Пост на кој сте се изнасмеале

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
@Емкаа - Еве нешто напишано од мене на тој српскиот форум, се надевам ќе се пронајдеш и ти хахах

Taj vidikovac je nesto posebno ako prvi put idete na Lefkadu, posebno sto se nalazi na samom pocetku pogleda na more ako idete od Lefkasa t.e od pravcu Tsoukaladesa.
Da sumiram kako to ide t.e kako je bilo meni - stizes na Lefkadu. OK, nadjes smestaj (na istocnu obalu ili Lefkas ili Ag. Nikitas ili Tsoukalades), raspakujes se, kacis se u auto i krenes. Navigacija ti kaze idi kroz Tsoukalades i tako to. Ti vozis, vozis, sa leve strane je rid, sa desne suma (tu posle Tsoukalades-a). Onda nesto kao pocinje da se vidi prazan prostor i imas krivinu na levo. Vidis neku vodu, kazes - OK, pa to je more, dosli smo na ostrov. Onda malo dole vidis neki vidikovac sa desne strane puta sa puno prasine i nesto te zavuce da stanes na kratko. OK, stao si. Sunce pece, a tebi se samo kupa sto brze. ALI! Ali onda dodjes do ruba vidikovca i vidis NAJLEPSU PLAVU MORSKU BOJU koji si ikad video. Vidis i neko malo mestence u daljinu (Ag. Nikitas) izmedju ridova. Eto tu, jos na pocetku, znas da nisi pogresio sto si dosao na Lefkadu. Tu se zavrsava svaka sumnja, svako planiranje kako da dodjete na Lefkadu, sve nervoze, sav umor od vozikanjem kolima. Tu vec mozak ti kaze da uzivas u svom letnjem odmoru kao nikad do sada. Tu mozak ti kaze da sve brige koje mozda nosis sa sobom iz kuce, ostavis ih tamo - na vidikovcu. I sve to - za pola sata/45 min (ako si posao od Nidri-ja).
Ajde sada mi recite ko drugi ostrov na Balkanu moze da vas natera da se zaljubite u njega za pola sata...
E tako sam se ja zaljubio u Lefkadu dragi moji - na prvi pogled. Sve ostalo je samo bilo "dokazivanje" ljubavi
Kao sto neko rece - slike i video ne mogu nikako da dolove tu plavu boju.
Веома врло важно :pos: особено ако си пошао од Нидрија
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
A смешното во постот е? Никој не е крив што имаш IQ како температура на ледена соба, па не ни можеш да гукнеш на друг јазик.
Да не зборам што топ дестинација ти е претпоставувам Лептокарија, па не можеш ни да се замислиш на такви места како во цитираниот пост.

Каков деген, Боже сачувај.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Не знаел добро српски и од тој аспект има грешки у пишуваното- голем кур. Огромен дел од форумџиите тука знаете полошо српски од него.
(ја не спаѓам тука, ја знам перфектно српски и бугарски)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не знаел добро српски и од тој аспект има грешки у пишуваното- голем кур. Огромен дел од форумџиите тука знаете полошо српски од него.
(ја не спаѓам тука, ја знам перфектно српски и бугарски)
Поетичноста и српскиот заедно, составени од овој мастер форумџија му дава посебен шмек на постот. Го ставам во класата на Елизабета Канческа Милевска Грујова.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Одличен прв пост на Кајгана (y)

За повеќе вакви пцовки секој викенд Фан Клуб Интер

ne tresi gluposti ti covecki ekvivalentu na mastika pod klupa, ti kofa za sperma kupena od kam market so 24 posto popust
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.571

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Класичен лузерски менталитет. Им даваат 3 гола за 15 минути и наместо уште повеќе да ги стиснат, кога овие се тотално се изгубија, они се повлекуваат одма во одбрана, а истава им е швајцарско сирење.
Баш сакав да примат гол во последна минута, лузеришта.
А шо да прават на 3:3 резултат 85 минута на гостување кај Јувентус ???
Ti pisuva vo samiot post
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Стек мајка ти ебам, многу боље функционираше кога имаше чипичан место смартфон све ти ебам , секој втор ден постери ставаш тука од монитор ми излагаат ебате тоа нубот, дај научи да смалуеш ова сликиве мртви лигле едно, земал мацари ми го стаил 10 минути му скролав на тоа фацата жажарена за да доам до тоа дека клипче плачел и имал сјебан ден, ми се одмили и фудбла и интер и све, боље милан да тепаа.
Сериозен сум, среди ова сликиве таму избери опција за помала слика не кур ми ставај фрески на форумов.
Хахахахахх фрески му пиша бе, лудак :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
Види го Ганеров што постира у фк Манчестер Јунајтед. Овие вријат што немале шут у рамки на гол цела утакмица и овој им се избацува со пола состав на Арсенал и годините допишани до презимињата :pos: :pos:
Тирни 23
Белерин24
Холдинг24
Тореира 23
Вилок20
Себаљос23
Најлс22
Нелсон19
Мартинели18

Пепе24
Гендузи20

П. С. Знам дека е ненамерна грешка ама смешно е:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom