Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 април 2012
Мислења
3.116
Поени од реакции
2.986
Да кажете збор два појќе за Poco M3 Pro (6/64), X3 Pro(6/128) i F3(6/128). Гледам од денес ги пуштиле у продажба кај мене и се доста интересни со цени вреди некој од овие да се тегне до мкд за сестра ми или да си седам мирен
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.311
Поени од реакции
2.325
Да кажете збор два појќе за Poco M3 Pro (6/64), X3 Pro(6/128) i F3(6/128). Гледам од денес ги пуштиле у продажба кај мене и се доста интересни со цени вреди некој од овие да се тегне до мкд за сестра ми или да си седам мирен
Па кажи кои се цените да видиме колку се интересни :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
633
Поени од реакции
258
Каде да најдам батерија за Xiaomi Mi 4c?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
37
Здраво дечки.

Ми треба помош околу избор на телефон на Samsung. Се мислам помеѓу Samsung Galaxy A20e и Samsung Galaxy A02s. Некој што се разбира повеќе во телефони да ми препорача кои од овие два е подобар. Цената горе-долу им е иста, околу 10,000 денари.

8877242_R_SET.jpg ImgW.jpg
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.311
Поени од реакции
2.325
Здраво дечки.

Ми треба помош околу избор на телефон на Samsung. Се мислам помеѓу Samsung Galaxy A20e и Samsung Galaxy A02s. Некој што се разбира повеќе во телефони да ми препорача кои од овие два е подобар. Цената горе-долу им е иста, околу 10,000 денари.

Прегледај го приврзокот 298218Прегледај го приврзокот 298219
За 10 000ден ниеден од овие освен ако не си некој хардкор самсунг фан.

По мобилари за таа цена ке го земеш редми ноте 10 или поко х3 нфц кој се машини за овие во секој аспект.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.974
Поени од реакции
9.474
Здраво дечки.

Ми треба помош околу избор на телефон на Samsung. Се мислам помеѓу Samsung Galaxy A20e и Samsung Galaxy A02s. Некој што се разбира повеќе во телефони да ми препорача кои од овие два е подобар. Цената горе-долу им е иста, околу 10,000 денари.

Прегледај го приврзокот 298218Прегледај го приврзокот 298219
А02с во Ледиком ти е нецели 7000 д.

А20 е се наоѓа за 8000 во Мобеликс....

а ако веќе одиш на Самсунг за тие пари....итно барај некој од Струга, таму во Сетек е останат А21с кој е цар за сите другите погоре, и таму кошта само 8500 (иначе е околу 11 000)
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
37
@Mr.Deni Телефонот ќе биде поклон за мајка ми, а она освен Фејсбук, месенџер и Вибер друго не користи. Затоа гледам некој поевтин и поедноставен. Јас дека сум навикнат и задоволен од Самсунг, иако мојот е од 2017 година, сакам и на нејзе да и земам Самсунг.

@gjoko-mkd Телефонот ќе го земам на рати од Сетек така да во кеш не ми одговара да го купам од мобилара. Сакав да го земам A21s затоа што е подобар од овие два, ама овде во Скопје го нема тој модел веќе.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.116
Поени од реакции
2.986
@Mr.Deni Телефонот ќе биде поклон за мајка ми, а она освен Фејсбук, месенџер и Вибер друго не користи. Затоа гледам некој поевтин и поедноставен. Јас дека сум навикнат и задоволен од Самсунг, иако мојот е од 2017 година, сакам и на нејзе да и земам Самсунг.

@gjoko-mkd Телефонот ќе го земам на рати од Сетек така да во кеш не ми одговара да го купам од мобилара. Сакав да го земам A21s затоа што е подобар од овие два, ама овде во Скопје го нема тој модел веќе.
Доволно е што пиша Фејсбук за да не го купиш било кој од овие што ги спомна. Или работава Абе за мајка ми е нема да се нервира ако е спор и кочи.

За мали пари никогаш не би одел со бренд како Самсунг/Епл
Многу подобра опција е да земеш некој Xiaomi (незнам што друго има од кинеските брендови во МКД да земеш) бар знаеш дека ќе добиеш најмногу за парите
 
Член од
5 март 2012
Мислења
26
Поени од реакции
22
некој добар и брз сервис за телефони, Ве молам за предлог...се работи за xiaomi 6
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.275
Поени од реакции
1.092
Здраво дечки.

Ми треба помош околу избор на телефон на Samsung. Се мислам помеѓу Samsung Galaxy A20e и Samsung Galaxy A02s. Некој што се разбира повеќе во телефони да ми препорача кои од овие два е подобар. Цената горе-долу им е иста, околу 10,000 денари.
Imam A02s sluzben tel od pred okolu 2 meseci i e okej za toa sto ja go koristam. Kupi firmata 3-4 i site imaat nekoja pobleda linija dolu na ekran. Kamerata obicno znae da kasni i nekoi od slikite ispagjaat zamagleni bidejki nekogas slika bas dodeka go mrdas tel namesto da slika koa stiskas dugme. Ja za ovaj ne bi dal pari uopste, ali kaj mene e sluzben taka da go koristam samo za mejlovi, povici i slikanje iako za slikanje stalno treba da proveram dali slikite se zamagleni. Za tie 3 raboti e okej i baterija drzi nekolku dena kaj mene.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
10
Дечки, ќе ве молам предлог за телефон буџетот ми е 10000 максимум 15000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom