Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
559
Поени од реакции
808
O

onefifty

Гостин
А52с 5Г или А52 обичен?
Предлози во тој ценовен ранг, најбитен ми е батерија и за гледање филмови/серии.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520
момци ај помагајте пошо ке го акнам од земја или мобилниов или лап топов... неколку пати се мачам да префрлам податоци односно слики и клипови од телефон на компјутер...се работи за самсунг а 71 - го поврзувам преку лап топ се конектира се ко шо треба и кога ке дојдам до моментот да префрлам слики од телефонот на хард ми дава грешка... a device attached to the system is not functioning прробувам неколку пати менувам кабел пробувам 10 по 10 слики да пренесам и џабе..... се дешава и да се укочи се живо и диво кога ќе го отворам DCIM фолдерот преку лап топ.... Чаре????
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.523
Поени од реакции
10.944
момци ај помагајте пошо ке го акнам од земја или мобилниов или лап топов... неколку пати се мачам да префрлам податоци односно слики и клипови од телефон на компјутер...се работи за самсунг а 71 - го поврзувам преку лап топ се конектира се ко шо треба и кога ке дојдам до моментот да префрлам слики од телефонот на хард ми дава грешка... a device attached to the system is not functioning прробувам неколку пати менувам кабел пробувам 10 по 10 слики да пренесам и џабе..... се дешава и да се укочи се живо и диво кога ќе го отворам DCIM фолдерот преку лап топ.... Чаре????
Не смее така да прави....јас имам А51 и лесно префрлам
Пробај наједноставното....рестартирај го телефонот
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520
Не смее така да прави....јас имам А51 и лесно префрлам
Пробај наједноставното....рестартирај го телефонот
брат ја сакам фабрички ресет да му напраам ама ке ми отидат сите слики у неповрат... затоа и сакам да ги спасам нив...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.033
Поени од реакции
264
Дали со апдејтовање на систем, поточнп од Андроид 11 на 12, се реинсталираат и драјверите?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.523
Поени од реакции
10.944
брат ја сакам фабрички ресет да му напраам ама ке ми отидат сите слики у неповрат... затоа и сакам да ги спасам нив...
земи СД картиќка и префрли све таму со помош на самиот телефон
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
752
Поени од реакции
2.570
Така и ке биде на крај...
Не ни пиша за колку меморија се работи...

Ако станува збор за помалку од 15гб направи им бекап на Гугл Фотос во оригинален квалитет или бекап на Гугл Драјв, ако сликите го надминуваат лимитот од 15гб останатиот дел од сликите префрли ги на компјутерот/лаптопот со блутут (ваљда имаш блутут на компјутерот/лаптопот)?

Веројатно ти јавува грешка затоа што има многу фолдери/фајлови. После тоа удри му еден фактори ресет.
И на крај, после фактори ресет, купи си СД од 64гб и чувај си ги сликите на неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom