Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
182
Поени од реакции
428
Како да конектирам Samsung A70 за лаптоп за да може да си префрлам документи? Оригиналниот кабел не е УСБ, поради адаптерот за брзо полнење, па земав посебно кабелче. Кога го приклучувам телефонот почнува да се полни, но не дава никаква опција ниту на телефон, ниту на лаптоп за одобрување за поврзување. Проч'чкав низ телефон, не можам да најдам што би требало да пуштам за да се конектира. Инсталирав во лаптоп Galaxy A70 Latest USB Driver EXE (Size: 15.3Mb), повторно ништо не се случува. Хелп?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.166
Поени од реакции
6.452
Како да конектирам Samsung A70 за лаптоп за да може да си префрлам документи? Оригиналниот кабел не е УСБ, поради адаптерот за брзо полнење, па земав посебно кабелче. Кога го приклучувам телефонот почнува да се полни, но не дава никаква опција ниту на телефон, ниту на лаптоп за одобрување за поврзување. Проч'чкав низ телефон, не можам да најдам што би требало да пуштам за да се конектира. Инсталирав во лаптоп Galaxy A70 Latest USB Driver EXE (Size: 15.3Mb), повторно ништо не се случува. Хелп?
Не чини кабелот што си го зел, а како мислиш оригиналниот не е усб?
Type c на type a мора да е оригиналот

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
182
Поени од реакции
428
Не чини кабелот што си го зел, а како мислиш оригиналниот не е усб?
Type c на type a мора да е оригиналот

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Оригиналниот кабел е c type на c type. Таков е адаптерот, за 25% побрзо полнење.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.826
Поени од реакции
32.453
Брат ми зема Самсунг А40 и гледам премногу грее.
Претходно имаше Самсунг Ј серија и исто грееше и батеријата се троши брзо.

Кај сите е вака?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.592
Поени од реакции
4.378
Брат ми зема Самсунг А40 и гледам премногу грее.
Претходно имаше Самсунг Ј серија и исто грееше и батеријата се троши брзо.

Кај сите е вака?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Doma site imame J serija...i nikomu ne mu gree baterijata...duri i traat dosta dolgo
 
Член од
19 јуни 2019
Мислења
22
Поени од реакции
7
Huawei Y6 ме интересира отприлика колку ке ми земаат за нов екран или па евентуално само површинското стакло ако се менува не се разбирам па може трескам глупости оти само ми е скршен расцепен на многу места ама фунцкионира се и тачот и се.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.166
Поени од реакции
6.452
Huawei Y6 ме интересира отприлика колку ке ми земаат за нов екран или па евентуално само површинското стакло ако се менува не се разбирам па може трескам глупости оти само ми е скршен расцепен на многу места ама фунцкионира се и тачот и се.
Повеќе од 1500 денари не вреди да даваш, на aliexpress 20 долари се

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.730
Поени од реакции
1.657
Huawei Y6 ме интересира отприлика колку ке ми земаат за нов екран или па евентуално само површинското стакло ако се менува не се разбирам па може трескам глупости оти само ми е скршен расцепен на многу места ама фунцкионира се и тачот и се.
Се менува комплет само пиши точен модел
Автоматски споено мислење:

6500ден на aliexpress

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Што добиваш? Копија екран?
Оргинален нема за таа цена никаде
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
140
Поени од реакции
9
Здраво, проблем со Самсунг А5 2017
На сред разговор на вибер се исклучи и сега е мртов. Да напоменам дека претходно се вршеше абдејт на апп апликации, незнам што се случи.
Помош?
 
На врв Bottom