Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.244
Купил ли некој мобилен од али? Како може истиот модел да е со 200 евра разлика од кај нас?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.244
царина, ддв, ќар на препродавачот.
Ако купил ме интересира дали се како што треба еве конкретно 70 евра стави ддв+ царина пак остануваат околу 7000 разлика ....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.808
Поени од реакции
16.763
Ако купил ме интересира дали се како што треба еве конкретно 70 евра стави ддв+ царина пак остануваат околу 7000 разлика ....
Гаранција, сервиси, резервни делови, вработени...
Плус фирмите на продукт што кошта на пример 400 евра сигурно нема да одат со заработка од 500-1000 денари туку барем 15% на направената инвестиција (во реалност се оди со над 20%).
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
126
Поени од реакции
37
Здраво друштво имам проблем со редми ноте 7 ,кога отварм апликациј во позадина бледо се гледат иконите сто се на екранот и постепено ги снемува или пример имам отворено фб отварам хром и делови од фб се гледат во позадина на хромот и по некое време ги снемува што може да биде дали се решава тој проблем?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
999
Поени од реакции
260
Имам една недоумица подолго време. Се чудам зошто секогаш Ајфоните излегуваат со помалку меморија од Самсунзиве? Пример, најјактуелен е Ајфон 64 гб (океј има и 128 и 256) додека пак Самсунг С21 е со 256 гб плус слот за мемориска.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.134
Поени од реакции
3.003
Имам една недоумица подолго време. Се чудам зошто секогаш Ајфоните излегуваат со помалку меморија од Самсунзиве? Пример, најјактуелен е Ајфон 64 гб (океј има и 128 и 256) додека пак Самсунг С21 е со 256 гб плус слот за мемориска.
Зашто Епл се педери и буквално на се гледаат да ќарат колку можат ама сериозен сум за ова иако користам ајфон и немам намера да сменам на андроид у брзо време
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
149
Поени од реакции
56
Здраво дечки.
Знам дека прашањево не е баш за мобилни, но овој форум е еден од порелевантните. Пробувам на разни сајтови/апликации да се пријавувам т.ш. нема да го користам мојот личен тел. број. Изгубив баајѓи време на разни сајтови кои генерираат привремен бр. и примаат SMS, но до сега ништо не ми успеа.
Ако некој знае за некој сајт, ресурс или метод за примање на SMS од лажен бр. или нешто слично, го молам да ми каже ?
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Дали има некој информација за Самсунг А70 дали стигна кај нас најновиот апдејт 3.0 11андроид?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
863
Поени од реакции
903
Здраво дечки.
Знам дека прашањево не е баш за мобилни, но овој форум е еден од порелевантните. Пробувам на разни сајтови/апликации да се пријавувам т.ш. нема да го користам мојот личен тел. број. Изгубив баајѓи време на разни сајтови кои генерираат привремен бр. и примаат SMS, но до сега ништо не ми успеа.
Ако некој знае за некој сајт, ресурс или метод за примање на SMS од лажен бр. или нешто слично, го молам да ми каже ?
Сакаш ти да пратиш смс од лажен број или да примиш смс од лажен број

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom