Потребен правник или адвокат за стручна помош

Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Здраво, може веке ја има почнато темава ама ја не ја сретнав..

Имено, ми треба помош од правник/адвокат за случај за повреда на работно место , каде со тек на време се испостави дека сум одбрал корумпиран адвокат... секоја помош е добредојдена , ве молам итно е
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
http://forum.kajgana.com/threads/arcelor-mittal-повреди-лаги-и-вистини.79768/
-------------
и јас си молчев, ај ќе помине повредата,не терав озбилно,ќе го избркат тепачот-шефот,
касно ми текна и за лечење и визикални и сега еве се уште сум со ограничени движења,
и на крај врз сето тоа пак ја добив отказ,не отидов на адвокат,а требаше,ама на КОЈ,
гледаш и твојот случај само пари ќе ти земат,така и јас си мислев џабе пари ќе давам,
иако сите аргументи беа на моја страна,ама сведоците дале изјави дека во тој момент,
кога ме нападна и „удри“ шефот свртеле глава и не виделе и дека сам сум „паднал-чудно“.
И како сега да тужам со такви сведоци, само со лекарски белешки не бива, оти сите се
против само за да се спаси шефот,дури и менаџерот за ХТЗ вели-може женати те удрила.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Не ви треба адвокат, ви треба Мијалков. Кај нас судиите од кај него од џеб искачаат. Со Сфаровски кеси.

Со други зборови - ако компанијата има врски во власта (а има штом постои и работи), џабе ви е адвокат.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
@Anco , ја имам ампутиран прст, лев показалец... не бев осигуран на работа во моментот на повредата, али у афект додека бев у болница на саназија на раната потпишав договор за вработување со газдата (јбг утнав али несвесно) после наредниот ден со адвокат (демек семеен пријател на роднини) почнавме процедура за тужба на фирмата, и се беше ОК, на основен суд добивме, па на апелација паднавме, па веке 3 година е случајот у Врховен Суд... сеа муабетот ми е да не ме изигра овој адвокатот па да си ги собере паричките за него, пошо со тек на време се дозна дека биле пријатели со газдата кој го тужиме, али демек бивши пријатели, се скарале на велико. му идел со пиштол на адвокатов кор-пијан па со кола го пресратнувал да се тепа со него... па адвокатов му пуштил пријави у полиција... сеа ми се мути низ глава колку лесно може гаволов да си ги собере паричките од тужбата само за себе па да ме остави на цедило![DOUBLEPOST=1452032410][/DOUBLEPOST]
Пиши го со име и презиме, да се знае да не се заебе некој друг да го ангажира.
радо би го пишал јавно секаде, ама дур не се среди работава неможам ништо предвреме да муцнам
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Ве молам за стручно мислење.
Како бремена жена сум ослободена од работни обврски со физичко присуство. Во овој случај бидејќи сум наставник држам часови он-лајн од дома.
Освен ова ангажирана сун преку друга институција на проект.
Ми рекоа дека не сум имала право да бидам на тој проект се. додека работам од дома. А не сум го изолација туку според одлуката на Владата е така.
Директорот на училиштето ми се јави и ми рече под итно да престанам со тој проект кој всушност е 1 час неделно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom