Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Луѓе имал некој сличен проблем? Самсунг галакси 8 , година ипол го користам се ок. Но последно време батеријата од 25-30 посто нагло/моментално паѓа на 6-7 посто и е пред гасење.. чаре?
Батерија ... имам два квалитета
Пиши на ПП ако сс одлучиш
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нормално е дека ќе чекаш. Да не мислиш дека ќе ти даде код од 20 евра гратис. :pos: :pos:
Јас не реков дека барам гратис. Барам човек кој може да го декодира телефонот. Макаршто мислам дека тешко ќе биде.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Decki koj e po upaten gledam denes ima update od 9.0.1 verzija na 9.1.0 so nesto nad 3gb Honor10 lite,toa e istiot tel .Huawei P smart2019 (na p smartot ho imase ovoj update od pred 1mesec).nekoj vikaat posle ovoj update im pajgalala mn.baterija....se dumam ...posle nema.vrajkajne nazad....Ako ima nekoj.huawei ili honor neka kaze....
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите,

Кој од овие модели би го одбрале како најдобар:
Samsung Galaxy A20e
Huawei P smart 2019
Xiaomi Mi A2 Lite


Фала ви однапред!
Ne.mozam da ti kazam.koj e podobar ..mozam moe 2 meseci iskustvo da ti kazam ....imam honor10lite .toa e Psmart 2019 .ist telefon....jas sum prezadovolen-nikakov problem za ovoj period verzija kaj mene e 3/32gb.ekstremno brz procesor ...a selfi kamerata okolu 10mb slika vadi ..... isto i zadnata e odlicna....
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
19 март 2012
Мислења
298
Поени од реакции
367
А50 или ми9т? Се мислам меѓу овие 2 што да зеам...
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
https://ibb.co/8bBcdxC
Дечки телефонот го добив на подарок од на девојката братот.
Сега го приметив ова на екранот.
Дали и кај други стандарт е вака со хуавеи или не?

IMG_20190903_022446.jpg
Кога ќе кликнам ми го јавува ова.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom