Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 јуни 2015
Мислења
121
Поени од реакции
41
Користи некој Самсунг А52? Сакам да земам ама се двоумам за камерата. Дали е подобра од онаа на А51, дали има доволно бои? А51 има сосема солидна камера.

И општо дали ми давате препорака за телефончево?
Камерата на А52 секако е подобра од таа на А51, и за телефон до 300е би рекол дека има најдобра камера А52, веднаш после Mi11 Lite, Poco X3 Pro.
Но во однос на подобрите класи на телефони од 400е па нагоре, не може да се споредува во никој случај.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.144
Поени од реакции
9.924
Камерата на А52 секако е подобра од таа на А51, и за телефон до 300е би рекол дека има најдобра камера А52, веднаш после Mi11 Lite, Poco X3 Pro.
Но во однос на подобрите класи на телефони од 400е па нагоре, не може да се споредува во никој случај.
Не би рекол...посебно ако се базираме на тестови на реномирани сајтови како ГСМ Арена...и тоа со послабиот А51

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg


а еве како е во споредба со многу поскапи(не дека е кој знае што..туку е првиот телефон со навистина отимизирани камери...што беше слабост кај предходниците-оптимизацијата)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
356
Поени од реакции
501
Сакаш да кажеш дека камерата на А52 е послаба од онаа на 51?
немаат врска тие споредби, којзнае која верзија на софтвер биле, дали било исто осветлувањето скроз, гледај кој има поголем сензор и по можност сони
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.325
Поени од реакции
503
Zdravo. Sto mislite najdobar Telefon do 20. 000 denari da recam best midrange Telefon spored vas? Se mislam za redmi note 10 pro ili poco f3 no ako imate nekoj drug predlozete.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
356
Поени од реакции
501
многу багови имаат во софтверот самсунг, плус послаб хардвер.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
382
Поени од реакции
336
многу багови имаат во софтверот самсунг, плус послаб хардвер.
Idk, имам А50 2020 модел и засега е камен. Ме бендиса ептен камерата за тие пари за mid-range телефон како А52-ката.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
10
Здраво дечки, ве молам предложете ми некој телефон, буџетот ми е 10000-15000. Акцент ставам на камера. Благодарам однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom