Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

S

ski

Гостин
Во Ledikom стигнал redmi note 7 pro.Дали е со реклами и блоутвер или има за него глобален ром?
Официален глобален ром нема за него,за друг пазар е.
Мислам дека има еу ром за него на xiaomi.eu али ке треба да отклучиш бутлодер...се чека месец дена.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Во Ledikom стигнал redmi note 7 pro.Дали е со реклами и блоутвер или има за него глобален ром?
samo 50tina evra poskap e mi 9t a e mnogu podobar ima amoled i snapdragon 730.
vo mk go nema a moze da si go naracas ima i so oficijalen global rom so site bandovi.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
20 април 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Galaxy s9plus nemoze da se updatuva vo Android 9. Kazuva deka e up to date a seuste e na android 8.
Sto bi mozelo da bide i kako da napravam update?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Galaxy s9plus nemoze da se updatuva vo Android 9. Kazuva deka e up to date a seuste e na android 8.
Sto bi mozelo da bide i kako da napravam update?
Мора да ставиш сим картица од операторот за која држава (регион) е наменет, или да го флешуваш сам преку Один

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
samo 50tina evra poskap e mi 9t a e mnogu podobar ima amoled i snapdragon 730.
vo mk go nema a moze da si go naracas ima i so oficijalen global rom so site bandovi.
Автоматски споено мислење:

За 50 евра плус сега видов дека има во Ледиком ми9 т со 128 гб простор така да не се исплати од Алиекспрес да се земе телефонит со 64 гб.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Здраво имам проблем со Huawei P9 lite ...Се направи од вода како влага и ми појави проблем со сим картичката и мемориската ми ги даде како да нема мрежа и да немам мемориска, камерата задна се замагли (се познаваа меурчиња), и ми даде како да имам активни слушалки, а немам ставено... Го чистев, го оставив во ориз и се направи се освен проблемот со слушалките, сеуште стојат активни, кога ќе ставам слушалки си работат се, но кога ги вадам пак стои активно... Проблемот е што кога ќе пуштам YouTube или кога зборам со некој не се слуша, што е нормално пошто телефонот мисли дека има слушалки, а кога ќе ми стигне нешто си работи звучникот... Сакам да ве прашам дали има некоја опција да ги направам неактивни слушалките системски макар и да не можам да ги користам веќе...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Здраво имам проблем со Huawei P9 lite ...Се направи од вода како влага и ми појави проблем со сим картичката и мемориската ми ги даде како да нема мрежа и да немам мемориска, камерата задна се замагли (се познаваа меурчиња), и ми даде како да имам активни слушалки, а немам ставено... Го чистев, го оставив во ориз и се направи се освен проблемот со слушалките, сеуште стојат активни, кога ќе ставам слушалки си работат се, но кога ги вадам пак стои активно... Проблемот е што кога ќе пуштам YouTube или кога зборам со некој не се слуша, што е нормално пошто телефонот мисли дека има слушалки, а кога ќе ми стигне нешто си работи звучникот... Сакам да ве прашам дали има некоја опција да ги направам неактивни слушалките системски макар и да не можам да ги користам веќе...
Мора да се отвори телефонот и да се исчисти со алкохол ако веќе не е касно, ако хо оставиш така за кратко време ќе рикне

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Vo ledikom verzijata so 64 giga e okolu 17 200den mislam taka nesto a verzijata so 128 giga e 18 500den......

Gledam go donele i redmi k20 pro za 22 000den.
top se cenite
Автоматски споено мислење:

se smeni politikata, ledikom edno vreme bea strogo samsung i ishit, poleka poleka kinezite prevzemaat.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Здраво имам проблем со Huawei P9 lite ...Се направи од вода како влага и ми појави проблем со сим картичката и мемориската ми ги даде како да нема мрежа и да немам мемориска, камерата задна се замагли (се познаваа меурчиња), и ми даде како да имам активни слушалки, а немам ставено... Го чистев, го оставив во ориз и се направи се освен проблемот со слушалките, сеуште стојат активни, кога ќе ставам слушалки си работат се, но кога ги вадам пак стои активно... Проблемот е што кога ќе пуштам YouTube или кога зборам со некој не се слуша, што е нормално пошто телефонот мисли дека има слушалки, а кога ќе ми стигне нешто си работи звучникот... Сакам да ве прашам дали има некоја опција да ги направам неактивни слушалките системски макар и да не можам да ги користам веќе...
Може да биде смешно но јас 2 пати го решив овој проблем и 2 пати со предлог на мои другари и тие го решија, е сега незнам колку време е веќе вака кај тебе ако е подолг период мослам ќе треба да се отвара... Вака сега јас земав чепкалка за заби на врвот замотав памук сакаш верувај сакаш не исчистив убаво и прашина и се и проработуваше е сега ти можеш да пробаш не е некоја мака ако не си пробал до сега
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Може да биде смешно но јас 2 пати го решив овој проблем и 2 пати со предлог на мои другари и тие го решија, е сега незнам колку време е веќе вака кај тебе ако е подолг период мослам ќе треба да се отвара... Вака сега јас земав чепкалка за заби на врвот замотав памук сакаш верувај сакаш не исчистив убаво и прашина и се и проработуваше е сега ти можеш да пробаш не е некоја мака ако не си пробал до сега
Пробував и така и тоа и алкохол ставав на памукчето па со фен сушев... Вчера се направи, работеше една минута добро и после пак ми се појавија ... Од тогаш пробувам уште неколку пати не сака.... Колку пари би ми земале за отварање и чистење ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom