Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.523
Поени од реакции
10.944
Poco X3 купи мој другар со попустите...13 500, редовна цена 19 990( СЕТЕК).
Процесорот многу брз...струја е телефонот. Малку е груб, мислам дека и дебелината е изнад просекот( субјективно чуство)
Камерата доста полоша од мојот А51( ама имам катастрофа процесор)....корисничкиот интерфејс малку чуден, но се привикнува човек
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.508
Поени од реакции
18.079
Poco X3 купи мој другар со попустите...13 500, редовна цена 19 990( СЕТЕК).
Процесорот многу брз...струја е телефонот. Малку е груб, мислам дека и дебелината е изнад просекот( субјективно чуство)
Камерата доста полоша од мојот А51( ама имам катастрофа процесор)....корисничкиот интерфејс малку чуден, но се привикнува човек
На интерфејс се привикнува, на багови не.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.523
Поени од реакции
10.944
Ексонусот процесори се дефинитивно многу послаби од Снапдрагонот.....да не употребам потежок збор
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.316
Поени од реакции
3.281
Сличен на Редмито само што Редмито има подобар Амолед екран и појака камера а послаб процесор.Така да твое е да одлучиш :)
Уште едно прашање. Го гледам овај Redmi Note 10S. Колку шо можам да видам има исти спецификации како Note 10 про освен што има помали димензии и е за 4-5к поефтин. Има разлика во квалитет освен димензиите?
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.316
Поени од реакции
3.281
@Expecto Patronum Никако зимање Xiaomi уред со слаб чипсет. Камерата не е толку подобра колку што е процесорот 2x + побрз.
Чекај не сум сигурен дали добро те сфатив. Значи подобро е Poco X3 pro да земам него Redmi note 10 pro?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.262
Поени од реакции
23.650
Чекај не сум сигурен дали добро те сфатив. Значи подобро е Poco X3 pro да земам него Redmi note 10 pro?
X3 pro ти е ракета во поглед на перформанси. И тие уреди се малце поиспеглани у поглед на квалитет од Редми серијата.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.316
Поени од реакции
3.281
X3 pro ти е ракета во поглед на перформанси. И тие уреди се малце поиспеглани у поглед на квалитет од Редми серијата.
Ама камерата му е 48мп како шо гледам. Приметливо послаба е од Редми ноте 10 про?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.262
Поени од реакции
23.650
Ама камерата му е 48мп како шо гледам. Приметливо послаба е од Редми ноте 10 про?
камерата на редмито е подобра, но не значително. Можеш да ставиш GCam да ја направиш поарна. Ја имам X3 NFC обичниот и сум презадоволен, али ја не се замарам толку со камери. псај се разбира повеќе од тие работи.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.316
Поени од реакции
3.281
камерата на редмито е подобра, но не значително. Можеш да ставиш GCam да ја направиш поарна. Ја имам X3 NFC обичниот и сум презадоволен, али ја не се замарам толку со камери. псај се разбира повеќе од тие работи.
Гледам никаде го немаат на залиха освен во Ледиком. Безбедно е порачување од Ледиком? Имам слушнато муабети...
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
62
Поени од реакции
25
Дечки ај малку помош имам една дилема кој телефон да го земам..
Redmi Note 10 Pro, iPhone XS (ЕКСПОНАТ од ледиком или mobelix), Samsung A52, Samsung M51..
И ако сте имале некој од овие, слободно напишете искуство...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.015
Поени од реакции
1.840
Дечки ај малку помош имам една дилема кој телефон да го земам..
Redmi Note 10 Pro, iPhone XS (ЕКСПОНАТ од ледиком или mobelix), Samsung A52, Samsung M51..
И ако сте имале некој од овие, слободно напишете искуство...
Poco X3 Pro или Honor 50 Lite?
Ѕирни некој од овие
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
878
Поени од реакции
921
Имам за продавање нов неотворен xiaomi 11t pro со гаранција од Ми стор
35.000 денари
075270066

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
167
Поени од реакции
322
Планирам да го купам Xiaomi Redmi Note 10S. Вреди ли за тие пари?
Вие што го поседувате како сте задоволни?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
562
Поени од реакции
592
Планирам да го купам Xiaomi Redmi Note 10S. Вреди ли за тие пари?
Вие што го поседувате како сте задоволни?
Го користам 10на дена,како службен тел.Сосема коректно телефонче,незнам за што го планираш но овака за просечна секојдневна употреба ќе ти биде сосема ок.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.121
Поени од реакции
4.980
Уште едно прашање. Го гледам овај Redmi Note 10S. Колку шо можам да видам има исти спецификации како Note 10 про освен што има помали димензии и е за 4-5к поефтин. Има разлика во квалитет освен димензиите?
Во кратки црти, „подобар“ екран и подбар чип.
Камерата претпоставувам дека е исто подобра.

Сеа иам 10про, барем јас сум задоволен од телефонот, хардверски особено.
Лично барем од кога осетив 120hz, коа ќе го земам другиот телефон (60 hz) осеќам доста разлика. Може и пласебо ефект е не знам. Некако се навикнав на екранот, брзината итн. и кога и да земам друг телефон осеќам доста голема разлика. (иам службен што е малце послаб и од познаници/роднини самсунзи што имаат од поефтините серии).

Што и да одлучиш мислам дека за тие пари топ избор ти е Редми 10, дали про или С. :D
Автоматски споено мислење:

Дечки ај малку помош имам една дилема кој телефон да го земам..
Redmi Note 10 Pro, iPhone XS (ЕКСПОНАТ од ледиком или mobelix), Samsung A52, Samsung M51..
И ако сте имале некој од овие, слободно напишете искуство...
Бегај од Ајфонот.
Никаков хејт спрема Ајфон, го поштуем како телефон, но не сум баш за експонат од Ледиком или Мобилекс. Плус што ХЅ е веќе доста стара серија. Од Ајфон се над 12ка се исплати да се земе, ама па цената му е во облаци. Подобро некој СЕ2 на ново да гледаш ако имаш мерак на Ајфон.

Иначе како што му пишав и на членот погоре, 10 про сега користам, доста задоволен од перформанс сега за сега, од екран до брзина и работа на телефонот. Прв пат зиам Шаоми и сеа за сеа позитивно сум изненаден :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom