Потпишување во полиција

Член од
23 септември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не сум сигурен дали е за тука темата, ама право ми звучење пологично од другите.
Пред некој ден ми беше украден велосипедот и денес отидов да го пријвам. Во станицата, му кажав на полицаецот што се случи и тој извади 6~7 листа (изглеа сите беа за пријавување) и почна да пишува на првиот лист мои податоци, што се случило и како изгледа точакот. До тука се е ок. После тоа ги сврте листовите и ми кажа да се потпишам. Се потпишав на последниот, па ми го даде претпоследниот, и така ги потпишав сите.
Иако полицаецот пишуваше само на првиот лист,а другите 5~6 беа празни, дали мора на сите да се потишам? Дали е вака сегде и нема потреба за паника, или ме "заеба" полицаецот?
Фала, однапред~
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Кога ми го кренаа точакот бев во станица и ме внесоа во една соба со запленети точаци. Бирај што е најдобро. Ова папирите им се само за водење евиденција ништо посебно..
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Кога ми го кренаа точакот бев во станица и ме внесоа во една соба со запленети точаци. Бирај што е најдобро. Ова папирите им се само за водење евиденција ништо посебно..
Не ми е за точакот, мислев да не ги користат после тие празните листови кај шо се потпишав да напишат нешо друго, али штом е за евиденција, топ. Фала!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кога ми го кренаа точакот бев во станица и ме внесоа во една соба со запленети точаци. Бирај што е најдобро. Ова папирите им се само за водење евиденција ништо посебно..

Што не кажеш така бе, може некој понито да ми го „украде“...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Што не кажеш така бе, може некој понито да ми го „украде“...
Па и ти понито оди пријави подобро некој скап точак ем со фалш декларација за поседување па види што ќе биде може ќе ти дадат ист таков...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Бланко ПОТПИС??????
Не ќе да е на арно.Ако е некој бивш криминалец (полицаец),а 90% се такви може како сака и за што сака да го злоупотреби потписот.
Попрво ќе се откажам од точакот отколку да чкртнам бланко потпис.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Бланко ПОТПИС??????
Не ќе да е на арно.Ако е некој бивш криминалец (полицаец),а 90% се такви може како сака и за што сака да го злоупотреби потписот.
Попрво ќе се откажам од точакот отколку да чкртнам бланко потпис.
Ќе прави уште 7-8 копии од првиот лист, затоа се потписите...
Добро е, барем почнале да ги копираат сами. Едно време бараа ти да направиш 8 копии од пријавата и да им ги донесеш.

Кулирај.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
тоа со листовите у право е дечкото. летоска на братучедка ми и украдоа точак и пошо ја пријавував дојдоа џанарите и коа се распиша тој едниот... коа се разврте по тоа листовите - абе толку листови немав ја у тетратка додека учев средно! и да... бараат бланко потпис на 7 листа ако не се лажам е сеа за што ги користат е ДОБРО прашање....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не сум сигурен дали е за тука темата, ама право ми звучење пологично од другите.
Пред некој ден ми беше украден велосипедот и денес отидов да го пријвам. Во станицата, му кажав на полицаецот што се случи и...


Не ми е за точакот
:pos:

Легенда си царе!
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Ти ги има сите податоци + потписот.......чекај сега извршители дома...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom