Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.029
Поени од реакции
14.899
Можи и на сервис,на примет Торте од форумов тоа би може да го тргни(вероватно нов софтвер), но незнам колку би коштало.

Најдобра опција е да се земи бројот од Т-Мобиле, но за тоа тие ја бараат кутијата од телефонот(така мене ми бараа за постар телефон)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
zdravo ajde nekoj da mi pomogne zemav na staro samsung j5 2016 i samsung galaxy young 2 odlicna sostojba ama rabotat so telekom kodirani se na drugi mrezi,veke dva dena se izmaciv da gi otkodiram so nekoe programce ama programcinjata ne rabotat dali moze nekoj da mi kaze kako da gi otkodiram i da mi prati link pozz
Дали бара пин или пук на мрежа?
Ако не се снајдеш за пари се отклучуваат, дека е различна цена
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Баш зашто се на старо земени му пишав дека треба да го контактира лицето кое му ги продало (се надевам тоа е носителот на договорот)
Носителот на договор може да побара код за отклучување ако договорот е истечен. Ако договорот е истечен немаш потреба од поентирање на број телеком ти дава код внесуваш кодот и си работи со било која картичка ни програм ти треба за ова ништо

е ако тој што му ги продал не е носител на договорот или договорот не е истечен тогаш да само телеком картичка помага (или како што кажа поентирање на број во мрежата на телеком)
na staro gi zemav vo kumanovo na star pazar ,bev po servisite za mobilni edni mi baraa 800 den za edniot za drugiot 300 da go otklucan zavisi do servis,a ke otidam do telekom da vidam za kodovite bidejki telefonite se 2016 i 2014
Автоматски споено мислење:

Дали бара пин или пук на мрежа?
Ако не се снајдеш за пари се отклучуваат, дека е различна цена
pin bara i na dvata telefoni rabotat samo na telekom mreza
Автоматски споено мислење:

Можи и на сервис,на примет Торте од форумов тоа би може да го тргни(вероватно нов софтвер), но незнам колку би коштало.

Најдобра опција е да се земи бројот од Т-Мобиле, но за тоа тие ја бараат кутијата од телефонот(така мене ми бараа за постар телефон)
zarem tolku e komplicirano , pa ovie od privatni serviseri kako gi otklucuvaat ? dali toa znaci ako mu stavis nanovo android ke bide otklucen na site mrezi?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
136
Поени од реакции
102
na staro gi zemav vo kumanovo na star pazar ,bev po servisite za mobilni edni mi baraa 800 den za edniot za drugiot 300 da go otklucan zavisi do servis,a ke otidam do telekom da vidam za kodovite bidejki telefonite se 2016 i 2014
Автоматски споено мислење:


pin bara i na dvata telefoni rabotat samo na telekom mreza
Автоматски споено мислење:


zarem tolku e komplicirano , pa ovie od privatni serviseri kako gi otklucuvaat ? dali toa znaci ako mu stavis nanovo android ke bide otklucen na site mrezi?
Да не се зезаш многу евети купи си код и немора никаде да одиш.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
757
Поени од реакции
359
Да не отварам нова тема ќе пишам овде:

– Ова е редок пример за спасување лице кое не е можност да се јави, а мобилниот телефон автоматски испраќа порака за можна случена сообраќајна несреќа на 112. Со повикот се добиваат и координати за локација на возилото, односно повреденото лице како во случајот и најпрво се врши проверка на реалната ситуација, а потоа во согласност со ситуацијата и извлекување и спасување на повреденото лице, велат од ЦУК.

 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.334
Здраво, ми се расипа екранот на стариов моб. Samsung galaxy S8 го користам од 2019 нов го купив ниту ми паднал ниту ништо од чиста мира,
ај некој поупатен нека ми каже кој мобилен уред би ми траел подолго имам да направам избор помеѓу:

1. Samsung Galaxy A54 5g 8/128
2. Li-po 5000 mah/ 50+12+5mp rear + 32mp front
3. Vivo x 80 lite 5g 8/256
4. Li-po 4500 mah/64+8+2mp rear+50mp front

Фала
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.346
Поени од реакции
4.799
Здраво, ми се расипа екранот на стариов моб. Samsung galaxy S8 го користам од 2019 нов го купив ниту ми паднал ниту ништо од чиста мира,
ај некој поупатен нека ми каже кој мобилен уред би ми траел подолго имам да направам избор помеѓу:

1. Samsung Galaxy A54 5g 8/128
2. Li-po 5000 mah/ 50+12+5mp rear + 32mp front
3. Vivo x 80 lite 5g 8/256
4. Li-po 4500 mah/64+8+2mp rear+50mp front

Фала
Na listata pod 2 i 4 imas staveno specifikacii od baterii i kamera taka sto izborot ti e sveden na dva telefona
Ako biras pomegu tie dva samsungot bez razmisluvanje

Isto telefonot si go koristela 4 godini sto podolgo od toa ocekuvas?
Ako stvarno mislis da go koristis poveke od 4 godini togas samo ovoj model smrt nemaat, baba mi go koristi poveke od 50 godini

 
Член од
9 јуни 2023
Мислења
9
Поени од реакции
7
Здраво дечки, помош со декодирање (Samsung galaxy A5 (2017) на Телеком) или сум ја згрешил собата? :)
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
61
Поени од реакции
45
Pomos se mislam megju samsung s20 ultra i samsung 20 note i samsung s21 fe
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.334
Се исплати ли да се стави онаа пластиката заштитна на мобилен на екранот, зошто ја имав на самсунгот и секако се расипа екранот.
Само немој некој шо има мобилара да ми рече да, тоа се подразбира дека си рекламира да има промет.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Се исплати ли да се стави онаа пластиката заштитна на мобилен на екранот, зошто ја имав на самсунгот и секако се расипа екранот.
Само немој некој шо има мобилара да ми рече да, тоа се подразбира дека си рекламира да има промет.
Ako mislis za screen protector normalno deka se isplati i te kako.Sega kaj tebe sto se rasipal ekranot moze da e toa od milion pricini.Kako i da e prvo nesto sto se pravi koga se zema telefon e da se zastiti ekranot.Kaj mene licno osobeno so deca kade sto pagja telefonot niz doma imam smeneto edno 5 screen protectori i da ne bea tie ekranot so sigurnost ke bese odamna rasipan.Da ne zboram za grebanici i slicno.Ne sum od mobilara tuku obicen korisnik :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.334
Ako mislis za screen protector normalno deka se isplati i te kako.Sega kaj tebe sto se rasipal ekranot moze da e toa od milion pricini.Kako i da e prvo nesto sto se pravi koga se zema telefon e da se zastiti ekranot.Kaj mene licno osobeno so deca kade sto pagja telefonot niz doma imam smeneto edno 5 screen protectori i da ne bea tie ekranot so sigurnost ke bese odamna rasipan.Da ne zboram za grebanici i slicno.Ne sum od mobilara tuku obicen korisnik :)
Епа ете и ја сум со деца, па не ми паднал мобилниоот никогаш,а екранот се расипа. Таа пластика не е ефтина баш
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Епа ете и ја сум со деца, па не ми паднал мобилниоот никогаш,а екранот се расипа. Таа пластика не е ефтина баш
Rekov jas ekranot moze da se rasipe od milion pricini.Kaj soprugata stanuva sabajle za na rabota i odednas ekranot i se rasipa a ne padna telefonot.Toa e toa.A inace za screen protectorite ne znam ti kakov koristis mene i tie od 100 den sto se najobicnite mi vrsat super rabota so ogled deka gi menuvam ednas na dva - tri meseci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom