Бтв, станува збор за темите Black Classy(со црвени коцки) и Isch.

Бтв, ги симнав за W705, не знам дали ќе работат, откако ќе ги пробам ќе ви пишам, сега телефонот ми е на полнење.
Но ако имате некој програм/начин да ги апдејтувам старите на 4.9, уште подобро.
Да се цитирам самиот себе, да не ве малтретирам.
Значи тие теми што ги најдов, користат 4,8 верзија и не се компатибилни со мојот телефон.
Со Зило компатибилни се Елм/Хазел/Јари телефони и теми, сега го симнав креаторот на теми од СЕ, па ќе пробам темите да ги едитирам во 4.9.
Поздрав;)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Вчера кога пробав да си го ставам телефонот на полначот го ебав т.е со скршив делот, рецепторите кои влегуваат во полначот и сега неможам да си го наполнам телефонот. па ме интересира ако на некој му се има случено истото дали се поправа и колку чни отприлика. Значи заебан ми е делот од телефонот не од полначот. Иначе стандарден е, УСБ
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Вчера кога пробав да си го ставам телефонот на полначот го ебав т.е со скршив делот, рецепторите кои влегуваат во полначот и сега неможам да си го наполнам телефонот. па ме интересира ако на некој му се има случено истото дали се поправа и колку чни отприлика. Значи заебан ми е делот од телефонот не од полначот. Иначе стандарден е, УСБ
А на што телефон тоа? не сме видовити :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom