Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.934
Поени од реакции
1.787
Имам банален проблем (може сум глуб) на хуавеј p40 lite направам нов албум ги префрлам сликите и видеата што сакам пота ги избришам од стриот албум се бришаат и во новиот.... Чаре?
Немаш Move опција? Наместо copy
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
791
Имам банален проблем (може сум глуб) на хуавеј p40 lite направам нов албум ги префрлам сликите и видеата што сакам пота ги избришам од стриот албум се бришаат и во новиот.... Чаре?
Користи file explorer како сите нормални луѓе и нема веќе да го имаш тој проблем
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
267
Поени од реакции
186
Може се да се инсталира сѐ освен Chrome, Youtube и Gmail, за сите три има адекватна замена ако не му се приоритет.
Play Store нема ама се инсталираа апликациите на друг начин

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

@GavolRulz За апликациите ако имаш од стариот можеш да ги префрлиш на новиот во овој случај на п40 лајт... Апликацијата се вика phone clone...

За јутуб исто имаш..
Отвори во AppGallery напиши ја оваа Screenshot_20210407_170514_toolkey.yuptube.player.jpg 99 посто е баш иста како оригиналниот јутуб...
Нека не те буни ако пишува така демек downloader, си имаш копче за пребарување и си ги гледаш сите видеа што ги сакаш

Исто така апликациите можеш да ги најдиш ако напишеш moreapps во AppGallery...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.033
Поени од реакции
8.799
@GavolRulz За апликациите ако имаш од стариот можеш да ги префрлиш на новиот во овој случај на п40 лајт... Апликацијата се вика phone clone...

За јутуб исто имаш..
Отвори во AppGallery напиши ја оваа Прегледај го приврзокот 291182 99 посто е баш иста како оригиналниот јутуб...
Нека не те буни ако пишува така демек downloader, си имаш копче за пребарување и си ги гледаш сите видеа што ги сакаш

Исто така апликациите можеш да ги најдиш ако напишеш moreapps во AppGallery...
Youtube vanced е директна замена за Youtube, работи и во позадина
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
853
Поени од реакции
989

Каде го има во понуда тој телефон? Во ВИП или во МК телеком?
И под кои услови го нудат операторите? За која месечна претплата? Мислам и за телефонот и за колкава претплата за интернет?

Јас прашав пред два дена во МК телеком, и за луѓе кои сакаат првпат да станат корисници на МК Телеком многу малку телефони им се нудат како опција, за повеќето телефони мора да се претплатници минимум 6 месеци. Крш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.934
Поени од реакции
1.787
Каде го има во понуда тој телефон? Во ВИП или во МК телеком?
И под кои услови го нудат операторите? За која месечна претплата? Мислам и за телефонот и за колкава претплата за интернет?

Јас прашав пред два дена во МК телеком, и за луѓе кои сакаат првпат да станат корисници на МК Телеком многу малку телефони им се нудат како опција, за повеќето телефони мора да се претплатници минимум 6 месеци. Крш.
Вип го нуди, jас имам нов со 3 год гаранција ако сакаш пиши ПП
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
63
Поени од реакции
24
Имам мала меморија во Storage Apps и почнав да ги бришам апдејтите на некои апликации кои никогаш не ги користам за да ослободам место.
Преска не им дадов дозвола и телефонот сам ги апдејтувал.Па пак јово на ново.
Не знам што е разликата помеѓу disable и force stop и дали можам да употребам некое од нив да не ги апдејтува овие апликации.

Пошто не сум упатен дали има тема да прашам за мојот мобилен дали може да се смени батеријата зашто некои ми викаат дека на тој мобилен не се менувале и второ прашање ако се менува каде да најдам зашто барав ама нема никаде иначе телефонот ми е HTC DESIRE 10 LIFESTYLE.

Би бил благодарен некој ако може да ми помогне.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.880
Поени од реакции
9.248
Имам мала меморија во Storage Apps и почнав да ги бришам апдејтите на некои апликации кои никогаш не ги користам за да ослободам место.
Преска не им дадов дозвола и телефонот сам ги апдејтувал.Па пак јово на ново.
Не знам што е разликата помеѓу disable и force stop и дали можам да употребам некое од нив да не ги апдејтува овие апликации.

Пошто не сум упатен дали има тема да прашам за мојот мобилен дали може да се смени батеријата зашто некои ми викаат дека на тој мобилен не се менувале и второ прашање ако се менува каде да најдам зашто барав ама нема никаде иначе телефонот ми е HTC DESIRE 10 LIFESTYLE.

Би бил благодарен некој ако може да ми помогне.
Vo ,,play store,,...treba vaka da ti e podeseno, od vreme na vreme sam ke gi apdejtuvas aplikaciite. Jas imam nad 100 Gb slobodno, pa povtorno vaka mi e podesen telefonot
Screenshot_20210409-232012_Google Play Store.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.880
Поени од реакции
9.248
Ne smee da se apdejtuvaat....sum nemal HTC od 2014-ta...pa možebi imaat negde dupli setinzi
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
94
Поени од реакции
5
Телефонот почна да ми се полни пребавно. Пробав и со друг полнач и пак исто.
Пред да почни вака да прави и додека беше на полнач и нонстоп да биде уклучен одма се полни а сега дури и паѓа батеријата.
Нов телефон претпоставувам?
Нова батерија незнам колку би издржала.
За самсунг ј5 се работи го имам околу 2 год.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.934
Поени од реакции
1.787
Телефонот почна да ми се полни пребавно. Пробав и со друг полнач и пак исто.
Пред да почни вака да прави и додека беше на полнач и нонстоп да биде уклучен одма се полни а сега дури и паѓа батеријата.
Нов телефон претпоставувам?
Нова батерија незнам колку би издржала.
За самсунг ј5 се работи го имам околу 2 год.
Се полни а брзо празни?
Кој модел на Ј5 обичен или 2017
 

Kajgana Shop

На врв Bottom