Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 декември 2010
Мислења
5.602
Поени од реакции
5.937
Дали некој знае апликација што крие мобилен број (spoof caller id)?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
979
Поени од реакции
259
Дечки, дали постои некаков начин за Вибер да не ми ги симнува фотографиите што ги праќам некому? Некоја апликација или финта што ќе го спречи тоа?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
118
Поени од реакции
40
Дечки, дали постои некаков начин за Вибер да не ми ги симнува фотографиите што ги праќам некому? Некоја апликација или финта што ќе го спречи тоа?
Друже доста е да си чепнал еднаш у подесувања и ќе видиш, лесно е...
1620126508997.png
ако наместиш и пак симнува кај ова шо е над него keep media, намести го да брише се за 1 недела.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.083
Поени од реакции
2.946
Друже доста е да си чепнал еднаш у подесувања и ќе видиш, лесно е...
Прегледај го приврзокот 294368
ако наместиш и пак симнува кај ова шо е над него keep media, намести го да брише се за 1 недела.
Или јас или ти, некој грешно разбрал.
Мислам дека членот прашува за начин што нема да ги зачува сликите на уредот од СОГОВОРНИКОТ не на неговиот уред.
Ако го прашува тоа што јас го опишав т.е. прака слика и кај примачот да не се зачува сама тогаш или треба примачот да ја има подесено оваа опција што му ја посочуваш или да користи друга апликација :)
Ако прашува за кај него во телефон да не зачувува тогаш му даде повеќе од конкретен одговор и доста сликовит :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
979
Поени од реакции
259
Друже доста е да си чепнал еднаш у подесувања и ќе видиш, лесно е...
Прегледај го приврзокот 294368
ако наместиш и пак симнува кај ова шо е над него keep media, намести го да брише се за 1 недела.
Ова ти е за на компјутер. Оваа опција ја нема на Андроид. Во Settings, Media and Storage се ми е отштиклирано. Значи, не ми ги зачувува сликите што ми ги праќаат, туку ми зачувува слики што јас нив им ги праќам. Сликам нешто и ко ќе му го испратам, автоматски ми се зачувува в телефон.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
118
Поени од реакции
40
Ова ти е за на компјутер. Оваа опција ја нема на Андроид. Во Settings, Media and Storage се ми е отштиклирано. Значи, не ми ги зачувува сликите што ми ги праќаат, туку ми зачувува слики што јас нив им ги праќам. Сликам нешто и ко ќе му го испратам, автоматски ми се зачувува в телефон.
Пребарав се друже, ништо нема, сегде вика само да се отштиклира во сетингс и тоа е тоа... Ако не земи реинсталирај го Вибер на тел. па можда проблемот ќе се среди.
Автоматски споено мислење:

По можност глеј симни си друга верзија од Вибер за Андроид(можно е некој нов апдејт да зеза). Мојата е 12.5.0.28(оваа е можда малце постара, на мојот телефон не се апдејтира автоматски).
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
979
Поени од реакции
259
Пребарав се друже, ништо нема, сегде вика само да се отштиклира во сетингс и тоа е тоа... Ако не земи реинсталирај го Вибер на тел. па можда проблемот ќе се среди.
Автоматски споено мислење:

По можност глеј симни си друга верзија од Вибер за Андроид(можно е некој нов апдејт да зеза). Мојата е 12.5.0.28(оваа е можда малце постара, на мојот телефон не се апдејтира автоматски).
Сепак, мислам дека не се разбираме. Баш ако е постара верзија сигурно немаш таква опција. Ти ко ќе пратиш слика некому, не ти се зачувува во галеријата?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
118
Поени од реакции
40
Баш ако е постара верзија сигурно немаш таква опција. Ти ко ќе пратиш слика некому, не ти се зачувува во галеријата?
Не друже, затоа и ти велам... Ти ја направи мојава верзија 100год. стара. :LOL:(не е најнова, но близу е)
Кај мене само во settings местам да не ми се симнува медија автоматси и си работи безпрекорно.
Затоа пробај реинсталирај, ако нејќе, тогаш симни постара верзија(како v.12.5.0.28 ).
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
979
Поени од реакции
259
Не друже, затоа и ти велам... Ти ја направи мојава верзија 100год. стара. :LOL:(не е најнова, но близу е)
Кај мене само во settings местам да не ми се симнува медија автоматси и си работи безпрекорно.
Затоа пробај реинсталирај, ако нејќе, тогаш симни постара верзија(како v.12.5.0.28 ).
Значи, нема шанси. Ме чудиш. Јас мислев дека со поновите верзии тој проблем е среден оти знам дека од секогаш тоа функционирало така. Дури до пред некоја верзија автоматски ги симнуваше и сликите од испраќачот. Е сега можиш да го исклучиш тоа од сетинзи, ама твоите слики што ги испраќаш, се зачувуваат. Ај дај скрин од сетинзите кај тебе на телефонот на Виберот.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
144
Поени од реакции
46
Ve molam za odgovor,
Naracav broj od Bugarija na prepaid.
Sakam da si otvoram PayPal account...

Srediv da mi kupat broj, no koga ja staviv kartickata telefonot ne funkionira... nemozam ni da vidam koj broj e... na Vivacom treba da e... od brza pratka naracav bidejki nemozam da patuvam.

Ve molam, za sovet, sto da pravam?
Screenshot_20210508-104111_Call settings.jpg Screenshot_20210508-104409_Settings.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom